Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді салыстыру Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларға ондық бөлшектерді салыстыру



Дата25.08.2017
өлшемі58,78 Kb.
#27761
түріСабақ
№19 ОЖББ мектеп

Өткізген: Қажыкен А.Қ

Орал, 2015 жыл

Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшектерді салыстыру

Сабақтың мақсаты: Білімділік: Оқушыларға ондық бөлшектерді салыстыру

тәсілдерін үйрету.



Дамытушылық: Оқушылардың тез ойлап нақты

нәтижеге жете білу дағдыларын сабақ үстіндегі өз

еңбегін ұйымдастыра білу қабілеттерін дамыту.

Тәрбиелік: Оқушыларды ұйымшылдыққа, пәнге

қызығушылыққа, тапқырлыққа, ұқыптылыққа

тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: дәстүрлі, аралас сабақ

Сабақтың әдісі: баяндау, сұрақ-жауап

Сабақтың көрнекіліктері: сабақ жоспары, оқулық, ғаламтор, есептер жинағы,

үлестірме топшамалар, мысалдар, СТО

технологиясының элементтері, интербелсенді

тақта, слайдтар

Сабақтың барысы: І.Ұйымдастыру кезеңі.

ІІ.Үй тапсырмасы.

ІІІ.Ой қозғау.( сұрақ - жауап)

ІV.Жаңа сабақ.

V.Қызығушылықты ояту.

VI.Сергіту сәті.

VII.Өзіңді тексер.

VIII.Тест

IX.Рефлексия.

X.Сабақты қорытындылау.

XI.Бағалау.

XII.Үйге тапсырма.

І. Ұйымдастыру бөлімі

II. Үй тапсырмасын тексеру

№923 Жауабы: А(1,2); В()


ІІІ. Ой-қозғау(сұрақ-жауап)

1. Бөлімі 10, 100, 1000 т.с болатын жай бөлшектерді қалай ондық бөлшек түрінде жазуға болады? (0,1; 0,01; 0,001)

2. Санның ондық бөлшекпен жазылуында үтір қайда қойылады? (бүтіннен кейін)

3. Ондық бөлшекті координаталық сәуледе қалай кескіндейді? (әуелі бүтін бөлігіне, содан кейін бөлшек бөлігінің үлестеріне байланысты кескінделеді)

4. Ондық бөлшектің соңына нольдерді тіркеп жазғаннан немесе алып тастағаннан ондық бөлшек өзгере ме? (өзгермейді)
ІV. Жаңа сабақ

5=5,0; 5=5,00; 5=5,000; 5=5,0000.



1-тәсіл. Ондық бөлшектерді координаталық сәуледе салыстыру.

О 0,30



0 0,3 0,5 1 1,7 2 2,4

0,3 < 0,5 1 > 0,5 1,7 < 2,4

0,3 = 0,30 1 < 1,7 2,4 > 2

2- тәсіл. Ондық бөлшектерді разрядтары бойынша салыстыру.


7,45 > 4,86 7 > 4

4,816 < 4,914





3 - тәсіл. Ондық бөлшектерді натурал санға түрлендіріп, салыстыру.

6,345 және 6,35 0,239 және 0,24

6345 < 6350 239 < 240
V.Қызығушылықты ояту.

а) Ауызша тапсырмалар

6,2 мен 7,1

5,73 пен 5,69

32,46 мен 35,48

1,638 бен 0,648

2,971 мен 0,977

10,215 пен 10,309

ә) Оқулықпен жұмыс

№ 927, 929, 930


VI.Сергіту сәті.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=Vwa5zBMF_WU


VII.Өзіңді тексер.

А деңгейі

В деңгейі

С деңгейі

9,13 және 6,31

3,3 < ................. < 3,4

1,85 пен

9,31 және 3,91

0,964 > ..............> 0,9

0,2 мен

1,91 және 19,1

10,19 < .............. < 15,4

  бен 0,25
бен 0,25

бен 0,25


0,527 және 1,235

6,7 > ................ > 6,699

  мен 3,9

VIII.Тест

1. Жай бөлшек ондық бөлшек түрінде қалай жазылады:

А)0,3 В)0,003 С)0,30 Д)0,03

2. Салыстыр: 2,8 бен 1,5

А) 2,8=1,5 В) 2,8<1,5 С)2,8>1,5 Д)2,8≥1,5

3. Тура теңдікті тап: 3,06 мен 3,6

А) 3,06=3,6 В) 3,06<3,6 С)3,06>3,6 Д)3,06≥3,6

4. Ондық бөлшекті разрядтары бойынша салыстыр:

0,3669 бен 0,3619

А) 0,3669<0,3619 В) 0,3669=0,3619

С) 0,3669>0,3619 Д) 0,3669≥0,3619


5. Салыстыр: 0,3 пен


А)0,3< В)0,3= С)0,3> Д)0,3≥






Жауабы

1

Д

2

С

3

В

4

С

5

А

IX.Рефлексия.

1.Бүгінгі сабақ сіздерге несімен ұнады?

2. Күнделікті сабақтан айырмашылығы бар ма?

3. Қандай әсер алдыңыздар?

X.Сабақты қорытындылау.

Синквейн


  1. Не? Бөлшек

  2. Қандай? Ондық бөлшек, жай бөлшек

  3. Не істеді? Салыстырылады, қосылады, азайтылады, көбейтіледі

  4. Синоним Жай, ондық, дұрыс, бұрыс

  5. Сөйлем Ондық бөлшектер үш тәсілмен салыстырылады.

XI.Бағалау.

XII.Үйге тапсырма.



  1. §5.3 оқу

  2. Ондық бөлшек салыстыру тәсілдерін жаттау

  3. №931 (А деңгей), №936 (В деңгей)Үйге тап

  • Сабақ аяқталды. Сау болыңыздар!

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет