Сабақтың тақырыбы: Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу



бет1/2
Дата16.02.2023
өлшемі51,17 Kb.
#169090
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Ондық бөлшекті натурал санға бөлу


Білім беру ұйымының атауы

Бибақан ном

Пәні:

Математика

Бөлім:

5.3В Ондық бөлшектер және оларға амалдар қолдану



Педагогтің аты-жөні:

Жетымбекова С.Е

Күні:

28.02

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Ондық бөлшекті натурал санға бөлу. Ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөлу

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

5.1.2.30.ондық бөлшекті натурал санға және ондық бөлшекке бөлуді орында

Сабақтың мақсаты

Ондық бөлшекті натурал санға бөле алады, ондық бөлшекті ондық бөлшекке бөле алады

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Үй жұмысын тексеру

Сабақтын басы

Үй жұмысы №629


Ұйымдастыру.
Амандасу, түгендеу, сабаққа ынтасын аудару.
Өткен тақырыптар бойынша оқушы білімін қайталау және бекіту.
Математикалық диктант:2,12; 23,152; 32,87; 0,25; 89,125; 956,12.

Ондық бөлшекті ондық бөлшекке, натурал санға бөлу қалай орындалады?


№1 тапсырма
1) 12,24 : 4 = 2) 350,48 : 1,5=
3) 1,64: 0,41= 4) 3,5:0,007=


Кері байланыс: «Ақиқат және жалған»
Оқулықтағы келтірілген мысалдар үлгісіне қарап шығарайық.

2- тапсырма. Оқулықпен жұмыс


№ 875 Бөлуді орыңдаңыз:
1) 1,37: 2 = 2) 0,4:8= 5) 78,1:11=
8,4: 15= 4,8 : 12= 65.8:14 =
3) 11,16: 18= 4) 0,72:4= 6) 43,3:23=
57,5:25= 13,6:16= 67,2:21=

3- тапсырма. Оқулықпен жұмыс
Амалдарды орындаңыз:


1) ( 4,23 – 2,34 ) :21= 2) (7,13+9,25):13=
3) (50 -8.6 ) :92 = 4) ( 28,88+35,8):28=


Жеке жұмыс (ізденушілік)
«Өз біліміңді тексер! »
№1
Киіз үйді құру үшін кереге қанаттарын дөңгелек
б бойымен байлауға тоқыма баулар орамы алынды.
Баулардың бірінің ұзындығы 19,2 м.
Ол тең 8 бөлікке бөлінді.
Әр бөліктің ұзындығы 24 дм . Жауабыңды дәлелде
№2. Себетте құрма,алмұрт,алма бар.Олардың барлы-
ғы 3,15 кг.Алмұрт құрмадан 2есе көп,алма алмұрт-
тан 2 есе көп. Себетте неше килограмм құрма бар?
Неше килограмм алмұрт бар? Алма ше?
Дескриптор: Білім алушы:
-ондық бөлшекті натурал санға бөледі ;
- теңдеу құрады;
- теңдеуді шешеді.
Кері байланыс: Смайликтер

Оқушылар метематикалық диктант жазады

Ондық бөлшектерді оқиды




Оқушылар өткен тақырыпты жақсы меңгерген және берілген тапсырмаларды тез орындады
Ж:Дұрыс шешімін тапқан жұптар тақтада шешімін белгілеп көрсетеді.
Оқушылар өз есептерін шығарып болған соң,мұғалімнің берген үлгісі арқылы өз жұмыстарын және келесі жұптың жұмысын тексереді, құрылған дискриптор бойынша бағалайды.

Кеспе қағаздағы есепті орындау







Мадақтау
/жарайсың, тамаша/


Бір-бірін бағалау






Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет