Сабақтың тақырыбы: Қосындыны санға бөлу



Дата08.09.2017
өлшемі11,58 Kb.
#31643
түріСабақ

Сабақтың тақырыбы: Қосындыны санға бөлу

  • Математика 3 сынып
  • Қ.Әбдәлиев атындағы жалпы орта мектебі
  • Мейрбекова Лаззат
  • Оразалиевна

Сабақтың мақсаты:

  • І. Қосындыны санға бөлу ережесін пайдалану білігін бекіту жұмысын жүзеге асыру, қосындыны санға екі тәсілмен бөлуді ұйымдастыру. Есептерді әртүрлі тәсілдермен шығарту
  • ІІ. Оқушылардың математикалық тілі мен зейінін,
  • ой-өрісін дамыту.
  • ІІІ. Сабақтағы белсенділікке, жазба жұмыстарды орындаудағы ұқыптылыққа, шапшаң есептеуге тәрбиелеу
  • Сабақ көрнекілігі:,интерактив тақта
  • Сабақ әдісі: түсіндіру, сұрақ-жауап, ауызша есептеу
  • Сабақ типі: жаңа сабақ.

Ұйымдастыру кезеңі Сәлеметсіздер ме, балалар!

  • Көңіл күйлерің қалай?
  • Біз бүгін сапарға аттанамыз!

Жұмбақтарды тапсаңдар, біздің қайда сапарға аттанатынымызды білесіңдер?

  • Там басына тары жайдым.
  • (Жұлдыз)
  • Бір шопан таң атқанша қой бағады
  • (Ай және жұлдыздар)
  • Қонақтап күнде қонар су бетіне,
  • Сүйсінер барлық адам келбетіне.
  • Тұлғасы су ішінде көрінеді,
  • Таңырқап қарап тұрсам суретіне.
  • (Ай)

1991ж.2 қазанда

  • 1991ж.2 қазанда
  • Тоқтар Әубакіров
  • ғарышқа ұшты
  • 1994 жыл
  • 30 маусымда қазақ халқының екінші қыран ғарышкері Талғат Мұсабаев аспан көгіне алты айлық сапарға аттанды.
  • Қуанамын мен де,
  • Қуанасың сен де.
  • Қуанайық достарым,
  • Арайлап атқан әр күнге!
  • Оқып, білім аламыз,
  • Біздер зерек баламыз.
  • Математика пәнінде
  • Тапқыр, алғыр боламыз.
  • Психологиялық дайындық
  • ІІ. Үй тапсырмасын сұрау
  • Өрнектердің мәнін тап:
  • Ауызша жұмыс жасау.
  • Ойын «Брейн – ринг»
  • Оқушылардың логикалық ойлау қабілетін дамыту
  • Қос ат жегілген арба 40 шақырым жүрді.Бір ат неше шақырым жүрді?
  • Сенбіден кейін 2 күннен кейін қай күн келеді?
  • Аулада 60 үйрек, 11 түйе,бес жылқы.
  • Қорада 20 үйрек, 2 сиыр,бір ешкі
  • 10 үйрек тығылды 2 қоян,үш түлкі,
  • 10 үйрек жығылды, Болды сонда нешеуі?
  • Қалғаны неше үйрек?
  • Ағаш басында 2 балық отыр еді.Оларға тағы 2 балық ұшып келді. Барлығы неше балық болды?
  • №1 «Әрқайсысына затын табуға көмектес»
  • Жаңа сабақ
  • 23 = 20 + 3 42 = 40 + 2 94 = 90 + 4
  • 45 = 40 + 5 67 = 60 + 7 38 = 30 + 8
  • №2 Разрядтық қосылғыштардың қосындысы түрінде жаздырту:
  • 23; 45; 42; 67; 94; 38
  • Тексер:
  • (50+15) : 5= (9+9) : 6= (32+48) : 8=
  • (52+11) : 9= (19+17) : 4= (42+24) : 6=
  • №4. Өз бетінше орындату
  • Өрнектерді жазып, олардың мәндерін тап:
  • 1)75 және 27 сандарының айырмасын 3 есе арттыр
  • 2) 40 және 16 сандарының қосындысын 7 есе кеміт
  • 3) 70 және 4 сандарының көбейтіндісін 40 есе кеміт
  • 4) 420 және 6 сандарының бөліндісін 9 есе арттыр
  • №6. Салыстыру.
  • (18+14) : 2 * 18 : 2 + 14
  • 45 : 5 + 20 : 5 * (45+20) : 5
  • >, <, = таңбаларын қоя отырып, дәлелдеу
  • Бір,екі, тұрайық,
  • Алақанды ұрайық.
  • Жүгірейік, жүгірейік,
  • Аяқты ұшынан басайық.
  • Саңырауқұлақтай отырып,
  • Емендерше тұрайық.
  • Тұрайық, отырайық,
  • Тұрайық, отырайық,
  • Тұрайық, отырайық,
  • Орнымызға жайғасайық,
  • тып–тыныш.
  • Сергіту сәті
  • №7 Есептерді әр түрлі тәсілдермен шығарту
  • 1) 12 кг қияр мен 15 кг қызанақ банкаларға 3 килограмнан бөліп тұздалды. Неше банка қажет болды?
  • 2) Бір алма ағашынан 36 кг, ал екіншісінен 24 кг алма
  • жиналды. Алмалар 6 килограмнан бөлініп,
  • жәшіктерге салынды.
  • Неше жәшік қажет болды?
  • №9.Қорапқа көлемі 1 см3 неше текше сыяды?
  • №8. 5 жәшіктегі жүзімнің массасы 40 кг.
  • Жүзім салынған осындай 7 жәшіктің
  • Массасы қанша болады?
  • №11.Теңдіктер тура болатындай етіп,бос орынға арифметикалық амалдар таңбасын және жақшаларды қою.
  • 45 54 9 = 11 56 49 7 = 15
  • 2 3 1 3 =1 3 5 2 5 =1
  • ІV.Сабақты бекіту
  • №12.Қосындыны бөлумен алмастырып алып, есептеу.
  • 5:3+10:3 8:3+4:3
  • 19:7+2:7 18:5+7:5
  • 7:4+17:4 5:2+11:2

Міне, біз де Айға қондық!

  • V.Қорыту.
  • 1)Қосындыны санға қалай бөлуге болады?
  • 2)Сабақта жаңадан нені білдіңдер?
  • VІ. Бағалау.
  • VІІ. Үйге тапсырма: №5, 201 бет, № 10, 202 бет
  • Жарайсыңдар!


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет