Күні: Сыныбы: 7 Пәні: Биология
Сабақтың тақырыбы: Қосмекенділердің көптүрлілігі. Құйрықты (тритон, саламандра) және құйрықсыз (құрбақа, көл бақасы, шұбар бақа, тоған бақасы) қосмекенділер. Қосмекенділердің табиғаттағы және адам өміріндегі. Қосмекенділерді қорғау
Мақсаты: Білімділік: Оқушыларға қосмекенділердің көптүрлілігін, ерекшеліктерін және тіршілік ету ортасы туралы түсінік беру
Дамытушылық: Қосмекенділердің алуан түрлерімен таныстыра отырып, дүниетанымын және логикалық ойлау қабілеттерін дамыту. Оқушыларды өз бетінше ізденуге дағдыландыру.
Тәрбиелік: Еліміздің әрбір тіршілік иелеріне келешек ұрпағымыздың оң көзқараспен қарауына ықпал жасай отырып, сирек кездесетін қосмекенділерді танытып, оларды қорғауға тәрбиелеу. Сабақ типі: Аралас сабақ Сабақ түрі: Дәстүрлі Сабақтың әдіс-тәсілі: ойын, сұрақ- жауап, үлестірме материалдармен жұмыс, кесте, тірек – сызбалармен жұмыс, семантикалық карта
Технология: сын тұрғысынан ойлау
Пәнаралық байланыс: география, экология,
Сабақтың көрнекілігі: суреттер, интерактивті тақта, оқулық
Сабақтың барысы :
І. Ұйымдастыру
Сәлеметсіңдер ме балалар бүгінгі жаңа сабақтың тақырыбын өздерің анықтап көріңіздер. Көз алдарыңа елестетіңдер: жаз,кешкі уақыт,көл жағысында бәріміз отырмыз......... видеодан дауысты тыңдау және қосмекенділердің өзін көргенде сендерде қандай ассоциациялар қалыптасады?(Оқушылардың жауабы: қорқынышты, жеркенішті, түсі суық, тайғақ,әр түрлі дыбыстар шығаруы, түрлерінің бір-біріне ұқсамауы т.б) Олай болса біздің жаңа сабағымыздың тақырыбы: « Қосмекенділердің көптүрлілігі » .
Сыныпты қосмекенділердің суреттері арқылы 3-топқа бөлемін. Топтық тапсырмалар орындату.
Достарыңызбен бөлісу: |