Сабақтың тақырыбы: Педагогтің аты-жөні



бет1/2
Дата18.10.2023
өлшемі0,52 Mb.
#186573
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
гео 8 №9
Инклюзивті білім беру жүйесіндегі арнайы педагогтың құзыреттілігі, 8-9 дәрістер тезисі (1)

Қысқа мерзімді сабақ жоспары №9
Сабақтың тақырыбы:

Педагогтің аты-жөні:




Пән/Сынып: геометрия/ 8А

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Күні:

05.10.2023

Педагогтің аты-жөні:

Охан Майрагул

Сабақтың тақырыбы:

Параллелограмм, ромб, тіктөртбұрыш, шаршы және олардың қасиеттері мен белгілері

Сабақтың оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты

8.1.1.6 тіктөртбұрыш, ромб, шаршы анықтамаларын білу және олардың қасиеттері мен белгілерін қорытып шығару;

Сабақтың мақсаты:

-ромб қасиетін қолданады;
-тіктөртбұрыш қасиетін қолданады;
-шаршы қасиетін қолданады

Сабақ барысы:

Уақыты

Кезең дері

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

5 минут



Ұйым дастыру

Сәлеметсіздерме!
Бүгін, Параллелограмм, ромб, тіктөртбұрыш, шаршы және олардың қасиеттері мен белгілері тақырыптарын қарастырамыз
Үй тапсырмасын тексеру
Бүгінгі сабақта меңгеретініңіз:
- ромб, шаршы анықтамаларын білу және олардың қасиеттері мен белгілерін қорытып шығару;
Зейінді шоғырландыру:
« 10 сұрақ » әдісі бойынша өткен тақырыпқа байланысты сұрақтарға жауап береді.
1.Қандай фигура төртбұрыш деп аталады?
2.Төртбұрыштың төбесі, бұрышы, қабырғасы, диагоналі, периметрі дегеніміз не?
3.Қандай төртбұрыш параллелограмм деп аталады?
4.Параллелограмның қандай қасиеттері бар?
5.Параллелограмның белгілерін атаңдар.

Амандасу
Үй тапсырмасын айтады.
Сұрақтарға жауап береді

Белсенділік танытқан оқушыларды ауызша мақтау
«жарайсын»
«өте жақсы»

Оқулық

10 мин

Негізгі бөлім

Тапсырма

Берілген тапсырмада оқушылар ғимараттарды салыстыра отырып, бүгінгі тақырыпқа қатысты суретті тауып түсінік береді. Яғни, ол «Пирамида» ғимараты. Оның табаны тіктөртбұрыш. Олай болса, оқушылар төртбұрыштың түрлерін айтады.



Тақырып бойынша ресурстарды қарап, танысады.
«Ой қозғау» әдісі



Тіктөртбұрыштың дербес түрі





Параллелограмның дербес түрі



20
минут



Бекіту тапсырмасы

Тапсырма. «Математикалық лото»
1.Тіктөртбұрыштың бір қабырғасы 15м. Екінші қабырғасы 1,5м есе ұзын.Тіктөртбұрыштың периметрі неге тең?
2.Ромбының сүйір бұрышы 420.Қалған бұрыштарын табыңдар.
3.Квадраттың периметрі оның қабырғасынан 48 см-ге артық.Квадраттың қабырғасы неге тең?
4.Ромбының периметрі 16дм, ал биіктігі 2дм. Ромбының үлкен бұрышын табыңдар.
Оқулықтан №2, №3, №5.

Дескриптор:
Ромб,тіктөртбұрыш,шаршы анықтамаларын біледі.
Қасиеттерін қолданып есептер шығарады.



«көршіңді тексер» тәсіл арқылы бірін-бірі тексереді.




Оқулық




5мин

Жеке жұмыс

ЖАДА» әдісі. Параллелограмның қасиеттерінің әрқайсысына кері сөйлемді өз беттерінше құрастырып, нәтижесінде параллелограмм белгілері деп аталатын теорема алады. Сұраққа топпен отырып жауап іздейді, талқылайды, жаңа тақырыпты бір-біріне түсіндіреді, дәлелдейді.


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет