Тақырыбы: Қосу және азайту 3+56,30+2 4



Дата24.05.2017
өлшемі9,46 Kb.
#16778

Тақырыбы: Қосу және азайту 3+56,30+2 4

  • Өткізген: Бейсембиева А.А
  • №18 А.Қосанұлы атындағы тірек мектебі (Р.О)

Мақсаты:

  • Оқушыларды ауызша қосу,сәйкес азайту амалдарын орындау кезінде ауызша есептеуге, қосудың ауыстырымдылық қасиетін амалдарды орындауда қолдана білуге үйрету.
  • Оқушылардың логикалық ойлау қабілеттерін арттыра отырып,шапшаң әрі дұрыс есептеу дағдыларын дамыту,шығармашылық тапсырмаларды орындаудағы шеберліктерін қалыптастыру.
  • Ойлаудың әртүрлі тәсілдерін қалыптастыра отырып, еркін сөйлеуге, ойын ашық айтуға тәрбиелеу.
  • Сабақтың барысы:
  • І.Ұйымдастыру.
  • -Ынтымақтастық атмосферасын құру
  • Сабақтың ұраны:
  • Ғылымның сырын ұғына,
  • Шығыңдар білім шыңына.
  • Ұқыптылық пен зеректік
  • Жеткізеді біздерді
  • Математика сырына!
  • 1-топ: «Алғырлар» Ақылды болайық!
  • 2-топ: «Тапқырлар» Тәрбиелі болайық!
  • 3-топ: «Зеректілер» Білімді болайық!

БІЛІМ ШЫҢЫ

  • 1. Болашақ баспалдағы
  • 2. Кел, ойнайық!
  • 3. Білгенге -маржан, білмеске - арзан
  • 5. Кім жылдам?
  • 6. Білгің келсе, шешіп көр
  • 1- басқыш
  • Үй тапсырмасын тексеру: № 3 (ә)
  • 1-топ - Алғырлар
  • 2-топ - Тапқырлар
  • 3-топ - Зеректілер
  • Болашақ баспалдағы

2 - БАСҚЫШ Кел,ойнайық!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6

Кел, ойнайық!

  • №1 (60+30)+2=
  • № 2 (100-40) + 4=
  • № 3 (82-2)+5=
  • №4 (65+5)-70=
  • №5 (55+0)-1=
  • № 6 (34-30)+10=
  • Қосу және азайту 3+56 30+2 4

Білгенге – маржан, білмеске-арзан

  • 3 – басқыш а/Қосылғыштардың орындарын ауыстыр
  • 3 + 56 = 30+24 =

Салыстыр және қорытынды жаса:

  • 32 + 6 = 32+60= 87-5= 87-50=
  • Сергіту сәті
  • “Көңілді күн”

ОЙ ҚОЗҒАУ!

  • 4- БАСҚЫШ № 4
  • а/ Әкем 13 кг алма және 5 кг алмұрт сатып алды. Әкем барлығы неше килограмм жеміс сатып алды?
  • Шешуі:
  • Жауабы:
  • Ә / Әкем сатып алған ? кг жемістің 10 килограмы атама жіберілді. Неше килограмм жеміс қалды?
  • Осы тапсырманы есепке айналдыр және шығар.
  • Екі тапсырманың арасында қандай байланыс бар?
  • Шешуі:
  • Жауабы:

Кім жылдам?

  • 5 – басқыш № 5
  • 68 бен 72 – нің арасындағы сандарды кему ретімен жаз. Салыстыр.
  • Ондықтар мен бірліктердің қосындысы түрінде жаз.
  • І – топ ІІ – топ ІІІ – топ

“БІЛГІҢ КЕЛСЕ,ШЕШІП КӨР”

  • 6- басқыш
  • ТЕҢДЕУЛЕРДІ ШЕШ:
  • ТОППЕН ЖҰМЫС
  • 10-а = 5 а-5=5 5+а=10
  • Бейбітшілік ұялаған "Бәйтерек"

Бейбітшілік ұялаған "Бәйтерек"

  • "Астана-Бәйтерек» монументі – елордамыз Астана қаласының негізгі нышаны, оның визитті карточкасы деуге болады. Жалпы, бәйтерек - ежелгі таным бойынша, тылсым қасиетке ие алып ағаш. Бәйтерек байырғы орта түсінігінде жердің дәл кіндігінде өсетін, тамыры жерасты, діңі адам әлемі, басы рухтар мекені болып табылатын көк тіреген алып ағаш. Бәйтерек ежелгі түркі сөзі, "бәй" - үлкен, алғашқы деген ұғымдарды, ал терек (парсы тілінде - дарақ) «ағаш» деген ұғымды білдіреді. Демек "Бәйтерек" екі сөздің бірігуінен жасалып, «зәулім ағаш» дегенді танытады. Оның идеясында «Самұрық» қасиетті құсы туралы ежелгі қазақ аңызы жатыр. Қанатымен аспанды жауып «Самұрық» тұр. Бәйтерек тіршілік тірегіне қарай ұшып келеді. Бәйтеректің ортасында өмір мен үміт беретін алтын жұмыртқа Күнге негіз салуда. Ал астында, тамырында айдаһар орналасып, түн мен қысты шақыруда.

РЕФЛЕКСИЯ

  • Білемін
  • Білдім
  • Білгім келеді

Сабақты бекіту.

  • Сонымен біз бүгін қандай сандарды қосып,азайттық?
  • Қосу амалының компоненттерін атаңдар
  • Азайту амалының компоненттерін атаңдар
  • Қосылғыштардың ауыстырымдылық қасиеті дегеніміз не?
  • Үйге тапсырма:
  • № 6

БІЛІМ ШЫҢЫ

  • Назар қойып
  • тыңдағандарыңызға
  • РАХМЕТ!


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет