Сабақтың тақырыбы: Сабақтың мақсаты



Дата05.06.2017
өлшемі24,79 Kb.
#17893
түріСабақ
  • Сабақтың тақырыбы:

Сабақтың мақсаты:

  • Білімділік: Мәтіндік құжаттарды кластарға бөлумен және оларды компьютерде өңдеу технологиясымен оқушыларды таныстыру.
  • Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа, жауапкершілікке тәрбиелеу.
  • Дамытушылық: Мәтін түрлерін,мәтіндік құжатты,мәтіндік редакторды,мәтінді өңдеу технологиясын таныстыру.

Сабақтың көрнекілігі: интерактивті тақта, компьютерлер, электронды оқулық.

  • Сабақтың түрі: дәстүрлі
  • Сабақтың әдісі: баяндау, сұрақ-жауап, практикалық жұмыс, бейнеәдіс.
  • Сабақтың барысы:
  • 1. Ұйымдастыру кезеңі:
  • 2. Үй тапсырмасын сұрау
  • “Кім білімпаз?”
  • Сұрақтарға жауап беру
  • “Кім білімпаз?”
  • Растрлық
  • бейне
  • дегеніміз ?
  • Векторлық
  • бейне
  • дегеніміз не?
  • Кодтау
  • дегеніміз не?
  • Компьютерлік
  • графиканың
  • қандай
  • түрлерін
  • білесің?
  • Мультимедиа
  • деген не?
  • Монитор
  • жұмысының
  • екі режимін
  • ата
  • Фракталдық
  • бейне
  • дегеніміз не?
  • 3. Жаңа сабақ
  • Маңызды түсініктер

Мәтін-компьютерлік алфавит символдарының кез келген тізбегі.Компьютерлік алфавитте 256 символ болады.Мәтін сонымен бірге табиғи тілдердің бірінің символдарынан,сондай-ақ математикалық,физикалық формулалардан, сандық кестелерден және т.с.с. құрылуы мүмкін.

Мәтіндік редактор көмегімен жасалған файл мәтіндік құжат деп аталады.Ол алфавиттік-цифрлық символдарды, графикалық объектілерді және мәтінді пішімдеу туралы басқарушы ақпаратты қамтуы мүмкін.

  • Мәтіндік редактор көмегімен жасалған файл мәтіндік құжат деп аталады.Ол алфавиттік-цифрлық символдарды, графикалық объектілерді және мәтінді пішімдеу туралы басқарушы ақпаратты қамтуы мүмкін.
  • Мәтіндік құжаттарды магниттік дискіде құруға, өңдеуге,құжат пішімін өзгертуге мүмкіндік беретін қолданбалы программа мәтіндік редактор деп аталады.

  • Мүмкіндігі үлкен мәтіндік редакторды мәтіндік процессор деп атайды.
  • Мәтіндік құжат
  • Енгізілген объектілер
  • Сурет
  • Электрондық кесте
  • Диаграмма
  • Басқа объектілер
  • Программалық
  • мәтін
  • Жол
  • Символ
  • Кесте
  • Жол
  • Баған
  • Ұяшық
  • Кәдімгі мәтін
  • Бет
  • Абзац
  • Жол
  • Сөз
  • Символ

Гипермәтін – бұл басқа мәтіндермен графикалық, бейнелік, дыбыстық ақпаратпен мағыналық байланысын қамтитын мәтін.

  • Кәдімгі
  • мәтін
  • дегеніміз -
  • Кітап, мақала,техникалық
  • құжаттама, хат,бұйрық, есеп
  • және т.с.с.

  • Символ
  • Сөз
  • Жол
  • Абзац
  • Бет
  • Символ әлпетінің
  • параметрлері
  • Қалың
  • Курсив
  • Астын сызу
  • Символдарға әріп, цифр, арнайы белгілер жатады.
  • Символдардан
  • Сөздер
  • Жол
  • Абзац
  • Абзац дегеніміз – мағыналық мазмұны бойынша топталған жолдар тізбегі.
  • Жолдардың арақашықтығы жоларалық интервал деп аталады.
  • Абзацтық
  • шегініс
  • түрлері
  • Оң абзацтық шегініс.(Абзацтың бірінші жолы қалған жолдарға қарағанда оңға қарай орналасады)
  • Теріс абзацтық шегініс ()
  • Нөлдік, бірінші және келесі жолдардың бәрі бірінші позициядан басталады.
  • Колонтитул
  • дегеніміз-
  • Беттің үстіңгі жағында
  • Колонтитул
  • Орналаса
  • алатын
  • орындар
  • Беттің астыңғы жағында
  • Символ
  • Жол
  • Баған
  • Ұяшық
  • Кестелік мәтін
  • объектілері
  • Программалық
  • мәтін дегеніміз-
  • Алгоритмдік тілдерде
  • жазылған программалар
  • Мәтіндік редакторды іске қосу
  • Жаңа мәтіндік құжат ашу
  • Мәтінді енгізу
  • Бұрын құрылған мәтіндік
  • құжатты ашу
  • Енгізілген объектілермен
  • жұмыс істеу
  • Мәтіндік құжатты пішімдеу
  • Мәтіндік құжатты сақтау
  • Мәтіндік құжатты басу

Сабақты бекіту:

  • “Мәтін” сөзіне анықтама бер.
  • Мәтіндік құжат дегеніміз не?
  • Мәтіндік редактор дегеніміз не?
  • Гипермәтін дегеніміз не?
  • г
  •  
  • и
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • п
  •  
  • е
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • р
  •  
  •  
  •  
  • м
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • ә
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • т
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • і
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  • н
  • п
  • р
  • о
  • г
  • р
  • а
  • м
  • м
  • а
  • л
  • ы
  • қ
  • м
  • Ә
  • т
  • і
  • н
  • с 
  • и
  • м 
  • в 
  • о 
  • л 
  • Ә 
  • р 
  • і 
  • п
  •  к
  • е
  • с 
  • т 
  • е 
  • к 
  • у 
  • р
  • с 
  • и 
  • в 
  • м
  •  ә
  • т 
  • і 
  •  н
  • д 
  • і 
  • к 
  •  
  • қ 
  • ұ 
  • ж 
  • а 
  • т 
  • м 
  • ә
  • т 
  • і 
  • н 
  •  к
  •  о
  •  л
  •  о
  •  н
  • т
  • и 
  • т 
  • у 
  • л 
  •  н
  • Ө 
  • л 
  • д 
  • і
  • к 
  • б 
  • а 
  • ғ 
  • а 
  • н
  • Үйге тапсырма:
  • 8.1; 8.2; 8.3; 8.4-тақырып;
  • 112-118 бет

Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет