Бекітемін:
Мектеп директоры: Ізтұрғанова Ж.А.
Маңғыстау облысы,Ақтау қаласы
«Мектепке дейінгі шағын орталығы мен гимназия сыныптары бар №8 жалпы білім беру орта мектебі»мм
Қысқа мерзімді сабақ жоспары:
Ана тілі (4-сынып)
Сабақтың тақырыбы: Сатқын жапалақ(ертегі)
Дайындаған:Бастауыш сынып мұғалімі
Халидуллина Гулзира
2014-2015 оқу жылы
Мектепке дейінгі шағын орталығы мен гимназия сыныптары бар №8 жалпы білім беру орта мектебінің бастауыш сынып мұғалімі Халидуллина Гулзираның 4-сыныпта ана тілі пәнінен қысқа мерзімді сабақ жоспары.
2014-2015 оқу жылы
Сынып
|
4-сынып
|
Мерзімі
|
07.10.2014ж.
|
Тақырыбы
|
Сатқын жапалақ (ертегі)
|
Мақсаты
|
Ертегі мазмұнын оқу арқылы біледі,негізгі идеясын түсінеді,көркем шығармашылық және танымдық қабілеттерін дамытады.
|
Күтілетін нәтиже
|
Ертегі кейіпкерлеріне мінездеме бере алады,пікірлеседі,адалдыққа үйренеді,қорытынды жасайды,
|
Қажетті құралдар
|
Ғылыми журналдар,АКТ,суреттер,маркер, стикер,плакат.
|
Сабақ кезеңдері
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Уақыты
|
Бағалау
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушылармен амандасу,сабаққа дайындық барысын қадағалау.Пазлы арқылы топтарға бөлемін.(аққу,тоқылдақ,жапалақ,қарлығаш)Әр топ өз аттарына сәйкес не білетінін айтады.(Аққу-сұлулықтың символы.Тоқылдақ-орман емшісі...)
|
Оқушылар «Аққу»,«Тоқылдақ»,«Жапалақ»,«Қарлығаш»топтарына бөлінеді.Топтар топ басшысын сайлап алады.
|
3-минут
|
Топтарға бағалау парақшасы үлестіріледі.
|
Білу
|
«Қызығушылықты ояту»Үй тапсырмасын сұрау.Топтарға ашық сұрақтар беріледі.(слайд)
|
Үй тапсырмасы бойынша оқушылар сұрақтарға жауап береді,қорытындылайды.
Сұрақтарға жауап беру арқылы слайдтан пайда болған суретті көру арқылы жаңа сабақ тақырыбын табады.
|
4-минут
|
Бірін-бірі бағалайды.
|
Түсіну және қолдану
Сергіту сәті
|
«Сатқын жапалақ »ертегісін ЖИГСО әдісімен орындатамын. Әр топ түсінгендері бойынша постер қорғайды.
Сайраған құстардың дыбысын тыңдау арқылы тыныштықта отыру
Топтық жұмыс.Шығармашылық тапсырма.Әр топ өз атынан адамша сөйлейді.
|
Әр топ мүшелері берілген ертегі бөлігін оқып,топта талқылайды,басқа топқа барып түсіндіреді.Уақытты үнемдейді.Постер қорғайды.
Оқушылар құстардың дыбыстарын тыңдайды.
Топ мүшелері аққу,қарлығаш ,тоқылдақ және жапалақ болып адамша сөйлейді.(үндеу,тілек т.б.)
|
талдауға
7-минут
Қорғауға
8-минут
1-минут
8-минут
|
Бірін-бірі бағалайды.
Бірін-бірі бағалайды.
|
Анализ
|
Оқушылардың алған білімін жинақтау мақсатында сұрақ-жауап ұйымдастырамын.
|
Тақырып бойынша оқушылар қарсы топтарға сұрақтар беріп,жауап алады.
|
7-минут
|
Бағалау парақшасы толтырылады.
|
Бағалау
Үйге тапсырма
|
Топтар өзін-өзі бағалайды.
Ертегіні түсініп оқып келеді.
|
Білімдері қорытындыланады.Топтар өзін және басқа топтарды бағалайды.
|
5-минут
|
Жиынтық баға
|
Рефлексия
|
«Бес саусақ»
|
Бүгінгі сабақ бойынша оқушылар бес саусақпен сабақ барысына сараптама жасап,көңіл –күйлерін білдіреді.
|
2-минут
|
|
|
|
|
|
|
Достарыңызбен бөлісу: |