Сабақтың тақырыбы Сен не аласың? Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары оқу бағдарламасы



Дата21.04.2017
өлшемі146,32 Kb.
#14263
түріСабақ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7-бөлім:



Тағам және сусын

Мектеп:

Мұғалімнің аты-жөні:

Күні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Сен не аласың?

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасы

на сілтеме)

  1. Күнделікті өмірде қолданылатын таныс сөздердің мағынасын
    түсіну.

1.2.3.1.Сұхбаттасынын не туралы айтқанын түсіну және тілдік
нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.

  1. Таныс сөздерді тұтас оқу.

1.5 1.2. Мұғалімнің көмегімен сөйлеу барысында жіктік жалғауларын
қолдану

Сабақтың мақсаттары

Барлык окушылар:

Азық-түлік атауларын атай алады, өзінің дүкенге баратынын жэне не


алатынын айта алады.

Окушылардың басым бөлігі:

Тақырып бойынша белсенді лексиканы қолдана алады, тақырып


көлемінде өзара тілдесе алады.

Кейбір окушылар:

Баска да азық-түлік атауларын атай алады, сабақта үйренген


құрылымдарды өмірлік жағдаяттарда еркін қолдана алады.

Жетістік критерийлері

Егер төмендегі жетістік критерийлерін орындаса, оқушы оқу мақсатына жетеді

Күнделікті таныс сөздердің мағынасын түсініп, тілдік нормаларды сақтап түрлі тәсілдермен жауап береді.

Тұтас сөздерді оқып, жіктік жалғауларын айта алады.


Дескриптор

Азық түліктерді айта алады.

Суретке қарап,сұрақтарға жауап береді.



Сөйлеу барысынды өзіне қандай азық-түлік алатынын немесе алмайтынын айта алады.


Тілдік мақсаттар

Айран,сүт,май,қант, нан, кәмпит.

АКТ қолдану дағдылары

«Айжұлдыз» Зере мен Төренің ертегілері. Азық-түліктер туралы



Бастапқы білім

Ауыз әдебиеті

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

3минут

(МК.Ұ) Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Сабақтың басталуына жағымды ықпал ететін көңіл күй қалыптастыру.

Мейірімді жүрекпен,

Ақ пейілді тілекпен,

Амандасып алайық,

Бір жадырап қалайық!

Амандасқаннан кейін бір-біріне жақсы тілектер айтады. Мысалы: Сенің көзің әдемі. Сен мейірімдісің.

Тақтада оқушыларға арналған оқу мақсаты жазылады. Сабақ мақсаттарымен оқушыларды таныстырып өту.

«Жұбын тап» ойыны арқылы бір топ оқушыларға суреттер беріледі, екінші топ оқушыларға сөйлемдер беріледі. Оқушылар бірлесіп, жұптарын табу керек, әрі ол сурет туралы ақпаратты оқып, қосымша ақпарат айтуға болады.

Бірінші жұп

Нанның суреті -мен нан аламын


Екінші жұп

Айранның суреті- мен айран ішемін т.б



Шаттық шебері



Оқулық. Аудиодиск:

7.1.1.;  7.1.3.;

Азық -түлікке байланысты суреттер,қима қағаздарға жазылған сөйлемдер.

Сабақтың ортасы

3-37мин


(МК, Ұ) Мұғалім сабақты бастамастан алдын азық -түліктер туралы дайындалған таныстырылымға аударады.

Оқушылар ретімен айтады.Содан кейін сөздікті тыңдап қайталайды.


1 –тапсырмада «Дүкенші» ойыны бойынша жүргізіледі.

Берілген азық-түлік атауларына аударады. Содан кейін осы тапсырмадағы сөйлесу үлгісі түсіндіріледі.


Үлгі:

Дүкенші: Сен не аласың?

Сатып алушы: Мен нан аламын.

(МК, Ұ) 2-тапсырма «Суреттер сөйлейді» әдісі оқушылар екі үстелдің үстіндегі азық-түлік атауларын суреттер бойынша атайды. Оқушылар «Үстелде не бар?»


деген сұраққа әр үстел бойынша (бірінші, екінші) жауап береді

(МК, Ж) 3-тапсырмада оқушылар жұппен жұмыс істейді.


Ең алдымен мұғалім оқушыларға аламын сөзінің
болымсыз түрін түсіндіреді (аламын - алмаймын). Содан кейін оқушылар тапсырмада берілген үлгі бойынша
сөйлеседі.

Үлгі:


  • Сен қайда барасың?

Мен дүкенге барамын.

  • Сен не аласың

  • Мен нан аламын.

Берілген сөйлесу үлгісі бойынша оқушылар дүкенге баратындарын және не алатындарын айтады.

Сергіту сәті. Көңілді әуен қойылады. «Қызыл өрік»

(М, Ұ) 4-тапсырмада берілген сөйлемді
берілген суреттер бойынша толықтырып айту арқылы (Мен ... аламын, ... алмаймын) азық-түлік атаулары және аламын, алмаймын етістігі бекітіле түседі. Тапсырманы орындау
үшін суреттің қасындағы белгіге назар
аудару керек. Мысалы: Мен сүт аламын,
қант алмаймын
т.с.с. Оқулықта көрсетілген белгілердің тиістісі қойылады.

(МК, Ұ) Дәптердегі тапсырмаларды орындау арқылы оқушылар оқулықпен жұмыс барысында алған білімдерін бекіте түседі..



Таныстырылым



№2 дәптер


Сабақтың соңы

5 минут


Дифференцация: Қабылдау деңгейі жоғары оқушылар:

Азық- түліктердің адам денсаулығына пайдалы екенін айта алады.

Қабылдау деңгейі орташа оқушылар:

Азық -түліктерді біледі.
Рефлексия

Көңілді жұлдыздар





Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

Мұғалім:

Қызыл,сары, қызғылт түсті гүлдер арқылы бағалау


Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ



1-сынып.

Күні _________________

Аты-жөні__________________________________________

Тақырып: Сен не аласың?

Оқу бағдарла масына сілтеме

Оқу мақсаты







Бағалау бойынша ұсыныс

2.3.Түрлі жағдаяттарда қарым -қатынасқа түсу және тіл нормасын сақтау.

1.2.3.1.Сұхбаттасынын не туралы айтқанын түсіну және тілдік
нормаларды сақтай отырып, түрлі тәсілдермен жауап беру.


Тапсырма; Азық түліктерді ата.

Сұрақтарға жауап бер.

Сен не аласың?

Айран, сүт, май, қант, нан, кәмпит, жұмыртқа, балмұздақ.




Жетістік критерийлері

Азық түліктерді атайды;

Сұрақтар бойынша сөйлеммен өз ойларын білдіре алады;




Дескриптор

Сөйлеу барысынды өзіне қандай азық-түлік алатынын немесе алмайтынын айта алады



Дағдылар

Оқушы оқыту мақсатына «жетті», себебі:

Айтылым










Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет