Сабақтың тақырыбы: Сұйықтар мен газдардағы қысым, Паскаль заңы Бөлім: 3А Қысым



бет1/2
Дата04.06.2024
өлшемі330,09 Kb.
#203150
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
18.01.23-72


Қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың тақырыбы: Сұйықтар мен газдардағы қысым, Паскаль заңы

Бөлім:

7.3А Қысым

Педагогтің аты-жөні:

Жакипбекова А.С.

Күні: 18.01.23




Сынып: 72

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

Сұйықтар мен газдардағы қысым, Паскаль заңы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты:

7.3.1.4 – газ қысымын молекулалық құрылым негізінде түсіндіру;
7.3.1.5 – сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын шығару және оны есептер шығаруда қолдану

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар істей алады: Сұйықтар мен газдардағы қысым, Паскаль заңының ұғымдарының теориялық негізгі мағынасын біледі7
Көптеген оқушылар істей алады: сұйықтардағы гидростатикалық қысымның формуласын есептер шығаруда қолдана алады
Кейбір оқушылар істей алады:сұйықтардағы гидростатикалық қысымның қалай таралатынын біліп өмірмен байланыстыра алады.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі//уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Ұйымдастыру
Өзін-өзі тексеру
Сабақтың басы

Өткен білімді еске түсіру


10 минут

Жаңа білім


10 минут
Бекіту

15 минут


Кері байланыс
Сабақтың соңы.
10мин
Рефлекция

Бағалау

Үй тапсырмасы


Оқушылармен сәлемдесу, оқушыларды түгелдеу. Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Оқушылардың назарын сабаққа аудару.


"Ой қозғау"әдісі
«Қансонарда бүркітші шығады аңға»
Сегіз найза қолында, көз аудармай,
Батыр да аял қылмай ертең таңға.
Қанат құйрық суылдап, ысқырады,
Көктен қыран сорғалап құйылғанда.
А. Құнанбаев
Осы жерде сегіз найза деп отырғанымыз бүркіттің тырнақтары. Бұл жыртқыш құстың тырнақтары мен
тұмсықтары қатты өткір жылтыр болып келеді. Аудандары кішкентай болғандықтан, тіпті болымсызғана күшпен зор қысым жасап, аң аулауға шамасы келеді. "Ой қозғау"- оқушыныңөзіндікойын ортаға салуға дағдыланады, пікірталасқа белсенді түрде ат салысады, өзгелердің пікірін құрметтей алады.

Тапсырма -1 "Сұрақты қағып ал"(G)- сұрақ қойған кезде бадана қапшығын лақтырылады,бұл сұрау үдерісіне кинетикалық сипат береді және өз еркімен жауап беру үшін ниет білдіруге итермелейді.




" Сұрақты ұстап ал" әдісі. Мұғалім сұрақ қойған кезде фасоль салынған қапшықты лақтырады. Бұл сұрау үдерісі кинетикалық сипат береді және оқушыларды өз еркімен жауап беру үшін ниет білдіруге итермелейді.
Сұрақтар
- Адамның тісі неге үшкір?
- Салынып жатқан үйдің табанына кең бетон плиталар салатын себебі не?
-Шеберлер киім тіккенде неге оймақ киеді?
- Неліктен аңшы шаңғысы спортшылардың шаңғысына қарағанда жалпақ жасалады
- Неліктен велосипед дөңгелегінің камерасы тесілгенде ондағы қысым кемиді?
-Н/м2 қандай мағынаны білдіреді?
-Адамдарға неге судың бетіне тез көтерілуге болмайды?

Тапсырма-2. Пирамида әдісін(I) пайдалана отырып сұйықтардағы қысымның формуласын математикалық түрінде жазып шығару.






Практикада қолдану үшін деңгейлік тапсырмалар беру. (I)


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет