Сабақтың тақырыбы: Стадионда Сабақтың мақсаты: Оқушыларға жаңа тақырып туралы мәлімет беру. Білімділік



Дата26.08.2017
өлшемі79,51 Kb.
#28720
түріСабақ
Күні:17.04.2017ж

Сынып: 4 «Д», «Г»
Сабақтың тақырыбы: Стадионда
Сабақтың мақсаты: Оқушыларға жаңа тақырып туралы мәлімет беру.
Білімділік:Тақырып бойынша мәтіндермен, сөйлесулермен жұмыс жүргізу арқылы стадион туралы қазақша әңгіме айтуға үйрету, қазақстандық әйгілі спортшыларымен таныстыру.
Дамытушылық:Сын тұрғыдан ойлау қабілеттерін дамыту.
Тәрбиелілік: Спортқа, ұстамдылыққа тәрбиелеу.

Сабақтың түрі: жаңа сабақ.

Сабақтың әдісі: түсіндіру, сөйлесу,оқу, аудару, кластер. 

Көрнекіліктер: сурет,оқулық

Сабақтың барысы: 
І.1.Ұйымдастыру кезеңі.

- Сәлемдесу

-кезекшімен сұхбат

-оқушылардың назарларын сабаққа аудару.
2.Үй тапсырмасын тексеру. 

ІІ. 3.Сабақтың мақсатын, барысын айту.
ІІІ.Жаңа сабақ.

 Сөздік жұмысы.

жанкүйер-болельщик

өтеді-проходит (-ят)

жарыс-соревнование

мұз айдыны- ледовый каток

Спортпен шұғылдан! Занимайся спортом!



1.Мұғалім сөздердің мағыналарын түсіндіреді.
2. Сөздерді оқиды.
3. Оқушылар қайталайды.
4. Оқушылар тізбектеп оқиды.
5. Сөз тіркестерін құрастыру.
2. Суретпен жұмыс.

1-тапсырма.Сурет бойынша әңгімелеу.

-Балалар, суретте не көріп тұрсыңдар?

-Сендер қандай спорт түрлерін білесіңдер?

-Стадионда не өтеді?

-Стадионда қандай жарыстар өтеді, кәнекей сурет бойынша айтыңдар?

2-тапсырма. Сөйлесуді оқу.

  • Сәлеметсің бе, Вова!

  • Сәлеметсің, бе Олжас!

  • Сен мұз айдынға барадың ба?

  • Иә, бардым.

  • Мұз айдында не өтеді?

  • Мұз айдында жарыстар өтеді

  • Алматыда қандай мұз айдыны бар.

  • Алматыда «Медеу» мұз айдыны бар.

  • «Медеу» мұз айдыны қандай?

  • «Медеу» мұз айдыны үлкен, әдемі.

3-тапсырма. Жазба жұмыстары.
Сурет бойынша сөйлемдер құрап жазу.

4-тапсырма. Мәтінмен жұмыс.

Стадионда.

Қала ішінде үлкен стадион бар. Стадионға көп адам келеді.

Олар- спортшылар мен жанкүйерлер. Стадионда әр түрлі жарыстар өтеді. Алматыда «Медеу» мұз айдыны бар. «Медеуде» қонақ үйі, емхана, асхана, кинозал бар.

«Медеуде» жарыстар жиі өтеді.


Сергіту сәті.



5-тапсырма. Жұмбақты оқып, шешуін тап.

Мына ойынға
Қарандаршы,
Он екі аққа,
Он екі қара қарсы.

ІV.Сабақты бекіту. Біліп ал 
Ермахан Ибраимов

Жақсылық Үшкемпіров Серік Қонақбаев
Бекзат Саттарханов

Қазақстанның әйгілі спортшылары

Қажымұқан Мұңайтпасов



Ольга Шишигина

Александр Винокуров

Василий Жиров

Ислам Байрамуков

VI. Сабақты қорытындылау: сұрақ- жауап.
Үйге тапсырма беру: жұмбақ, жаңа сөздерді жаттау
VII.  Оқушылардың білімдерін бағалау.

Ақпараттық картасы

Сабақтың тақырыбы: Стадионда

 Сөздік жұмысы.

жанкүйер-болельщик өтеді-проходит (-ят)

жарыс-соревнование мұз айдыны- ледовый каток

Спортпен шұғылдан!Занимайся спортом!

2-тапсырма. Сөйлесуді оқы.


  • Сәлеметсің бе, Вова!

  • Сәлеметсің, бе Олжас!

  • Сен мұз айдынға барадың ба?

  • Иә, бардым.

  • Мұз айдында не өтеді?

  • Мұз айдында жарыстар өтеді

  • Алматыда қандай мұз айдыны бар.

  • Алматыда «Медеу» мұз айдыны бар.

  • «Медеу» мұз айдыны қандай?

  • «Медеу» мұз айдыны үлкен, әдемі.

3-тапсырма. Сурет бойынша сөйлемдер құрап жаз.

4-тапсырма. Мәтінмен жұмыс.

Стадионда.

Қала ішінде үлкенстадион бар. Стадионға көп адам келеді.

Олар- спортшылар мен жанкүйерлер. Стадионда әр түрлі жарыстар өтеді. Алматыда «Медеу» мұз айдыны бар. «Медеуде» қонақ үйі, емхана, асхана, кинозал бар.

«Медеуде» жарыстар жиі өтеді.


5-тапсырма. Жұмбақты оқып, шешуін тап.

Мына ойынға
Қарандаршы,
Он екі аққа,
Он екі қара қарсы.

тадионда

Мақсаты: Тақырып  бойынша  жоспардағы  барлық  тапсырмаларды  орындау,  жаңа  сөздерді  жаттату,  көмекші  есімдерді  қайталау, оқушылардың  ой – өрістерін кеңейту.  Өз  еліне,  елінің намысын  қорғап  жүрген  спортшыларға  деген  сүйіспеншіліктерін  және  пәнге  деген  қызығушылықтарын  арттыру.

Сабақтың  түрі: дәстүрлі  сабақ

Әдіс – тәсілдер. Жаңа  тақырыпты меңгерту,  топтық,  жұптық жұмыстар жүргізу



Көрнекілігі: интерактивті тақта  арқылы  спортсмендердің  суреттерін  көрсету.

Пәнаралық  байланыс: дене  шынықтыру, музыка

Сабақтың  барысы:

І. Ұйымдастыру кезеңі

(кезекшімен  әңгіме)



  • Бүгін сабақта кім кезекші? (оқушының жауабы)

  • Кім жоқ? (оқушының жауабы)

  • Балалар, біз қандай  мемлекетте  тұрамыз? (Қазақстан)

  • Қазақстанда қандай тіл  мемлекеттік тіл? (қазақ тілі)

  • Қазір  қай  сабақ? (қазақ тілі)

  • Қазір далада қай  жыл  мезгілі? (қыс)

  • Аптаның  қай күні (бейсенбі)

(сыныпты  топқа  бөліп, топтың  атын  айт)

«Восток»,  «Спартак», «Барыс»



ІІ. Үй тапсырмасын тексеру

Сөздіктерді қайталау, сөз  тіркестерін     құрату

(сөздер тақтада орыс тілінде жазылып тұрады. Мұғалім дауыстап оқиды, оқушылар қазақ тіліне аударады және осы сөздермен сөз тіркестерін құрастырады)

 ІІІ. «Ой қозғау»

Жаңа  сабақтың  тақырыбын,  мақсатын  айта  кету

Сөздік  жұмыстарын  жүргізу.

Жаңа  сөздермен танысады. Мұғалім әрбір сөздің мағынасын түсіндіреді. Оқушылар осы сөздермен сөз  тіркестерін,  сөйлемдер құрастырады

ІҮ. «Мағынаны тану»

Денсаулық, спорт  туралы  мақалдар  айтқызу.



Ү. «Қызығушылықты ояту»

Сөзжұмбақ  шештіру



  1. Человек, который  занимается спортом

  2. Слово «слон» на казахском языке

  3. Слово «стул» на казахском языке

  4. Фамилия олимпийской чемпионки, которая  живет в УКА

  5. Казахская национальная настольная  игра           жауабы: СПОРТ

ҮІ. Тапсырмалармен жұмыс

1 – тапсырма.  Сурет  бойынша  3-4 сөйлем  құрастырып айту, дәптерге  жазу (әр топ өздері құрастырған сөйлемдерді жазады)

2-тапсырма.

«Рөлдік  ойын» диалогті  оқып, аудару

(Әр  топтан  бір  жұп  шықса да жетеді )

3- тапсырма. Қазақстанның  белгілі  спортшылары

(Слаид)

               Сергіту  сәті



«Қара  жорғаға билеп, шынығып  алу»

ҮІІ Қорытындылау « Рефлексия» 

 5- тапсырма,  Мәтінмен  жұмыс

Мәтінді оқып беру, оқушыларға  аударту.

Балалар, біз бүгін қандай  тақырыппен  таныстық?

Стадионда  кімдер  болады екен?

Қандай спортшыларды білеміз?

Стадионда қандай шаралар өткізіледі?

«Ұйқасын тап» ойыны

Театр - сахна

Мұз айдыны - коньки

Әуежай – ұшады

Вокзал – жолсерік

Стадион – жанкүйер

Цирк – клоун                                                              

ҮІІІ Бағалау  

Топ басшыларынан  бағалау  парақтарын алу



(Сол бағаларға сәйкес мұғалім өз бағасын қояды)

IX Үй тапсырмасын  күнделікке  жаздыру,

сөздіктерді, жұмбақты  жаттау
Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет