Күні: 25.01.2017
Сынып: 1 «Б»
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
Табиғатқа саяхат. Б дыбысы мен әрпі.
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары
|
1.3.5.1 Тақырыпқа байланысты керекті сөздер,
сызба, сурет, белгілер қолдана отырып, жай
сөйлемдер, мәтін құрастыру және жазу;
|
Жетістік критерийлері
|
-Сөздерді байланыстырып, жай сөйлем құрастыра алады.
-Тірек сөз, сызба арқылы мәтін құрай алады.
|
Құндылықтарды дарыту
|
Оқушыларды табиғатты сүюге, қорғауға тәрбиелеу.
|
Пәнаралық байланыс
|
дүниетану сабағы
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Слайд , кеспе материалдар
|
Тілдік құзыреттілік
|
Бақбақ-одуванчик-dandelion
Балық-рыба-fish
Бақа-лягушка-frog
Көбелек-бабочка-butterfly
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
5 минут
|
Қайырлы күн, достар!
Сауат ашу сабағында
Дыбыстарды айтамыз,
Әріптерді жазамыз.
Дыбыстан сөз, сөзден сөйлем құраймыз.
Суретке қарап әңгіме құраймыз.
Ертегі, жұмбақ, жаңылтпаш, өлең,
Ән шырқаймыз, би билейміз.
Сөйтіп, сабақ қызықты өтеді!
Бір-бірімізге сәттілік тілейміз!
|
АКТ
|
Топқа бөлу
3 минут
|
Оқушыларға кеспе суреттер(көбелек, балық,бақбақ,бақа) үлестіру арқылы 4 топқа бөлініп отырады.
Топ ережесі таныстырылады.
Сабақ барысында тапсырмалар орындаған сайын кеспе суреттерін әр топтың «Әсем табиғат» суретінің үстіне орналастырады.
Топ аттарын үш тілде таныстыру (слайд)
Бақбақ-одуванчик-dandelion
Балық-рыба-fish
Бақа-лягушка-frog
Көбелек-бабочка-butterfly
|
|
Сабақтың ортасы3 минут
«Сұраққа жауап» ойыны
8 минут
Топтық жұмыс
5 минут
Ұжымдық жұмыс
Жұптық жұмыс
|
-Не?
Қанша?
Қандай?
Не істеді?
Әр топ сұрақтарға жауап жазып, соңынан сөйлем құрайды.
№1 Суретке қарап, сұрақтардың көмегімен «Әсем табиғат» тақырыбында мәтін құра.
Бақбақ 1-топ:Көл жағасында не өсіп тұр?
Балық 2-топ: Ағаштың айналасында нелерді
көріп тұрсың?
Бақа 3-топ: Ағаш бұтағынан не байқадың?
Көбелек4-топ: Ағаш маңында нелер ұшып жүр?
топ мәтін құрап айтады.
-Ал, жаңбыр жауып кетті.
-Ол кімге ұнады, кімге ұнамады?
№3 Бірің жаңбыр, бірің бақбақ болып сөйлес.
|
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс
Оқулық
|
Сергіту сәті
Жарыс
5 минут
Дәптермен жұмыс
Жеке жұмыс
3 минут
|
«Сөз ойла, тез ойла!»ойыны
Оқушылар тақтаға «Б» дыбысына байланысты сөздерді жарысып жазады.
Буынға бөледі.
№2
Көбелектер қонған заттарды ата.
Бұларды бір сөзбен не деп атаймыз?
Суреттегі сөздерді жазады.
Дыбыстық талдау жасайды.
|
|
Аяқталуы
6минут
Қызықты тапсырма
5 минут
|
№4 Табиғат жайлы білгендеріңді қағаз бетіне түсіріп, оларды қорғауға дайындалыңдар.
|
постер
|
Сабақтың соңы
2 минут
|
Рефлексия «Не үйрендім, не білдім?»
|
|
Дифференциа-ция
|
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспары:
1.Ауызша жауап берген баланы анықтап,мадақтап
отырамын.
2.Оқушылардың сабаққа қатысқанына қарай бағалау парақшасына ұпай арқылы бағалаймын.
|
Бағалау парақшасы
|
дискриптор
|
-Сөздерді құрастырып жай сөйлем құрай алады
-Жай сөйлемді жаза алады
-Тірек сөз, сызба арқылы мәтін құрастыра алады
-Мәтінді жаза алады
|
|