Сабақтың тақырыбы Тағам құрамындағы қоректік заттар №4 практикалық жұмыс Тағам құрамындағы қоректік заттарды анықтау



Дата03.04.2020
өлшемі20,76 Kb.
#61453
түріСабақ
Байланысты:
000a561d-7bbed294


Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

7.1А Химия пәніне кіріспе. Таза заттар және қоспалар



Мектеп: Қызылащы орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Күні: 6.09.2017

Мұғалімнің аты – жөні: Абдигапарова Г.Н.

Сынып: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:-

Сабақтың тақырыбы

Тағам құрамындағы қоректік заттар

№4 практикалық жұмыс”Тағам құрамындағы қоректік заттарды анықтау.



Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

7.5.1.2. Тағамдық өнімдердің бір қатарын:көмірсулар(крахмал),нәруыз,майларды білу және анықтай алу.

Сабақтың мақсаты

Ойлау деңгейі: Қолдану

Барлық оқушылар

Тағам құрамындағы қоректік заттарды зерттейді. түсіндіре алады



Басым көпшілігі

Практикалық жұмыс арқылы көмірсулар(крахмал),майларды бақылап қортынды жасайды



Кейбір оқушылар

Қоректік заттардың адам организміне әсері туралы хабарлама дайындай алады немесе өз ойын ашық жеткізе алады.



Бағалау критерийі

Тағам құрамындағы қоректік заттарды қолдана алады.

Тамақ құрамындағы қоректік заттарды практикалық жұмыс арқылы пайдалана алады.

Қоректік заттар туралы қортынды жасай алады


Тілдік мақсаттар

Пәнге қатысты лексика және терминалогия Қоректік заттар....... тұрады.

Қоректік заттар........... кездеседі.Нәруыздарды...... анықтайды.

Майларды...................анықтайды.Тағамдық өнімдерді.................. ажыратам ыз.

Нәруыздар,майлар,көмірсулар,дәрумендер



Құндылықтарға баулу

Еліміз денсаулық сақтау мен салауатты өмір салтын ұстанатын зайырлы және жоғары руханиатты ел.

Пәнаралық байланыс

Биология,жаратылыстану

Алдыңғы білім

7.5.1.1.химия

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері

Ресурстар


Сабақтың басы

Оқу мақсаты антықталады.Күтілетін нәтижені айқындайды.Амандасу

Суреттер сөйлейді әдісі арқылы сыныпты топтастыру.

Үй тапсырмасын «ыстық орындық» әдісі арқылы сұрау

Сұрақтар


1.Адам не үшін төрт мезгіл тамақтанады?

2.Тағамдардағы қоректік заттарды қалай түсінесіңдер?

3.Тағамдарда қандай қоректік заттар бар?

4.Қоректік заттардың маңызы қандай?

5.Қолданатын тағамдардың қандай пайдасы бар?

Ширату жаттығуы: дұрыс тамақтану туралы бейнероликтер көрсету.


Д.И. Менделеевтің периодтық кестесі.

Үлестірме материалдар.

Бейнеролик


Сабақтың ортасы

Практикалық жұмыс

Бірінші топқа арналған тапсырма:



А.Биурет реакциясы-нәруызды анықтау.

Реактивтер мен құрал-жабдықтар:

Мыс сульфаты ерітіндісі,натрий гидроксиді,жұмыртқа нәруызы,сынауық,штатив

Жұмыс барысы:

1.Жұмыртқа нәруызын сумен араластырыңдар

2.2 мл нәруызды сынауыққа құйыңдар

3.Тамшуыр көмегімен 2мл натрий гидроксидін және 5тамшы 1%-дық мыс сульфатын қосыңдар

Екінші топқа арналған тапсырма:

Майды анықтау тестісі

Реактивтер мен құрал-жабдықтар:

Күнбағыс тұқымдары немесе грек жаңғағы,сүлгі немесе ақ қағаз

Жұмыс барысы:

1.Күнбағыс тұқымдарын немесе грек жаңғағын сүзгі қағазға салыңдар

2.Қасықпен тұқымды басып,жаншыңдар

3.Бақылау жүргізіңдер




Не істедім?

Не байқадым?

Қорытынды










Дескриптор

1.Заттарды толық дәлелмен анықтайды 3балл

2.Заттарды анықтайды 2балл

3.Заттарды жартылай анықтайды 1балл

4.Қауіпсіздік техникасының ережелерін толық біледі 2балл

5.Қауіпсіздік техникасының ережелерінің кейбір талаптарын орындамайды 1балл


Тапсырма : IDEAL әдісі арқылы мәтінді талдау.

Екі топқа да беріледі.

Дискриптор

1.Мәтіннің мазмұнын толық талдап проблеманы сипаттап,шешуге әрекет жасап қорытындысын шығарады. 3балл

2.Мазмұндағы проблеманы анықтап шешу жолдары мен сипаттама береді. 2балл

3.Ал тек проблемалық сұрақ қана болса.

1балл


Химия 7 сынып

Оспанова М.Қ



Сабақтың соңы
Бағалау

Үй тапсырмасы

Кері байланыс: БББ кестесі

Не білемін?

Не білгім келеді?

Не білдім?











«Басбармақ» әдісі, өзін-өзі бағлау,



Саралау-Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз?

Мен оқушыларды мадақтау арқылы қолдау көрсетіледі.



Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз

Адам ағзасындағы көмірсуардың әсерін зерттеу.



Бағалау-Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Дескрипторлар арқылы бағалау.



Денсаулық және қауіпсіздік техикасын сақтау

Техника қауіпсіздік ережесін сақтау ескертіледі.










Сабақ бойынша рефлексия


Жалпы бағалау:

1:

2:

Сабақтың бұданда жақсы өтүіне не оң ықпал етер еді (оқу мен оқуға қатысты)?

1:

2:

Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекеленген оқушылардың жетістіктері\қиыншылықтары тұралы нені анықтадым , келесі сабақтарда не нәрсеге назар аудару қажет?



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет