Сабақтың тақырыбы Түбір мен қосымша Оқу бағдар ламасына



Дата22.01.2023
өлшемі23,52 Kb.
#166058
түріСабақ
Байланысты:
қазақ тілі 20.01.23
гулназ айым, 16-сабақ4-бөлім

«Жетісу облысы білім басқармасының Алакөл ауданы бойынша білім бөлімі» мемлекеттік мекемесінің
«Ақтүбек орта мектебі мектеп жасына дейінгі шағын орталығы бар» коммуналдық мемлекеттік мекемесі
72-сабақ

Бөлім:

Дені саудың жаны сау

Педагогтің аты-жөні

Касенова Э.Н.

Күні:

20.10..23

Сынып:2а

Қатысушылар саны:20

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Түбір мен қосымша

Оқу бағдар ламасына сәйкес оқыту мақсаттары

2.4.2.1 мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажырату;
2.1.2.1 мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжау;
2.1.4.1 тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрау;
2.1.5.1 аудио-бейнежазба мазмұнына өз ойын (ұнайды/ұнамайды, себебі ..., пайдалы/пайдасыз болды, себебі ...) білдіру

Сабақтың мақсаты

Мұғалімнің көмегімен түбір мен қосымшаны ажыратады. Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұнын болжайды. Тірек сөздерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрайды.

Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңі/уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Басы



Психологиялық жағымды ахуал қалыптас- тыру.
Достасайық бәріміз. Айтарым бар сендерге,
Тез тұрыңдар шеңберге. Қандай жақсы бір тұру,
Достарменен бір жүру, Қандай жақсы дос болу!
– Балалар, бір-біріміздің қолымыздан ұстап,
бүгінгі күнімізге сәттілік тілейік.

Оқушылар бір-бірінің қолдарынан ұстап, бүгінгі күндері- не сәттілік тілейді.





















Ортасы



Сабақтың күтілетін нәтижесімен таныстыру:
– Балалар, бүгінгі сабақта түбір мен қосымшаны ажыратасыңдар. Мәтіннің тақырыбы мен тірек сөздердің негізінде мәтіннің мазмұ- нын болжауға дағдыланасыңдар. Тірек сөз- дерді қатыстыра отырып, берілген тақырып бойынша әңгіме құрастырыңдар.
«Кім тапқыр?» ойыны ұйымдастырылады. Мұғалім жұмбақ жасырады.
Қайқы тұмсық қос табан, Қос таяқпен ұштаған.
Итерсең алға заулайды, Шойын жолдан аумайды. Ол не?
32-жаттығу саралау тапсырмасы ретінде орындалады.
1-деңгей.
Мәтінді оқы. Көл мен көлшіктің айыр- шылығын тап.
2-деңгей.
Самат пен Мараттың қайсысы дұрыс айтты? Көл, көлге, көлшік сөздерін сөз құрамына талда.

Күтілетін нәтижені мұқият тыңдайды.

Балалар жұмбақты шешеді. Шешуі: шаңғы.


Оқушылар өз білімдерін ор- таға салады.

Саралау тапсырмасы орында- лады.
Оқушылар үш деңгейлі тапсырманы орындайды.

Мақұлдау.

ҚБ.
«Отшашу» арқылы бағалайды.


«Бас бар- мақ» әдісі арқылы бағалау.







3-деңгей.
Қандай көлдерді білесің? Бір көлдің шығу тарихы жайлы дерек жина.










Дескриптор:
– мәтінді түсініп оқиды;




1балл





Дәптермен жұмыс
33-жаттығу жазбаша орындалады.
Көп нүктенің орнына тиісті қосымшаларды қояды.
Дискриптор:
-мәтіндегі көп нүктенің орнына қосымшаларды қояды;
-қатесіз көшіріп жазады;
Сергіту жаттығу
34-жаттығу ауызша орындалады.
Берілген тапсырма бойынша қайсысы түбір, қайсысы қосымша екенін анықтап, дәлелдер келтіреді
Дискриптор:
-қайсысы түбір мен қайсысы қосымшаны екенін дәлелдейді

Мәтінді көп нүктенің орнына тиісті қосымшаларды қойып, көшіріп жазады. Жұппен жұ- мыс ұйымдастырылады.


Түбір мен қосымшаларды оқиды. Мағыналарына қарай ажыратады. Түбір сөзге қо- сымшаларды жалғап, мағы- насының өзгеретін, өзгермей- тінін айтады.

1 балл

1 балл
1 балл


1 балл
1балл


2 балл


https:// youtu.be/ tLmhYaw WYOQ




.




.







Соңы

Бекіту

Сабақта бір-бірінің жұмысына кері байланыс береді

Өзін-өзі

Түрлі түсті




Үй тапсырмасы 35-жаттығу
Рефлексия

бағалайды.

қарын-










даштар,










дәптер























































































































Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет