Сабақтың тақырыбы: Тығыздықты есептеу Сынып: 7 Сабақтағы оқу мақсаты



бет1/2
Дата12.02.2020
өлшемі168,72 Kb.
#57874
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
физика20
PP RK No 77 kaz., кесте, 0006b1cc-20f67d4b, 1996, «Жас Ұлан», «Жас Қыран» балалар мен жасөспірімдер ұйымына қабылдау салтанатты жиынының сценарий, ата анаға кеңес, әдебиет 999, ~$лде айының айлық жоспары, dlya roditeley pervoklassnikov (1), химия биология, zhas-mamandarmen-zhmis-zhospari, 6 КТЖ 7 сынып Физика календарный (3) (1), физика20, физика20

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Тығыздық


«Шахтинск қаласы әкімдігінің №5 гимназиясы» КММ

Физика пәні мұғалімі: Хохон М.



Сабақтың тақырыбы: Тығыздықты есептеу

Сынып: 7

Сабақтағы оқу мақсаты:

7.2.2.15 – тығыздықтың формуласын есептер шығаруда қолдану

 

Сабақтың мақсаттары

 


Барлық оқушылар:

Тығыздық шамасының анықтамасын, өлшем бірлігін біледі, оның формуласын есептер шығаруда қолдана алады.



Оқушылардың көпшілігі:

Заттың тығыздығы шамасының физикалық мағынасын түсінеді, формуласын түрлендіріп қолдана біледі.



Кейбір оқушылар:

Күнделікті өмірде қолданып жүрген заттардың тығыздығын анықтай алады.



Бағалау критерийлері:

1. Тығыздық шамасының анықтамасын, формуласын, өлшем бірлігін біледі.

2. Тығыздықтың формуласын қолданып есеп шығарады, формуласын түрлендіре алады.

3. Күнделікті өмірде заттардың тығыздығын салыстырмалы ажыратады.


Тілдік мақсаттар

Физикалық терминдердің (айтылым, жазылым, тыңдалым, оқылымда)  дұрыс қолданылуына мән беру.

Тақырып бойынша үш тілділік сөздік



Ағылшынша

Қазақша

Орысша

mass

масса

масса

volume

көлем

объем

density

тығыздық

плотность

square

аудан

площадь

width

ені

ширина

length

ұзындығы

длина

Масса, көлем, тығыздық, вектор, скаляр шама

Диалог үшін пайдалы дәйекті сөздер:

Тығыздық – бұл.........шама.

Тығыздық – ...........болып табылады.

Тығыздық.......... әрпімен белгіленеді.

Тығыздықтің өлшем бірлігі........

Тығыздықты өлшеу үшін қолданылатын прибор ...... деп аталады.


Құндылыққа баулу

«Мәңгілік ел». Индустрияландыру мен инновацияларға негізінде экономикалық тұрақты дамуды қалыптастыру (жаhандық дамуға қатысты ғылым мен техниканың дамуына, инновациялық технологияларды меңгеруге деген ұмтылыс)

Жалпыға бірдей еңбек қоғамы (оқушылардың топпен жұмыс жасауы барысында, мақсатқа жету үшін бірлесе еңбектенудің маңыздылығы, табанды еңбектенуге ұмтылыс жасау)



Пәнаралық байланыстар

Жаратылыстану (заттар және материалдар бөлімі), математика (массаны, көлемді, тығыздықтарды есептеу)

Алдыңғы білім

Заттар мен материалдар тығыздығы туралы түсінігі қалыптасқан.

Жоспар

Жоспарланған мерзім

Жоспарланған іс-шаралар

Ресурстар

Сабақтың басы

(7 мин)


 

 

Білу



 

 

 



Қызығушылықты ояту

Ынтымақтастықты қалыптастыру «Ыстық алақан»

Топқа бөлу

Стикерлер түстері   арқылы 4 топқа бөлу.

Үй тапсырмасы  «Домино»

Түрткі, сынама, қайта бағыттау сұрақтары

Өткен тақырыпты еске түсіріп, қайталау арқылы білім деңгейін сұрақтар қойып анықтаймыз.

   1. Заттың тығыздығы деп нені айтамыз?

   2. Заттың тығыздығын қалай анықтауға болады?

   3. Қандай тығыздық бірліктерін білесіңдер?



Дескриптор: тығыздық анықтамасын, оны анықтау жолдарын, өлшем бірлігін білу – әрқайсысына 1 балл. (жалпы 3 балл)

 

 

Стикерлер



 

 

Ауызша сұрақтар



 

 


Сабақтың ортасы

 (33 мин)

 

Түсіну


 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

Қолдану



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

 

 



 

Жинақтау


Мағынаны тану

 «Жалғасын тап...» Топтық жұмыс

 Мақсаты: Тығыздықтың анықтамасын, формуласын, шамалардың өлшем бірліктерін анықтау.

1.Заттың тығыздығы дегеніміз –

2.Заттың тығыздығы мына формуламен анықталады:          ρ=__________

3. Мына шамалардың өлшем бірліктерін жаз:

[m]=_______

[V]=­­­­­­_______

[ρ]=________

Дескриптор: тығыздық анықтамасын, формуласын, шамалардың өлшем бірліктерін анықтайды



ФБ:         

 

 

 



Оқулық

Парақша


 

 

 



 

Бірлескен жұмыс  «Есептер шығару»

1 – тапсырма: «Бос торкөзді толтыр»

Bilimlаnd.kz сайтынан №1, №2, №3 жаттығулардағы тапсырмаларды сыныппен орындау





КБ:


тақтаға шыққан оқушыға кері байланыс беру


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет