Сабақтың тақырыбы Тригонометрия формулалары Сабақтың түрі Жаңа материалды меңгеру



Дата21.04.2020
өлшемі1,59 Mb.
#63136
түріСабақ
Байланысты:
9-сынып. Тригонометрия

Қысқа мерзімді жоспар








Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

9.4AТригонометриялық формулалар

Мектеп: С.Саттаров атындағы №57 мектеп-лицейі

Күні: 13.04.2020ж.

Мұғалімнің аты-жөні: Қайрбекова К.Н.

Сынып:9

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Тригонометрия формулалары

Сабақтың түрі

Жаңа материалды меңгеру

Осы сабақта қол

жеткізілетін оқу

мақсаттары (оқу

бағдарламасына сілтеме)

9.2.4.10 тригонометриялық функциялардың қосындысын және айырмасын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын қорытып шығарады және қолданады;


Сабақтың мақсаты

Тригонометриялық функциялардың қосындысын және айырмасын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын қорытып шығару және қолдану дағдыларын дамыту.

Бағалау критерийлері

  • Тригонометриялық функциялардың қосындысын және айырмасын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын қорытып шығарады ;

  • Тригонометриялық функциялардың қосындысын және айырмасын көбейтіндіге түрлендіру формулаларын қолданып өрнектерді ықшамдайды;

Тілдік мақсат


Пәндік лексика және терминология

Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер

  • тригонометриялық функциялардың қосындысын/айырмасын көбейтінді түрінде көрсету;

  • тригонометриялық функциялардың көбейтіндісін қосындыға немесе айырмаға түрлендіру;

Құндылықтарды дарыту

Белсенді қарым- қатынас, өзіндік шешім қабылдауды үйрену және оны дамыту.бір – бірінің пікірлері мен ерекшеліктерін құрметтеу, қабылдау

Пәнаралық байланыс

Оқушылардың тригонометриялық функциялардың графигін салу және оның қасиеттерін зерттеу дағдысы бұдан әрі қарай математиканың бөлімдерін, соның ішінде «Тригонометриялық теңдеулер мен теңсіздіктер» бөлімін оқығанда қажет болады және физика формулаларын түсіну, қолданбалы есептерді шешуге негіз болады.

Бастапқы білім

Негізгі тригонометриялық функциялардың анықтамасын және бірлік шеңбер арқылы олардың қасиеттерін анықтай алуды біледі. Өрнектің мәнін табуда, өрнекті ықшамдауда, тепе-теңдікті дәлелдеуде негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер мен келтіру формулаларын қолданады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет


Ресурстар

Сабақтың басы

3мин



Ұйымдастыру бөлімі

Мұғалім оқушылардың сабаққа дайындығын тексеріп, сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлайды. Стикерге сабаққа өз-өздеріне қоятын талаптарын жазады.


Стикер

Сабақтың ортасы

14 мин


6 мин

4 мин



10 мин



Жаңа материалды меңгеру

Анықтама

Екі бұрыштың тангенстерінің қосындысы берілген бұрыштар қосындысының синус мәнін осы бұрыштардың косинус мәндерінің көбейтіндісіне бөлгенге тең.






Екі бұрыштың тангенстерінің айырмасы осы бұрыштар айырымының синус мәнін осы бұрыштардың косинус мәндерінің көбейтіндісіне бөлгенге тең.







Екі бұрыштың котангенстерінің қосындысы берілген бұрыштар қосындысының синус мәнін осы бұрыштардың синус мәндерінің көбейтіндісіне бөлгенге тең.




Екі бұрыштың котангенстерінің айырмасы берілген бұрыштар айырмасының синус мәнінің осы бұрыштардың синус мәндерінің көбейтіндісіне бөлгенге тең.



Видеоролик: https://www.youtube.com/watch?v=mVFXaaV7MAU&list=PLeWMXQblMzaqRToa8C8E3ibVdGTk_PiY8&index=17
Есеп №1. Есептеңіз:

= ;егер

Есеп №2. Тепе-тең өрнектерді сәйкестендіріңіз:






Сабақтың соңы
3 мин

Үй тапсырмасы
1. Ықшамдаңыз:

№2 Ықшамдаңыз:




Рефлексия:

Сабақ басында мақсатын жазған стикерлеріне сол мақсатқа жетті ме, сабақ барысында қандай қиындықтар туындады, түсінбеген жерлері жайлы жазып кетеді де, тақтадағы плакатқа жапсырады.




Стикерлер



Плакат

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет