Күні: 12. 04. 2019
Сынып: 11
|
|
Сабақтың тақырыбы
|
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу
|
Оқу мақсаты
|
Тригонометриялық теңсіздіктерді шешу арқылы ой-өрісін дамыту, логикалық ойлау қабілеттерін арттыру, теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын арттыру.
Тригонометриялық теңсіздіктердің қасиеттерін білу, графиктерін салу әдістерін үйрену
|
Бағалау критерийі
|
Теңсіздіктердің шешу жолдарын түсіну
Жаңа айнымалы енгізу арқылы тригонометриялық теңсіздіктерді шығару
|
Сабақ мақсаты
|
Оқушылардың барлығы: Негізгі тригонометриялық функцияларды біледі
|
Оқушылардың көпшілігі: Негізгі тригонометриялық функциялардың қасиеттерін біледі
|
Кейбір оқушылар: Тригонометриялық теңсіздіктерді жаңа айнымалы енгізу арқылы есеп шығарады, графигін салады.
|
Тілдік мақсаттар
|
Тақырып бойынша негізгі терминдер
Тригонометрия,функция,тригонометриялық теңсіздік,тригонометриялық теңсіздіктер жүйесі
|
Ойлау дағдылары-ның деңгейі
|
Жоғарғы деңгей
|
Құндылықтарға баулу
|
Еңбекке және шығармашылық, ынтымақтастықпен қарым – қатынас жасау. Математикалық тілде сөйлеу, алған білімін өмірде қолдану.
|
Пәнаралық байланыс
|
Физика
|
АКТ
|
http://teacherkit.com
https://quizlet.com
https://bilimland.kz/
https://itest.kz/kz
https://kahoot.com
https://get.plickers.com/
|
Алдыңғы білім
|
Негізгі тригонометриялық функциялар, тригонометриялық функциялардың қасиеттері, тригонометриялық теңдеулерді шешу, тригонометриялық теңсіздіктерді шешу.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспар-ланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
|
Ресурстар
|
Сабақтың
басы
10-минут
|
1.Ұйымдастыру кезеңі:
а) Оқушылармен амандасу, оқушылардың сабаққа қатысын тексеру
http://teacherkit.net/schools/
б) Топқа бөліну:
Әр топта синустың, қосинустың, тангенстің, котангенстің графигі тұрады. Оқушылар карточкаға жазылған тригонометриялық функциялар арқылы бөлінеді, таңдалған карточкадағы функция қай графикке тиісті сол топқа барып отырады.
|