Сабақтың тақырыбы «Тұрлаусыз мүшелер», «Менің тұңғыш Президентім»



Дата02.07.2018
өлшемі18,45 Kb.
#45366
түріСабақ

Пәні: Қазақ тілі

Күні:

сыныбы:3

Сабақтың тақырыбы

«Тұрлаусыз мүшелер», «Менің тұңғыш Президентім»

Мақсаты:

Оқушылардың тұрлаусыз мүше туралы білімдерін кенейту.Президентіміздің өмірбаянымен таныстыру.Патриоттық тәрбие беру

Күтілеін нәтиже:

Оқушылар тұрлаусыз мүше туралы білімдерін толықтырады.Президентіміз туралы мағлұмат алады.Патриоттық сезімдері дамиды.

Әдіс-тәсілдер

«Ой қозғау»,»Кел,ойнайық», «Топтас,ойлан,талда» Сергіту сәті, Жұптық жұмыс,Топтық жұмыс, «Мен саған,сен-маған», «Қабырғаңмен ақылдас» «Екі жақты күнделік»

Ресурстар






Кезеңдер

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

М

О



Т

И

В



А

Ц

И



Я

Л

Ы



Қ
К

Е

З



Е

Ң


О

П

Е



Р

А

Ц



И

Я

Л



Ы

Қ
К


Е

З

Е



ң

1.Ұйымдастыру бөлімі

«Көк тудың желбірегені» әнін тыңдау

1-желтоқсан –Президент күніне сабақтың кіріспе бөлімі: «Менің тұңғыш Президентім»

тақырыбы бойынша таныстырылым( «Үш қоңыр» музыкасы жүріп тұрады..)

2.Оқушыларды ақындардың өлең шумақтарымен 3 топқа бөлу.

«Абай» ауылы,

«Ыбырай» аулы

«Жамбыл»ауылы

Сабақтың ұранын еске түсіру

-Қазақ тілім-өз тілім,дана тілім,

Абай,Мұхтар сөйлеген дана тілім,

Құрметтейді ұл-қызың мәңгі сені,

Болашағым,бақытым қазақ тілім.

3.Үй тапсырмасын тексеру мақсатында

«Бәйге» ойыны

1.Сөйлем дегеніміз не?

2Сөйлемнің қандай түрлерін білеміз?

3.Сөйлем мүшесі дегеніміз не?

4Сөйлемнің қандай мүшелерін білеміз?

5.Бастауыш дегенімізне?

6.Баяндауыш дегеніміз не?

7Тұрлаулы мүше дегеніміз не?

8.Тұрлаусыз мүше дегеніміз не?

4.Жаңа сабақ .Қызығушылығын ояту мақсатында «Кел,ойнайық!» ойыны

Тапсырма:Адасқан сөйлем мүшелерін өз орнына қой.

5.Оқулықпен жұмыс «Топтас,ойлан, талда»

Әдісі арқылы жаттығуларды топтарға беріп оны өз топтарында талдау

«Абай» ауылы -72жаттығу

«Ыбырай»ауылы 73-жаттығу

«Жамбыл ауылы 74-жаттығу

Тапсырма: сөйлемдерді сөйлем мүшесіне талдау



6.Сергіту сәті «Жаса Қазақстан!»
7. «Жұптас,ойлан,талда» 76-жаттығу

Жатқа жазу.Сөйлем мүшелеріне талдау


8. «Екіжақты күнделік» салыстыру
9. «Мен-саған,Сен-маған»әдісі 77-жаттығу

Мақсаты:


Оқушыға сөйлем айтады,мүдірместен сөйлемді талдап беру керек.

10.Шығармашылық тапсырма

а)«Қабырғаңмен ақылдас» әдісі

(Ел басымызға хат жазу)

11. Қорытындылау

Тест

7.Сөйлемдегі бастауыш пен баяндауыштан басқа сөйлем мүшелерін.......



А.Сөйлем мүшелері

Ә.Тұрлаулы мүше

Б.Тұрлаусыз мүше

8.Тұрлаусыз мүшелерге қандай сұрақтар қойылады?...............................

А.Кім? кімдер? не? нелер?

Ә.не істеді? неғылды?

Б.Қандай? кімге? неге? қашан? т.б


Қоладарына жалауша ұстап

қимылдарын жасайды.

Оқушылар Н.Назарбаев тың өмірбаяны мен өлеі шумақтарын айтып таныстырады.
Өлең шумақтары арқылы 3топқа бөлініп отырады.

Оқушылар барлығы бірге айтады.


Оқушылар ережелерді айтады.


Сызбаларды өз орнына қояды.


...................


Әр топ мүшелері өз тапсырмаларын талдайды 1 оқушы постер қорғайды.

Би қимылдарын орындайды.

Жатқа жазады,талдайды.
Тұрлаулы мүше мен тұрлаусыз мүшені салыстырады

Оқушылар өздерін сөйлемді қалай талдайтынын білу үшін сынақ жүргізеді.

-1 топ «Абай оқушыларды адамгершілікке үйретті»

2-топ «Ыбырай оқушыларды оқуға шақырды

3-топ «Жамбыл балаларға өлеңдерін арнады.

Оқушылар хат жазады.»Бәйтерекке» іледі


Оқушылар арман –тілектерін жазады

Тақтадағы тест сұрақтарына ауызша жауап береді



«От шашу»

Шапалақтау

«Керемет»

«тамаша»


Қазақ тілі оқулығы

3 сынып «Атамұра» баспасы

АКТ,Интербелсенді тақта
Слайд№1№2№3№4№5
Слайд№6

Слайд№7

Слайд№8

Түрлі түсті бояулар,



А3 қағаздар
Слайд№9

Слайд№10


Слайд№11

Слайд№12

Слайд№13
Слайд№14


Р

Е

Ф



Л

Е

К



С

И

я



Бағалау
Үйге тапсырма 75-жаттығу
Кері байланыс


Смайликтермен бағалау






Слад№15


















Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет