Сабақтың тақырыбы: «Туыстық некенің жағымсыздығы»



Дата29.03.2017
өлшемі38,09 Kb.
#12658
түріСабақ

Сабақтың тақырыбы:

«Туыстық некенің жағымсыздығы»



Мұғалімнің аты-жөні: Карибаева Жұлдыз Асқарқызы
Күні: 19. 12. 2016ж

СЫНЫП: 9 «Ә»

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Сабаққа негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)

Оқушылар білуге тиіс:

1. Адамның тұқымқуалаушылығын зерттеу әдістері.

2. Тұқымқуалайтын храмасомалық аурулар.

3. Мутациялық өзгергіштік.

4. Мутациялардың жіктелуі.


Сабақтың мақсаттары:

Оқушылардың барлығы мынаны орындай алады:

1. Зерттеу әдістерін біле алады.

2. Тұқымқуалайтын аурулардың түрлерін білу

Оқушылардың біразы мынаны орындай алады:

1. Әдістердің түрлерін ажырата алады.

2. Храмасомалық аурулардың түрлерін ажырата алады.

Оқушылардың кейбіреулері мынаны орындай алады:

1. Суреттермен жұмыс істеуді біледі.

2. Қоршаған ортаға байланысты мағлұмат бере алады.


Тілдік мақсат:

Мутация дегеніміз не-гендердің өзгеруіне байланысты кездейсоқ пайда болатын тұқымқуалайтын өзгергіштік.

Ресурстар:

Карта, биологиялық суреттер, бүктемелер, оқулықтар.

Пәнаралық байланыс:


Химия, География,


Сабақтың жоспары


Сабақ барысы жоспарланған уақыт:

Берілетін тапсырмалар:

1. Психологиялық ахуал 2 мин.

2. Топтасайық 2 мин.

3. Үй тапсырмасы 12 мин.

4. Сергіту сәті 3 мин.

5. Жаңа сабақ 20 мин.

6. Қорытындылау 6 мин.


Ұйымдастыру кезеңі, психологиялық ахуалды қалыптастыру

Оқушылармен сәлемдесу, оларды түгелдеу, журналды толтыру. «Жылы лебіз». Топтасайық «Жеміс- жидекпен»

Үй тапсырмасын сұрау:

«Байланыс көпір» әдісі.

Оқушылар допты бір-біріне лақтыра отырып, үй тапсырмасынан сұрақ қояды.

1. Мутация дегеніміз не?

2. Адамның тұқымқуалаушылығын зерттеу әдістерін ата?



Жаңа сабақ:

Оқушылар жаңа сабақпен танысып мәтінді оқып алады. Кейін әр топ «Интервью» әдісі арқылы

1. Жеке адаммен сұхбат.

2. Топтан сұхбат алады.

3. «Компрамат» сұхбат.



Сабақты бекіту:

“Плакатпен” стикер арқылы бүгінгі түсінгендерін жазып іледі. (қысқаша)


Үйге тапсырма:

Туыстық некнің жағымсыздығын оқып қосымша ғаламтордан мәлімет жинау.


Шығармашылыққа, ғылыми зерттеу жұмыстарына бағытталған тапсырмалар:

1. Туыстық некенің тиімсіздігін анықтау.

2. Медициналық-генетикалық кеңес.

3. Жақын туыстық некеге жол бермеу.




Бағалау

Өзара бағалау. Бақылаушы өз тобын бағалайды.




Кері байланыс

1. Не білдім

2. Не білем.

3. Не білгім келеді.

4. Неден қиналдым.



«Төртбұрыш» әдісі.

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен іс-әрекеттерінде не тиімді болды?

Оқушыларды топқа бөлу, «Интервью» әдісі оқушыларға жаңа сабақты түсіндіруде тиімді болды. Оқушылар өзін еркін сезіне отырып ойларын жеткізе білді.

Сабақтың мақсаты мен іс-әрекеттерінде не тиімсіз болды?

Бағалау барысында қиындықтар туындады.



Келесі сабаққа қандай өзгерістер енгізген болар едіңіз?

Алдағы сабақтарымда АКТ-ны кеңінен пайдаланған болар едім.



Оңтүстік Қазақстан облысы. Мақтарал ауданы

«И.Панфилов атындағы жалпы орта мектебі» биология пәні

Карибаева Жұлдыз Асқарқызы

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет