Сабақтың тақырыбы: В. И. Вернадскидің биосфера туралы ілімі. Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)



Дата18.06.2017
өлшемі43,38 Kb.
#19242
түріСабақ

Пәні: биология

Мектебі: Т.Айбергенов атындағы мектеп-гимназиясы.

Күні:




Сыныбы:9Ә

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы:

В.И.Вернадскидің биосфера туралы ілімі.

Сабақ негізделген оқу мақсаты(мақсаттары)

Биосфераның құрам бөліктерімен танысу.Атмосфера,гидросфера, литосферадағы тірі ағзалардың таралуын білу.

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: Биосфераның алуан түрлілігін түсіну.

Оқушылардың басым бөлігі Жер бетіндегі тірі ағзалардың тіршілігін бір-бірінен ажырата алады.

Кейбір оқушылар Биосфераның ластануының алдын алу жолдарын біледі.

Тілдік мақсат

Оқушылар:биосфера,атмосфера, гидросфера,литосфера.

Негізгі сөздер мен тіркестер:Атмосфера қабаттары,биологиялық өнімділік, планктон,бентос,нектон мағаналарын білу.

Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Талқылауға арналған тармақтар:Атмосфераның маңыздылығы неде? Неліктен гидросфера қабаттарындағы тірі ағзалар белгілі бөліктерге шоғырландырылған?

Сіз неліктен... екнін айта аласыз ба?Неліктен биологиялық өнімділік биосфераға тікелей байланысты.

Жазылым бойынша ұсыныстар:биосфера,литосфера, гидросфера, атмосфера алуантүрлілігін қамтып ойтолғау жазу.

Алдыңғы оқу

Экологиялық білімді адамның іс-тәжрибесінде пайдалануы.

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы 0-3 минут

4-15 минут



Ұйымдастыру.Оқушыларды журналға белгілеу. сергіту сәті ."Капитан" ойыны арқылы топқа біріктіру.Пән аралық байланыстарды қолданып оқушылар экологиялық сұрақтар ұйымдастырады.

Таныстырылым

Суреттер,


Ортасы 16-29 минут

Сергіту сәті. 30-35 минут.



Слайдтарды қарау арқылы оқушылар тақырыпты ашады.

1Қалай ойлайсыздар биосфера дегеніміз не? Оқушылар "Джигсо" әдісі арқылы тақырыпты жұпта ойласып, топта талқылайды. Постер құрастырады. Оқушыларға критерийлер түсіндіріледі.бағалау шкаласы ұсынылады.

1. Мәтін мазмұнының толық қамтылуы.

2.Өмірмен байланыстырылуы

3.Эстетикалық талапқа сай болуы .

4. Тақырыптың өзектілігі.

.

1-топ. Биосфераның құрамдас бөліктері.



2-топ Биосфераның алуантүрлілігі.

3-топ.Биосфераның түрлік құрамы.

Оқушылар постерлерін қорғайды

Топтар бір-бірін бағалайды.

"Зейініңді жақсарт" шаттық шеңберінде орындалады.


А4 парағы,сызбалар.оқулық, электронды оқулық.маркер,

Критерий парақшалары.

Плакат.смайлитер.


Аяқталу

36-40 минут 41-45минут



1.Алгаритімдік тест сұрақтарына жауап беру. 2.Венн диаграммасын құрастыру. 3.Биосфераның құрамын жақсарту үшін адамның іс-әрекеті" жөнінде ойтолғау жазу. Кері байланыс":Сэндвич" әдісі бойынша. Балалардың түсін генін және түсінбегенін анықтап бағалаймын.

Таныстырылым.стикер. плакат,маркер.



Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілетті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс құндылықтарды байланыс

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүтін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгерім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?



Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ?

1:
2:

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз) ?

1:
2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?




«Бекітемін»

Мектеп директоры



.............Жұман. Ұ.

«.....» .............2016 жыл

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет