Мектеп: №46 А.С.Пушкин атындағы мектеп-лицейі
|
Күні: 16.11.2017ж
|
Мұғалімнің есімі: Әбдиева Сандуғаш
|
Сынып: 7 «А»
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақтың тақырыбы: §3.2. Электрондық кесте элементтерін форматтау
|
Оқу мақсатары
| |
Жетістіктер критерийлері
|
Барлық оқушылар
|
Кестені құрастыра алу және кестелік процессорда кестенің элементтерін форматтауды жүзеге асыруды білетін болады.
|
Оқушылардың басым бөлігі:
|
Бұрын алған білімдерін тек осы пәнде ғана емес, сонымен қатар кез келген жағдайларда да дұрыс қолданады
|
Кейбір оқушылар:
|
Талдау жүргізу, қорытындылар шығаруы мүмкін, сондай – ақ кестелік процессордың тәжірибе жүзінде қолдануын біледі және ұсынылған есептерге арналған жеке шешімді құрастыра алуы мүмкін
|
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар келесі әрекеттерді жүзеге асыруы мүмкін:
|
Өткен тақырып
|
«Кубизм» стратегиясы арқылы өткен тақырыпты қайталау
|
Қолданылатын әдіс – тәсілдер
|
СТО, «Өрмекшінің тобы», «3-2-1» әдісі. «мақсаттар»
|
Қолданылатын ресурстар
|
Флипчарт, слйд, оқулық.
|
Пән аралық байланыс
|
Математика, қазақ тілі
|
Жұмыс түрлері
|
Тапсырмалар, қосымшалар
|
Мұғалімнің
іс - әрекеті
|
Оқушының іс – әрекеті (нәтижесі)
|
І кезең
|
Ұйымдастыру кезеңі
|
Оқушылар бәрі бірге хормен «Сәттілік», «Табыс», «Жетістік» деп айтады.
|
Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру, топтастыру.
|
Оқушылар ақпарат таратушы құралдар арқылы топтасады.
Жаңа тақырыпты оқушылар өздері құрастырған сурет қиындылары арқылы анықтайды.
|
Үй тапсырмасын тексеру
|
Үй тапсырмасын талқылау
|
Үй тапсырмасы бойынша тақырыптарды талқылауға беру
|
Оқушылар қауіпсіздік ережесі туралы жазып келген тапсырмаларын оқиды
|
Қызығушылығын ояту, мәселе қою
|
Көпір тапсырмасы бойынша сұралады.
Кесте не үшін қолданылады?
Кестені құрайтын негізгі элементтер?
Кестемен жұмыс істегенде қандай қосымша беттер пайда болады?
|
Мұғалім көпір тапсырмасын сұрайды, толықтырады.
|
Көпір тапсырмаларында берілген сұрақтар бойынша өз ойларын айтады.
|
ІІ кезең
|
Теория бойынша «Білу», «Түсіну», «Талдау», «Жинақтау» тапсырмалары (топтық жұмыс, презентация, мұғаліммен бірге талдау)
|
Мазмұнды сызбамен жұмыс.
Әр топ берілген тақырып бойынша: ақпарат ұғымы туралы мазмұнды сызба дайындау және қорғау тапсырмасы беріледі.
1-топ. Жол
2-топ. Баған
3-топ. Ұяшық. Оқулықтағы тапсырмалар: «Білу» тапсырмасындағы сұрақтарға жауап береді.
|