Сабақтың тақырыбы Ұзындық. Масса. Көлем. Бжб



бет1/2
Дата27.01.2020
өлшемі0,76 Mb.
#56620
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Қмж 1 сынып

Сабақ жоспары


Пән: Математика

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Мектеп: №130 жалпы білім беретін орта мектеп.


Күні:

Мұғалімніңаты-жөні:

Сынып:1В

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:




Сабақтың тақырыбы

Ұзындық. Масса. Көлем. БЖБ


Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.3.1 ұзындық/ масса/көлем (сыйымдылық) /уақыт шамаларын ажырату; оларды өлшеу үшін өлшемдер мен құралдарды таңдау, өлшемдер жүргізу
1.1.3.3 шамалар мәндерін: ұзындық (см / масса (кг)/ көлем(сыйымдылық) (л) өлшем бірліктерін салыстыру және амалдар орындау

Сабақтың мақсаттары

Шамалардың ортақ қасиеті туралы білу.

Заттарды массасы, көлемі, ұзындығы бойынша салыстыра алу.

Ұзындық, масса, көлем, уақыт шамаларын ажырата білу.

Шамалардың ортақ қасиеттері туралы білу.



Бағалау критерийлері

  • Уақыт өлшем бірліктерін (сағат, күн, апта, ай) ажыратады

  • Циферблат бойынша уақытты анықтайды

Сөздік қор

Тірек сөз – шама

Шама – өлшеуге болатын және өлшеген нәтижені санмен көрсетуге болатын ұғым.



Құндылықтарды дарыту

Еңбек және шығармашылық.

Пәнаралық байланыстар

дүниетану, қазақ тілі пәндерімен байланыс орнайды

Алдыңғы меңгерілген білім

Заттардың ұзындықтарын, массасын, көлемін салыстыра алады.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет



Ресурстар

3 минут


4 минут

  1. Ұйымдастыру кезеңі

-Қайырлы таң, достым!

Қайырлы күн болсын!

Бүгінгі күн міне,

Сәттілікке толсын.


Оқушыларға жайлы ахуал ұйымдастыру

Сабаққа дайындық

Ребусты шешу



(Т) ,,
Шама туралы түсініктерін еске түсіру. (ауызша жүргізіледі)

Таныстырылым.


10 мин


5 мин

10 мин



Екі құмыра беріледі. Бірінші құмыраға кофе саптыаяғымен, екінші ыдысқа стақанмен толғанша су құйдырамын. Әр ыдысқа неше ыдыс су құйғанын есептеу. Қай құмыраның көлемі үлкен деп ойлайсыңдар? Біз құмыраның қайсысына көп су сыятынын айта аламыз ба? Неліктен?




Өлшеуіш көлемінің әр түрлі болуына байланысты, құмыраның сыйымдылығын анықтау мүмкін еместігін айтуын бағалаймын.

Қалай бағалаймын?
Оқушылардың ойын тыңдаймын. «Келісемін», «келіспеймін», «айтарым бар» тәртібінде бағалатамын. «Кездейсоқ оқушы» әдісімен пікірлерін нақтылаймын.
Шамаларды тиісті өлшем бірліктермен сәйкестендіру


Шамаларды тиісті өлшем бірліктермен сәйкестендір



А) көлем Ә) ұзындық Б) масса


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет