Сабақтың түрі : теориялық сабақ Сабақ мақсаты, міндеттері: Ас қорыту жолдарына жататын органдары білу



бет1/3
Дата12.10.2024
өлшемі0,67 Mb.
#206285
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
4 саб жоспар ЛБ


«Болашақ» жоғары медициналық колледжі
Бекітемін
«Арнайы білім пәндер»
бірлестік жетекшісі
________Қаражан Л.А.

19.07.2024ж.


ОҚУ САБАҒЫНЫҢ ЖОСПАРЫ №4




Ас қорыту жүйесінің анатомиялық, физиологиялық ерекшеліктері.Асқазан-ішек жолдары ауруларын анықтаудағы зертханалық әдістердің маңызы.
(сабақ тақырыбы)


Модуль /пән атауы: Ішкі аурулар пропедевтикасы
Педагог:Келжанова Ә.Қ
Күні:" 19 " қыркүйек 2024жыл
1)Жалпы мәліметтер
Курс:4,топтар: ЛБ-9-22-2
Сабақтың түрі: теориялық сабақ
Сабақ мақсаты, міндеттері:

  • Ас қорыту жолдарына жататын органдары білу.

  • Өңеш, асқазан , жіңішке ішек, тоқ ішек, бауыр , ұйқыбезі сынды органдардың асқорыту жүйесіндегі маңызы мен өзара байланыстары

  • Ас қорыту жүйесін тексерудің , сұрастырудың маңызы

  • Ас қорыту жүйесінде жиі кездесетін патологияларға тоқталу

  • Биохимиялық қан анализін талдау

Күтілетін нәтижелер:

  • Студенттер ас-қорыту жолдарында кездесетін синдром мен симптомдары ажырата біледі

  • Ас қорыту жолының анатомиясын, физиологиясын біледі

  • Ішектері пальпациялаудың маңызын біледі

Қажетті ресурстар:
Интерактивті тақта,
Тақырыпқа байланысты презентациялар
Маркерлер, түрлі түсті А4 қағаздары


Сабақ барысы:
Ұйымдастырушылық кезең: 5 мин
Жаңа сабақты түсіндіру: 40 мин
Жаңа тақырыпты бекіту: 35 мин
Үй тапсырмасы: 5 мин
Сабақ оқу/ қорытындысын жасау: 5 мин


Әдебиеттер: Қ.А. Жаманқұлов «Ішкі аурулар пропедевтикасы»,
Б.Н Айтбембет 2010 жыл«Ішкі ағза ауруларының пропедевтикасы»
Қосымша деректер:https://translated.turbopages.org/proxy_u/ru-kk.ru.1a1b3949-66f01bfa-ebccecdf-74722d776562/https/infourok.ru/obshaya-propedevtika-sistemy-pishevareniya-4879080.html



5) Сабақтың барысы:


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет