Сабақтың түрі: Қорытындылау сабағы



Дата25.08.2017
өлшемі187,38 Kb.
#27391
түріСабақ
Тақырып: Рационал сандарды бөлу

Мақсаты:

Білімділік мақсаты: Оқушыларға тақырыпты игерте отырып, рационал сандарды бөлу арқылы білім, білік дағдыларын қалыптастыру

Дамытушылық мақсаты: Ойлау қабілеттілігін, танымын, пәнге қызығушылығын дамыту. Сабақ барысында оқушының не істеу керек екендігін, сол мақсатта өз білімін бағалау дағдысын дамыту.

Тәрбиелік мақсаты: Оқушылардың әдептілікке, адамгершілікке белсенділігін арттыру, өз бетінше оқуға, ізденуге, бір-біріне көмектесуге тәрбиелеу



Сабақтың түрі: Қорытындылау сабағы

Сабақтың оқыту әдістері: Сұрақ-жауап, есептер шығару, тест алуда дидактикалық материалдарды ірілендіру. Деңгейлеп оқыту технологиясын қолдану

Сабақтың көрнекілігі: Ақылды тақта, үлестірмелі карточкалар, бағалау түстері

Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: 1) Оқушылармен амандасып, түгелдеу. 2) Сабаққа дайындығын тексеру, сабақ мақсатымен таныстыру



II. Үй тапсырмасын тексеру:

1)Үй тапсырмасын парта әкімдерінің көмегімен тексеріп шығу 2) Дәптерлерін ауыстыру

III. Ой сергіту кезеңі

(Бұл кезеңде математикалық диктант. Тақырыптың теориялық білімін қандай меңгергендіктері тексеріледі)

  1. Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары әр түрлі болса бөліндінің мәні ..................(теріс сан) болады.

  2. Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары бірдей болса бөліндінің мәні ..................(оң сан) болады.

  3. Санды .........(нөлге) бөлуге болмайды.

  4. Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісінің мәні .......(теріс сан) болады

  5. Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісінің мәні .......(оң сан) болады.

IV. «Шапқан озар, жатқан қалар»

(Тақтамен жұмыс, 566-567 есептердің тақтарын шығару)



№ 566 1)

№ 567 1) 56 :(-7) +3=-5

3) (12-28): (-4)*5= 20

5) -60 : 15 + 7*(6-14)= -60



V. Сергіту сәті: `(«Кел ойнайық» деп аталады. Бір оқушы сөздерді тізбектеп атайды, математикалық терминдерге келгенде барлығы қол шапалақтайды, егер басқа сөз айтылғанда шапалақтамайды )

VI. «Өнер-ағып тұрған бұлақ, білім жанып тұрған шырақ » (логикалық тапсырмалар)

1) Артық сөз қайсысы? Бөлшек сан. Жай сан. Құрама сан. (Бөлшек сан)

2) Артық сөз қайсысы? Дұрыс бөлшек. Бұрыс бөлшек. Кері сан (Кері сан)

3) Қандай сөз қосасың? Сантиметр , дециметр, (Километр)

4) Қандай сөз қосасың? Жылдамдық, уақыт, (Жол)

5) Қандай сөз қосасың? Тонна, центнер, (Килограмм)



VII. «Кім шапшаң» (Деңгейлік тест тапсырмалары)

I деңгей

1) 45 : (-9)= А) 5 В) 405 Г)-5

2) 4= А) 2 В) Г)

3) -0,5*8= А) -40 В) -4 Г) 0,4

4) -0,25*(-4)= А) -4,25 В) -1 Г) 1

5) 0,84-1= А) 0,16 В) -0,16 Г) 1,84

II деңгей

  1. -2-2= А) -4 В) Г)

2) А)0,3 В)-0,3 Г) 3

3) 0,6*(-9) -3,6 = А)-5,4 В)1,8 Г) -9



4) 75: (-1,5)+10= А)-60 В)50 Г) -40

5) - = А)- В) Г)

III деңгей

  1. -15( +а)= А) -15а+3 В) -5-15а Г) 5-15а

2) (-8,2)*(-4)*5= А) 164 В) -164 Г) -16,4

3) (4,3-7,85) :7,1= А)-50 В) -5 Г) -0,5

4) 8 - 5х+х=16 А) -4 В) -8 Г) -2

5) 4,8х-5,5-х=-18,8 А) -3,5 В) -13,3 Г) -3,8



VIII. «Білімді мыңды жығар, білекті бірді жығар» (Бұл кезеңде семантикалық картамен жұмыс, дұрыс жауапты тапқанда, оқуға, білімге байланысты сөз шығады )

Жауаптары

-3

-6

-5

44

-2,8

Сұрақтары


0,75:(-)=







Л









-11*(5-9)=









І






-3-2=



І












56:(-7)+5=

Б















-3,8-4+5=












М



IX. Сабақты қорытындылау: Рационал сандарды амалдап орындағанда қандай сандарды пайдаландық

Рационал сандар

Оң сандар Теріс сандар Натурал сандар



X. Үйге тапсырма: 566-567 есептерінің жұптары және рационал сандарды көбейту, бөлу ережелерін жаттап келу

Ашық сабақ

Рационал сандарды бөлу

тақырыбы бойынша есептер шығару

6 «А»сынып

Пән мұғалімі: Жанболғанова Ү.Н.



Математикалық диктант

1)Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары әр түрлі болса бөліндінің мәні ........................болады. 2)Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары бірдей болса бөліндінің мәні ...................... болады. 3)Санды................бөлуге болмайды. 4)Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісінің мәні ...................болады 5)Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісінің мәні ....................болады.



---------------------------------------------------------------------------------------

Математикалық диктант

1)Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары әр түрлі болса бөліндінің мәні ........................болады. 2)Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары бірдей болса бөліндінің мәні ...................... болады. 3)Санды................бөлуге болмайды. 4)Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісінің мәні ...................болады 5)Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісінің мәні ....................болады.



---------------------------------------------------------------------------------------

Математикалық диктант

1)Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары әр түрлі болса бөліндінің мәні ........................болады. 2)Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары бірдей болса бөліндінің мәні ...................... болады. 3) Санды................бөлуге болмайды. 4)Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісінің мәні ...................болады 5)Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісінің мәні ....................болады.



--------------------------------------------------------------------------------------

Математикалық диктант

1)Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары әр түрлі болса бөліндінің мәні ........................болады. 2)Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары бірдей болса бөліндінің мәні ...................... болады. 3)Санды................бөлуге болмайды. 4)Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісінің мәні ...................болады 5)Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісінің мәні ....................болады.



--------------------------------------------------------------------------------------

Математикалық диктант

1)Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары әр түрлі болса бөліндінің мәні ........................болады. 2)Бөлінгіш пен бөлгіштің таңбалары бірдей болса бөліндінің мәні ...................... болады. 3)Санды................бөлуге болмайды. 4)Таңбалары әр түрлі екі санның көбейтіндісінің мәні ...................болады 5)Таңбалары бірдей екі санның көбейтіндісінің мәні ....................болады.

Логикалық тапсырмалар

1) Артық сөз қайсысы? Бөлшек сан. Жай сан. Құрама сан. 2) Артық сөз қайсысы? Дұрыс бөлшек. Бұрыс бөлшек. Кері сан 3) Қандай сөз қосасың? Сантиметр , дециметр, 4) Қандай сөз қосасың? Жылдамдық, уақыт, 5) Қандай сөз қосасың? Тонна, центнер,

---------------------------------------------------------------------------------

Логикалық тапсырмалар



1) Артық сөз қайсысы? Бөлшек сан. Жай сан. Құрама сан. 2) Артық сөз қайсысы? Дұрыс бөлшек. Бұрыс бөлшек. Кері сан 3) Қандай сөз қосасың? Сантиметр , дециметр, 4) Қандай сөз қосасың? Жылдамдық, уақыт, 5) Қандай сөз қосасың? Тонна, центнер,

-----------------------------------------------------------------------------

Логикалық тапсырмалар



1) Артық сөз қайсысы? Бөлшек сан. Жай сан. Құрама сан. 2) Артық сөз қайсысы? Дұрыс бөлшек. Бұрыс бөлшек. Кері сан 3) Қандай сөз қосасың? Сантиметр , дециметр, 4) Қандай сөз қосасың? Жылдамдық, уақыт, 5) Қандай сөз қосасың? Тонна, центнер,

-----------------------------------------------------------------------------

Логикалық тапсырмалар



1) Артық сөз қайсысы? Бөлшек сан. Жай сан. Құрама сан. 2) Артық сөз қайсысы? Дұрыс бөлшек. Бұрыс бөлшек. Кері сан 3) Қандай сөз қосасың? Сантиметр , дециметр, 4) Қандай сөз қосасың? Жылдамдық, уақыт, 5) Қандай сөз қосасың? Тонна, центнер,

Логикалық тапсырмалар



1) Артық сөз қайсысы? Бөлшек сан. Жай сан. Құрама сан. 2) Артық сөз қайсысы? Дұрыс бөлшек. Бұрыс бөлшек. Кері сан 3) Қандай сөз қосасың? Сантиметр , дециметр, 4) Қандай сөз қосасың? Жылдамдық, уақыт, 5) Қандай сөз қосасың? Тонна, центнер,

VI. «Кім шапшаң» (Деңгейлік тест тапсырмалары)

I деңгей 1) 45 : (-9)= А) 5 В) 405 Г)-5

2) 4= А) 2 В) Г)

3) -0,5*8= А) -40 В) -4 Г) 0,4

4) -0,25*(-4)= А) -4,25 В) -1 Г) 1

5) 0,84-1= А) 0,16 В) -0,16 Г) 1,84

------------------------------------------------------------------------------------



II деңгей 1) -2-2= А) -4 В) Г)

2) А)0,3 В)-0,3 Г) 3

3) 0,6*(-9) -3,6 = А)-5,4 В)1,8 Г) -9

4) 75: (-1,5)+10= А)-60 В)50 Г) -40



5) - = А)- В) Г)

---------------------------------------------------------------------------------------------------



III деңгей 1)-15( +а)= А) -15а+3 В) -5-15а Г) 5-15а

2) (-8,2)*(-4)*5= А) 164 В) -164 Г) -16,4

3) (4,3-7,85) :7,1= А)-50 В) -5 Г) -0,5

4) 8 - 5х+х=16 А) -4 В) -8 Г) -2

5) 4,8х-5,5-х=-18,8 А) -3,5 В) -13,3 Г) -3,8

VII. «Білімді мыңды жығар, білекті бірді жығар

Жауаптары

-3

-6

-5

44

-2,8

Сұрақтары


0,75:(-)=

А

Е

Л

К

Ж



-11*(5-9)=

В

Н

Г

І

Д



-3-2=

О

І

Р

З

Х



56:(-7)+5=

Б

П

О

Ж

Э



-3,8-4+5=

М

Т

Б

Ю

М


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VII. «Білімді мыңды жығар, білекті бірді жығар»

Жауаптары

-3

-6

-5

44

-2,8

Сұрақтары


0,75:(-)=

А

Е

Л

К

Ж



-11*(5-9)=

В

Н

Г

І

Д



-3-2=

О

І

Р

З

Х



56:(-7)+5=

Б

П

О

Ж

Э



-3,8-4+5=

М

Т

Б

Ю

М


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

VII. «Білімді мыңды жығар, білекті бірді жығар»

Жауаптары

-3

-6

-5

44

-2,8

Сұрақтары


0,75:(-)=

А

Е

Л

К

Ж



-11*(5-9)=

В

Н

Г

І

Д



-3-2=

О

І

Р

З

Х



56:(-7)+5=

Б

П

О

Ж

Э



-3,8-4+5=

М

Т

Б



Ю


М


Каталог: uploads -> doc -> 117f
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі
117f -> Сабақ жоспары зерттеу тақырыбы: «Оқушылардың әдебиеттік оқу сабақтарында топтық жұмыс арқылы тілдік ортасын құра аламын ба?»
117f -> Дөңгелек үстел тақырыбы: "Мемлекеттік тіл –ортақ қазына" /10 сынып оқущылары
117f -> 11-сынып қазақ тілі І нұсқа


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет