Сыныбы: 5 б күні: 14 сәуір 2016 жыл



Дата09.06.2018
өлшемі15,98 Kb.
#42158

Сыныбы: 5 Б

Күні: 14 сәуір 2016 жыл

Тақырыбы


Саңырауқұлақтар

Мақсаты


-диалогтық әдісі негізінде саңырауқұлақтардың ерекшеліктерін талдай отырып, тақырыпты меңгерту.

-саңырауқұлақтарды өсімдіктермен және жануарлармен салыстыру.

-қоршаған ортаға пайдасы мен зияны жөнінде пікірлесу. Саңырауқұлақты жинау ережелерін тұжырымдау.


Күтілетін нәтиже

А. Саңырауқұлақтар ерекшеліктерін біледі.

В. Саңырауқұлақтарды өсімдіктермен және жануарлармен салыстырады.

С. саңырауқұлақтардың пайдасы мен зияны туралы ойларын тұжырымдай отырып, жеуге жарамды саңырауқұлақты жинау ерекшеліктерін біледі.

Дереккөздер, құрал-жабдықтар

Интерактивті тақта, бейнероликтер, үлсетірме тапсырмалар. Зең саңырауқұлағы.

Әдіс-тәсілдер

Диалогтік оқыту, сын тұрғысынан ойлау, топтастыру, Венн диаграммасы, кеңейтілген тапсырма, синектика.

Сабақтың барысы

Уақыты

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Кіріспе


5

Ұйымдастыру. Психологиялық ахуал қалыптастыру.


Оқушылар қатарлары бойынша топтарға орналасады. Оқу құралдарын дайындайды. Сабақты қабылдауға дайындалады.

Тұсаукесер


5

1 тапсырма

Топтастыру әдісін қолдана отырып, жаңа тақырыпты ашамын. Проблемалық сұрақттар қоя отырып, сабақтың мақсатын бірлесіп анықтаймын.



2тапсырма Тестофоторобот

Өсімдіктер, жануарлар, саңырауқұлақтардың берілген суреттерді топтастырады.

Шағын тест орындайды. Суретін табады. Тақырыпты ашып, бірлесіп мақсатты айқындайды.



Негізгі бөлім


3

5
3

3


Саңырауқұлақтар туралы не білесіңдер?

Проблемалық сұрақ:



Неге біз саңырауқұлақтарды өсімдіктерге де жануарларға да жатқызбаймыз?

3 тапсырма

Венн диаграмма

Бейнеролик көрсету.

«Саңырауқұлақтардың құрамы мен маңызы туралы» (микология, селбесу, микориза, антибиотик, гиберелин терминдермен таныстыру)


2-бейнеролик. «Саңырауқұлақтың түрлері» қазақша-орысша атауларымен таныстыру.

Сұрақ: саңырауқұлақты қалай жинау керек екен?

Білу үшін келесі бейнероликке кезек берейік.

Формативті бағалау. «Басбармақ»



Саңырауқұлақтар туралы естіп біліп жүрген мәліметтерді еске түсіреді.

Ойланады, топта ойларымен бөліседі.

Саңырауқұлақтарды өсімдіктермен және жаунарлармен салыстырады.

Бейнероликті қарайды. Қажетті мәліметті түртіп отырады. Маңызы туралы қорытындылайды. Жаңа терминдерді дәптерге жазады.




Қорытынды


5-7

3


Кеңейтілген тапсырма.

«Синетика» әдісімен сабақты қорытындылау

Критерий арқылы бағалау.

Рефлексия: «плюс-минус-интересно»



Үйге: §28 145-150 бет оқу. Тәжірибе жасау «Зең саңырауқұлағын өсіру»

Тапсырмалар бойынша , орманда өзін қалай ұстау керек, саңырауқұлақты жинау ережелерін тұжырымдай отырып, негіздемелерін келтіріп жауап береді. Өзара критерий арқылы бағалайды.

Сабақтың талдауы






Сабақ бойынша өзгертулер







Жалпы білім беретін Бұлдырты орта мектебі
«Бекітемін»

Директордың ОТІЖ орынбасары

Қ.С.Мухамбетжанов

­­­­­­­­­­­­­____________________
«_____» _________2016 ж
Сабақтың тақырыбы:

Саңырауқұлақтар

(қысқа мерзімді жоспар)

Жаратылыстану

5 сынып
Өткізген: биология-химия пәні мұғалімі Ж.Б.Курмангалиева.

2015-2016 оқу жылы

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет