Тақырыбы: Қысқаша көбейту формулалары Күні,айы



Дата21.12.2021
өлшемі363 Kb.
#104411
түріСабақ
Байланысты:
1542792358 (2)
1542792358 (2), 05.10

Тақырыбы:

Қысқаша көбейту формулалары

Күні,айы:

Мұғалімнің аты-жөні: Дуйсенбиева Нургуль Орынхановна

7ә сыныбы

Сабаққа қатысқан оқушылар саны:

Сабаққа қатыспаған оқушылар саны:

Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаты

7.2.1.10



қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану;



7.2.1.11



қысқаша көбейту формулаларын білу және қолдану



Сабақ мақсаты

Барлық оқушылар:

Тақырыпты игере отырып, оқушылар екі өрнектің кубтарының қосындысы мен айырымының формулаларымен, екі өрнектің қосындысы мен айырымының толық емес квадратымен танысады; аталған формулаларды өрнектерді түрлендіру кезінде қолдануды үйренеді



Оқушылардың басым бөлігі:

Екі өрнектің қосындысының, айырымының кубының формуласын үйренеді.

Формуланы қолданып есепті шығара білуге дағдыланады.


Кейбір оқушылар:

Тақырып жайлы танысу арқылы тапсырмаларды меңгереді және білімдерін бекітеді, күрделі есептеулерде қысқаша көбейту формулаларын тиімді қолдана алады.



Сабақтың барысы

Сабақтың кезеңдері

Жоспарланған жұмыс

Ресурстар

Сабақтың басы(2-10 минут)

1.Оқушыларды түгелдеу

2.Оқу құралын тексеру

3.Үй тапсырмасын тексеру

Математикалық диктант

  1. т және 5 санының қосындысының квадраты;


2) 12 және 8 санының айырмасы мен қосындысының көбейтіндісі;
3) с және -2а өрнектерінің айырмасының квадраты;

4) 0,2х және 5 өрнектерінің айырмасы мен қосындысының көбейтіндісі.





Критерийлер

Бағалау

1

Өрнекті математикалық тілде жазады

Талпынды.

2

Өрнекті қажетті формулаға салады.

Жақсы

3

Алгебралық өрнекті ықшамдайды

Жарайсың



Слайд


Сабақтың ортасы (11-35 минут)

«Үшеуі үйде, үшеуі қонақта»

361 есеп. Көпмүшеге түрлендіріңдер:



1-топ:  

2-топ:  

3-топ:  .

Әр топ есепке байланысты дискриптор құрады және тексереді, мұғалім – бақылайды.

Жаттығулар (жұппен жұмыс)

Көбейткіштерге жіктеңдер:





Жауабы:





Критерийлер

Бағалау

1

Өрнек үшін қажетті формуланы табады.

Талпынды.

2

Өрнекті қажетті формулаға салады.

Жақсы

3

Алгебралық өрнекті ықшамдайды

Жарайсың



Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар

Көбейтіндіні көпмүше түрінде жазыңдар: (тақтамен жұмыс)





Жауабы:





Критерийлер

Бағалау

1

Өрнек үшін қажетті формуланы табады.

Талпынды.

2

Өрнекті қажетті формулаға салады.

Жақсы

3

Алгебралық өрнекті ықшамдайды

Жарайсың

Өрнекті ықшамдаңдар: (жеке жұмыс)



Есептің дұрыс жауабын тақтада тексереді және әр оқушы өз-өзін бағалайды.



Жауабы:


Оқулық


Жұмыс дәптері

Сабақтың соңы( 36-40 мин)

Оқушыларғы сабаққа қатысуына қарай «кері байланыс» жасау: «жарайсың», «жақсы», «талпын»

Оқушылардан кері байланыс алу.






Қосымша ақпарат

Саралау – Сіз қосымша көмек (қолдау) көрсетуді қалай

жоспарлайсыз?

Анағұрлым қабілетті

оқушыларға

жаттығуларды

күрделендіруді қалай жасайсыз?


Бағалау-оқушылардың

үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?


Пəнаралық байланыс.

Қауіпсіздік жəне еңбекті

қорғау ережелері.

АКT байланыстары.

Құндылықтардағы

байланыс.


Фармативті бағалау, бір-біріне түсіндіру және дұрыс нәтижеге бағыттау әдістері арқылы қосымша көмек көрсетемін. Деңгейлік тапсырмалар, жеке жұмыстар беру арқылы қабілетті оқушыларды дамытамын.

«Бармақ» әдісі бойынша, «Плюс-минус-қызықты» әдісі бойынша бағалау және критерий бойынша өзін-өзі бағалау немесе бірін-бірі бағалау.

Геометрия (сандарды кескіндеу), физика(өлшем бірліктер), латын тілі алфавиті (белгісіз сандарды белгілеу).

Қорытындылау

1.Сабақ барысында өзгертулер енгіздіңіз бе? Ия, уақыт тығыздығына байланысты соңғы есептерді қысқарттым.

2.Жүргізген жұмыс түрлері қаншалықты тиімді болды? Оқушыларды жеке жұмыс, жұппен және топпен жұмыс барысында жан-жақты танып, олар үшін қажетті көмек көрсете алдым.




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет