Пәні: қазақ тілі
Тақырыбы: Қиялдан туған фильмдер.
|
Мектеп:№ 88 А.Байтұрсынов жалпы орта мектебі
|
Күні:
|
Мұғалімнің есімі: А. Назарқұлова
|
СЫНЫП:5
|
Қатысқандар саны:
|
Қатыспағандар саны:
|
Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары)
|
5Ж/1.Берілген мәтінге сәйкес кіріспе негізгі және қорытынды бөлімдерді қамтитын қарапайым жоспар құру.
5.Ж/.3 сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру.
|
Бағалау критерийі
|
Мәтінге қарапайым жоспар құрайды.
Сюжетті суреттер бойынша әңгіме құрастырады.
|
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындай алады:
|
|
Мәтінді оқиды, түсінеді суреттерден ертегі құрастырып жаза алады.
|
Оқушылардың басым бөлігі орындай алады:
|
Мәтінді оқиды, түсінеді қарапайым жоспар құрып, ертегі құрастырып жаза алады.
|
Кейбір оқушылар кейбір оқушылар орындай алады:
Мәтінге жоспар құрайды, суреттерден қиялдан туған ертегі құрастырып жаза алады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындай алады:
|
Әдеби тілде ертегі құрай алады.
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер:
|
Ханзада, патша
|
Диалог құруға шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
|
Бай мен кедей теңесетін әлем
|
Талқылауға арналған сұрақтар:
|
Сіз ертегілерден қандай шындықты байқай алдыңыз?
|
Не себепті .... деп ойлайсыз?
|
Не себепті ертегіде шындық, әділет жеңеді- деп ойлайсыз.
|
Ишара:
|
Ертегі кейіпкерлерінің іс-әрекеті
|
Алдыңғы оқу
|
Ертегі туралы түсінік қалыптасқан..
|
Жоспар
|
Жоспарланған уақыт
|
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)
|
Ресурстар
|
Басы 10 мин
|
1.Сәлемдесіп, сыныпқа «Мен сиқыршы болсам» әдісі арқылы жағымды ахуал қалыптастырамын.
2.Ертегі атауларымен топқа бөлемін.
3. «Сұрақ –жауап» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұраймын.
|
Ертегі суреттері
|
Ортасы: 5мин
5мин
|
1-тапсырмаШирату жаттығулары: «Миға шабуыл» әдісі арқылы тақырыпты ашамын. (түрлі суреттер)
Дескриптор:
Суретке қарап тақырыпты аша алады.
Өз ойларын, пікірлерін білдіре алады.
|
Астана қаласына арналған түрлі суреттер.
|
2-тапсырма:
Мәтінді оқиды, бөліктерге бөлу, қарапайым жоспар құру.
Дескриптор:
Мәтінді оқиды, бөліктерге бөледі, қарапайым жоспар құрады.
|
|
5 мин
5 мин
Соңы 6 мин
2 мин
2 мин
|
3-тапсырма:
Ертегіге ат қойып, суреттерді оқиға желісіне орналастыру.
Дескриптор:
Ертегіге ат қояды.
Суреттерді өз орнына орналастырады.
4 –тапсырма
Дескриптор:
Барлық суреттерді қатыстыра отырып, қиял-ғажайып ертегісін құрайды.Мазмұнын тақырыпқа сай қызықты, әсерлі жазады.
5 тапсырма
Сұрақ-жауап әдісі арқылы сабақты бекіту.
Дескриптор:
Сұрақ қоя біледі
Дұрыс жауап береді.
|
Әртүрлі пішіндегі стикерлер,
|
Кері байланыс:
«БББ кестесі» әдісі арқылы оқушылар өздерінің сабақтан алған әсерін, ұсынысын жазады.
Үйге тапсырма: Мәтінді оқу, түсіндіру, сұрақтар дайындап келу, сүйікті ертегісін оқып келу.
|
Стикер
|
Қосымша ақпарат :
|
Саралау –оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз?
Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?
|
Бағалау – оқушылардың білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс.
Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ мен байланыс. Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементі)
|
Үлгерімі төмен деңгейдегі оқушылар суретке қарап тақырыпты болжайды.
Қабілеті жоғары оқушылар қиын сұрақтарға жауап бере алады, өз пікірлерін көлемді етіп айта алады.
|
Мадақтау, марапаттау
«Алақан» әдісі арқылы
|
Әдебиет,Бейнелеу,
Тақырып арқылы оқушыларға патриоттық тәрбие беру.
|
Рефлексия. Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?
|
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтаға жауап беріңіз.
|
Қорытынды бағамдау
Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)
1.
2.
Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)?
1.
2.
Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білді?
|
Достарыңызбен бөлісу: |