Тақырыбы: Сараптама әдісі



Дата16.09.2024
өлшемі28,36 Kb.
#204370
Байланысты:
1 10 кл. Географиялық сараптама әдістері. ҚМЖ





Тақырыбы:
Сараптама әдісі

Мектеп: ФМБ НЗМ Орал қаласы

Күні:



Мұғалімнің аты-жөні: Амангалиева С. А.

Сынып: 10

Қатысқан оқушылар саны:

Қатыспаған оқушылар саны:

Оқу мақсаты

Зерттеу тақырыбына сәйкес географиялық сараптама әдістерін қолдану;

Жетістік критерийі

Білу және түсіну
Сараптама әдістерін біледі.
Қолдану
Зерттеу тақырыбына сәйкес географиялық сараптама әдістерін қолданады.
Талдау
Географиялық үдерістер мен құбылыстардың өзгерістеріне сараптама жасайды.

Тілдік мақсат

Оқушылар сараптама жасауды түсінеді. Географиялық үдерістер мен құбылыстарды талдау барысында айтылым дағдыларын дамытады.


Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер:
Географиялық картаны сараптай отырып,...........білдім.
Демографиялық ахуалды зерттей келе ........................анықтадық.
Сызбада....................көрсеттім, себебі.........
Мен...................деп санаймын

Құндылықтарды дарыту

Ынтымақтаса оқу

Пәнаралық байланыстар

Экономикалық география

АКТ-ны қолдану

Қосымша ақпараттардан негізгі түйінін ажырата алу және оны пайдалана алу

Алдыңғы білім

Оқушылардың географиялық әдістер туралы білімдері бар.

Сабақ барысы

Сабақтың кезеңдері

Сабақта орындалатын іс-әрекеттер

Оқыту ресурстары

Басы
0-3



Оқушылармен сәлемдесу, түгендеу. Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.
Психологиялық ахуал орнату арқылы сабақтың тақырыбына шығу:
Оқушыларға түрлі түсті фишкалар беру арқылы топқа бөліп отырғызу (жасыл, сары, қызыл, көк).

Слайдтағы суреттер бойынша сабақтың тақырыбын анықтау, мақсатын анықтау.


Бағалау критерийлерімен таныстыру.

Презентация,
Интерактивті тақта,
фотосуреттер.

Ортасы
4-6

7-8
9-15


16-17
18-25


26-28

29-35

36-38




Мұғалім жаңа сабақты бастау үшін оқушылардың назарын суреттерге аударып сұрақ қояды:



        • Бұл қандай карталар?

  • Оларды қалай дәлелдей аласыз?

  • Бұл карталарды қалай жіктеуге болады?

(Think-Pair-Share стратегиясы)
(Оқушылар карталарды атап шығады.)
Сыныппен өз ойларын бөліседі, бүгінгі сабақтың тақырыбын анықтайды. Оқу мақсаттарын анықтауға жетелейді.

Оқу мақсаты мен бағалау критерийі таныстырылады.




Оқушылардың іс-әрекеті.
Жеке жұмыс.

  1. тапсырма:

Суретпен жұмыс.

  1. Суреттегі литосфералық тақталардың түйісу түрлерін анықтаңыз.

  2. Түйісу аймағын картада белгілеңіз.

  3. Сол аймақта қалыптасқан жер бедерін анықтаңыз.

Оқушылар өз-өздерін даяр жауап бойынша бағалайды.


Бағалау дискрипторы:

Топтық жұмыс.


2- тапсырма. Тәжірибе жасау.
«Банкіден бұлт алу»

Топтар бірі-бірі бағалайды.


Бағалау дискрипторы:
- Бұлттың анықтамасын айтады;
- Бұлттардың пайда болу үрдісін схема түрінде
бейнелейді;
- Үдерістің практикалық маңызын түсіндіреді;

Жұптық жұмыс.


3- тапсырма. Мәтін және диаграммамен жұмыс.

  1. СО2 газын максимум бөлетін ел

  2. СО2 газының қоршаған ортаға 2 әсерін атаңыз.

  3. СО2 –нің әсерінен болатын қауіпті құбылысты атаңыз.

  4. Алдын алу шараларын ұсыныңыз.



Бағалау: Жұптар бір-бірін «Бас бармақ» тәсілі арқылы бағалайды.

Тектоникалық карталар, атлас

«Облако в банке»
http://eksperimentiki.ru/publ/fizika/
water/oblako_v_banke/10-1-0-29
3 л банкі, қақпақ және қатырылған мұз кесектері.

Көмірқышқыл газын шығаратын елдер тізімі


https://republic.ru/economics/
top_10_stran_po_vybrosam_uglekislogo
_gaza-691567.xhtml

Парниктік газ дегеніміз не?


https://www.twig-bilim.kz/kz/learning-materials/human-impacts-changing-atmosphere/454



Соңы



Рефлексия






Қосымша ақпарат

Үй тапсырмасы: Қайталау.




Ой толғау
Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары шынайы болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді?

Оқыту ортасы қандай болды?


Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма?


Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?


Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?




Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)
1:
2:
Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет