Тексерілді: дотіжо



Дата14.03.2020
өлшемі44,98 Kb.
#60137
түріСабақ
Байланысты:
Базарлық


Тексерілді:

ДОТІЖО:Казыбаева С.С

пән: қазақ тілі Мектеп: «№44 ЖОББМ» КММ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Менің отбасым және достарым



Күні: 06.11.19 Мұғалімнің аты-жөні:Еркинбекова М.А

Сынып: 4 «б» Қатысқаны: Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Базарлық

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.​2.​1.​1* берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану

4.​2.​2.​1 берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құру



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді.

Көптеген оқушылар: мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақтар құрастырады және оған жауап бере алады.

Кейбір оқушылар: берілген иллюстрация бойынша өзара байланысқан сөйлем жазады.

Бағалау критерийлері

берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолданады

берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құрады.



Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология:

«Кімнен?» сұрағына сәйкесінше жауап бере білуге үйрету. Ұлттық тағамдар атаулары айтылады. Ірімшік, қаймақ, құрт, тақия, табу



Құндылықтарды дарыту

адамгершілік

Пәнаралық байланыстар

Орыс тілі

АКТ қолдану дағдылары




Бастапқы білім

Нағыз өнер –қолөнер

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин


Ұйымдастыру.

1)амандасу

2) түгендеу

3) психологиялық ахуал

Оқушылар бір-біріне жа-ғымды тілектер айтады.

Үй жұмысын тексеру.

Өткен тақырыптарды қайталатамын.Кемшіліктерді анықтаймын, түзетемін, бағалаймын.



Қызығушылығын ояту.


Алина

Бүгінгі сабақта естігісі келетін мақтау сөздерін жазу



Дәптер




Сабақтың ортасы

20 мин


Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс.

«Жаңа сөз үйрен» айдары оқушыларды сабаққа қатысты жаңа сөздерді меңгерту мақсатында жүргізіледі.



Сөздік жұмыс:Ірімшік, қаймақ, құрт, бауырсақ, қамзол, табу.

1. Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру.

2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:

3. Жаңа сөздерден сөз тіркестерін құрастыру:

Бал қаймақ, дәмді бауырсақ, әдемі қамзол.

4. Сөйлемдер құрастыру.

Әжем бауырсақ пісірді. Менің әдемі қамзолым бар.

5. Жана сөздерді сөздік дәптерге жазу. 



(Ұ) «Ассоциация» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын болжау.

1.Базарлық дегеніміз не?



Мұғалім ауызша комментарий береді. «Жақсы! Тамаша! Керемет!»



Айтылым.

Оқулықтағы 1-тапсырманы орындатамын.



Қб: «Серпілген сауал» тәсілі

Оқылым. Оқулықтағы 2-тапсырманы орындатамын.

Жазылым. Оқулықтағы 3-тапсырманы орындатамын.

Бағалау критерийі

1.Берілген сөйлемдердің мағынасын түсінеді.

2.Сұрақтарға дұрыс жауап береді.

Дескриптор

1.Сөйлемдерді аудар.

2.Сұраққа жауап жаз.

Сергіту сәті.

Оқушылардың бой жазуы үшін орындарынан тұрғызып, сергіту жаттығуын жасатамын.



Айтылым. Оқулықтағы 4-тапсырманы орындатамын.

Айтылым. Оқулықтағы 5-тапсырманы орындатамын.

Қб: «Ойлан, жұптас, талқыла» тәсілі

Кітап, сөздік дәптер

Сабақтың соңы

10 мин


Үй жұмысы:83-бет 4-тапсырма

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

  • нені білдім, нені үйрендім

  • нені толық түсінбедім

  • немен жұмысты жалғастыру қажет

Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады

Кітап, күнделік



Тексерілді:

ДОТІЖО:Казыбаева С.С

пән: қазақ тілі Мектеп: «№44 ЖОББМ» КММ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Менің отбасым және достарым



Күні: 06.11.19 Мұғалімнің аты-жөні:,Байбатырова Б.Е

Сынып: 4 «б» Қатысқаны: Қатыспағаны:

Сабақтың тақырыбы:

Базарлық

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

4.​2.​1.​1* берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолдану

4.​2.​2.​1 берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құру



Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар: қарапайым сөйлемдердің мағынасын түсінеді.

Көптеген оқушылар: мәтіннің мазмұны бойынша қарапайым сұрақтар құрастырады және оған жауап бере алады.

Кейбір оқушылар: берілген иллюстрация бойынша өзара байланысқан сөйлем жазады.

Бағалау критерийлері

берілген сөздерге қарама-қарсы мағыналы, мағыналас сөздерді табу және сөйлеу барысында қолданады

берілген тірек сөздер мен жоспардың негізінде қысқа монолог құрады.



Тілдік мақсаттар

Пәнге тән лексика мен терминология:

«Кімнен?» сұрағына сәйкесінше жауап бере білуге үйрету. Ұлттық тағамдар атаулары айтылады. Ірімшік, қаймақ, құрт, тақия, табу



Құндылықтарды дарыту

адамгершілік

Пәнаралық байланыстар

Орыс тілі

АКТ қолдану дағдылары




Бастапқы білім

Нағыз өнер –қолөнер

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

10 мин


Ұйымдастыру.

1)амандасу

2) түгендеу

3) психологиялық ахуал

Оқушылар бір-біріне жа-ғымды тілектер айтады.

Үй жұмысын тексеру.

Өткен тақырыптарды қайталатамын.Кемшіліктерді анықтаймын, түзетемін, бағалаймын.



Қызығушылығын ояту.


Алина

Бүгінгі сабақта естігісі келетін мақтау сөздерін жазу



Дәптер




Сабақтың ортасы

20 мин


Оқулықтағы тапсырмалармен жұмыс.

«Жаңа сөз үйрен» айдары оқушыларды сабаққа қатысты жаңа сөздерді меңгерту мақсатында жүргізіледі.



Сөздік жұмыс:Ірімшік, қаймақ, құрт, бауырсақ, қамзол, табу.

1. Осы сөздердің мағыналарын түсіндіру.

2. Дұрыс айтуға дағдыландыру:

3. Жаңа сөздерден сөз тіркестерін құрастыру:

Бал қаймақ, дәмді бауырсақ, әдемі қамзол.

4. Сөйлемдер құрастыру.

Әжем бауырсақ пісірді. Менің әдемі қамзолым бар.

5. Жана сөздерді сөздік дәптерге жазу. 



(Ұ) «Ассоциация» әдісі арқылы сабақтың тақырыбын болжау.

1.Базарлық дегеніміз не?



Мұғалім ауызша комментарий береді. «Жақсы! Тамаша! Керемет!»



Айтылым.

Оқулықтағы 1-тапсырманы орындатамын.



Қб: «Серпілген сауал» тәсілі

Оқылым. Оқулықтағы 2-тапсырманы орындатамын.

Жазылым. Оқулықтағы 3-тапсырманы орындатамын.

Бағалау критерийі

1.Берілген сөйлемдердің мағынасын түсінеді.

2.Сұрақтарға дұрыс жауап береді.

Дескриптор

1.Сөйлемдерді аудар.

2.Сұраққа жауап жаз.

Сергіту сәті.

Оқушылардың бой жазуы үшін орындарынан тұрғызып, сергіту жаттығуын жасатамын.



Айтылым. Оқулықтағы 4-тапсырманы орындатамын.

Айтылым. Оқулықтағы 5-тапсырманы орындатамын.

Қб: «Ойлан, жұптас, талқыла» тәсілі

Кітап, сөздік дәптер

Сабақтың соңы

10 мин


Үй жұмысы:83-бет 4-тапсырма

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

  • нені білдім, нені үйрендім

  • нені толық түсінбедім

  • немен жұмысты жалғастыру қажет

Оқушылар өздерінің жұмысы мен сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерийлер бойынша бағалай алады

Кітап, күнделік


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет