Атырау қаласы
№28 жалпы білім беретін орта мектептің
І санатты география пән мұғалімі
Уликпанова Айнур Ишахатовнаның
қысқа мерзімді сабақ жоспары
15
|
География
|
8 сынып
|
Сабақ тақырыбы:
|
Қазақстанның биік таулы аумағы.
|
Сабақтың мақсаттары
|
Оқушылар Қазақстанның биік таулы аймақтары ұғымы жайлы түсІнік алады, оны қолданып тапсырмаларды орындауға үйренеді
|
Күтілетін нәтижесі:
|
Оқушылар Қазақстанның биік таулы өлкелерімен танысады, топпен бірге тапсырмаларды орындауға дағдыланады
|
Негізгі идеялар:
|
Тақырыпты түсініп оқи білуге баулу. Тілін, сөздік қорларын дамыту арқылы сабаққа деген қызығушылығын арттыру
|
Сабақта қолданылатын материалдар:
|
Үлестірмелі материалдар, мотрас
АКТ
Интерактивті тақта
|
Оқыту әдістері:
|
СТО әдістері
Миға шабуыл
Жұпты әңгіме
|
Жұптық жұмыс
Шығармашылық жұмыс
|
Дерек көздері:
|
«География» тақырыбына берілген материалдар:
www.РефератOff.kz
www.art.kz
|
Тапсырмалар:
|
І. Үй тапсырмасын сұрау.
ІІ. Ой қозғау. Видео ролик
ІІІ. Топтық жұмыс
ІV.Жеке жұмыс
V. Жұптық жұмыс
|
Сабақ бойынша мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу (2 мин)
Сыныпты топқа бөлу (кескіндер арқылы)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Сөз арқылы сыныпты топқа бөліп психологиялық ахуал қалыптастырамын
|
Оқушылар амандасады.
Әрбір оқушы берілген суретті тандап соған байланысты пікір айтып артындағы сөз бойынша топқа бөлініп тиісті орнына отырады
|
I.Үй тапсырмасын сұрау (5 мин) Сандар сөйлейді
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Үйге берілген тапсырмасына сандарды сөйлетеді.
|
Мұғалім берген тапсырма бойынша аласа тауларға байланысты сандарды оқушылар сөйлетіп,физикалық картадан аласа тауларды көрсетеді.
|
II.Ой қозғау Видео ролик арқылы жаңа тақырыпты ашу (2 мин)
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Видео ролик арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын оқушылар ашады және БББ кестесі арқылы кері байланыс орнатады.
Білемін
|
Білгім келеді
|
Білдім
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушылар жаңа тақырыпты өздері сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа тақырыпты аша отырып биік таулар туралы не білетінін және не білгісі келетінің БББ кестесіне жазып айтады.
|
III. Мағынаны ашу: «Қазақстанның биік тауларына саяхат» Топтық жұмыс постер қорғау 10 мин
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Сыни ойлауға берілетін тапсырмалар, өз пікірін негіздеп, дәлелдеуді талап етеді. Әр топ оз ойын постер арқылы қорғау керек сол арқылы жаңа тақырыпқа қадам жасайды
Жауабын постер арқылы тақтаға ,қорғап шығу керек. Желгенді кеме арқылы кері байланыс жасайды.
Қарсы топтың тапсырмасы сәтті орындалған болса,желгенді жасыл түске боя;
Қарсы топтың жауабында белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң,желкенді сары түске боя;
Қарсы топтың тапсырмасы түсініксіз болса,желкенді қызыл түске боя;
|
Берілген тапсырманы тек тұжырымдармен және өз ойларын толық жеткізу үшін қағаз беріне түсіріп, берілген жүйелермен түсіндіру қажет.Оқушылар алдарына берілген парақша арқылы кері байланыс жасайды
|
IV. «Жұптық жұмыс» Атлас және кескін картамен жұмыс /10 мин/
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Атлас және кескін картамен жұмыс жасау
І топ кескін картаға биік тауларды түсіреді.
ІІ топ Физикалық картадан биік тауларды көрсетеді.Мұғалім оқушыларға кері байланыс орнатады.
|
Берілген тапсырманы уақытылы орындау, атласты пайдалана отырып ,кескін картамен жек дара тапсырмаларды орындайды.
|
V. Жұптық әңгіме әдісін пайдаланду арқылы меңгерту /10 мин/
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Бұл әдіс арқылы оқушы мен оқушы жұптасып биік таулардың жануарлары,өсімдіктері,пайдалы қазбалары,өзендері,көлдерін ғаламтордан іздену.БББ кестесі арқылы кері байланыс орнатады.Сабақты түйіндей келе оқушылар бүгінгі сабақта білгенін жазады.
Білемін
|
Білгім келеді
|
Білдім
|
|
|
|
|
|
|
|
Оқушылардың мақсаты мұғалімді тыңдау, өз ойлары мен пікірлерін айту
Әдіс бойынша жаңа тақырыпты меңгереді және өз пікірлерін ортаға салады.Тапсырмаларды ұялы телефоннан ғаламтор арқылы ізденеді.БББ кестесі яғни кері байланыс жасай отырып,биік таулар туралы не білгенін айтады.
|
VII.Рефлексия:
|
Бүгінгі сабақта оқушылар алған білімдерінді «Альпинистер» кері байланыс арқылы жұлдызшамен таудың биіктігінен көрсетіп өз ойларын білдіреді.(2 мин)
|
VII.Бағалау:
|
Бағалау (1 мин)
|
VII.Үй тапсырмасы:
|
Шығармашылық жұмыс.Кескін картамен жұмысты аяқтап келу
|
Достарыңызбен бөлісу: |