Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі



бет1/6
Дата21.04.2020
өлшемі35,84 Kb.
#63769
түріСабақ
  1   2   3   4   5   6
Байланысты:
ток жумысы мен куаты


ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

8.4. «Тұрақты электр тогы»

Мектеп: №4 Хромтау орта мектебі

Күні: 13.02.2020ж.

Пәні: Физика

Мұғалімнің аты-жөні: Есжанова Айымгул Базаргалиевна

Сынып: 8

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

8.4.2. Электр тогының жұмысы мен қуаты

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сәйкес)

8.4.2.12. жұмыс және қуат формулаларын есептер шығаруда қолдану.

Сабақ мақсаты

-Барлық оқушылар:

Ток жұмысы мен қуатын анықтауға арналған формулаларды қолданады;



-Оқушылардың басым бөлігі:

Электр тогының жұмысы мен қуаты арқылы электр есептеуішінің көрсеткішін анықтайды.



-Кейбір оқушылар :

Электр энергиясының құнын есептейді.Озықтапсырмалардышешудіңәртүрліжолдарынөздерімеңгереді.



Бағалау критерийлері

  1. Аралас жалғанған тізбектің бөлігіндегі қуатты анықтайды.

  2. Электр энергиясының жылу энергиясына айналуын біле отырып, электр тогының қуатын есептейді.

Тілдік мақсаттар


Білім алушылар:

Электр тогының жұмысы мен қуаты туралы ақпарат алады, формулаларын пайдаланады.



Қолданылатын физикалық ұғымдар:

Токтың жұмысы, Джоуль, токтың қуаты, ватт, амперметр, вольтметр, электр энергиясының құны, тариф, электр есептеуіш туралы түсінік алады.



Диалогқа қажетті сұрақтар:

  1. Ток жұмысын анықтау үшін қандай өлшеуіш аспаптар қажет?

  2. Тарифтер не себепті өзгеруі мүмкін?

  3. Токтың жұмысы және қуат дегеніміз не екен?

Құндылықтарға баулу


Қарым-қатынас жасау қабілеті, жауапкершілік, өмір бойы оқуға дайын болу, зайырлы қоғам және жоғары руханият қасиеттерін игереді.

Пәнаралық байланыстар

  1. Электротехника негіздері-«Тұрақты токтың заңдары»

  2. Математика-есеп шығару

Тақырып бойынша алдыңғы білім

7-сынып физика «Механикалық жұмыс. Қуат» туралы біледі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері (уақыт мөлшері)

Сабақтағы жоспарланғанжаттығутүрлері

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин


І. Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал қалыптастыру:

Сынып реттілігін қадағалау.

Оқушыларды түгелдеу.

Топқа бөлемін : «Электр тізбектері» арқылы топқа бөлінеді. Оқушылар ток көзі, реостат, амперметр, вольтметр арқылы, топтарға бөлініп отырады.



Бір-бірімізді тыңдаймыз десек 1 рет қол шапалақтаймыз!

Ұйымшыл боламыз десек 2 рет

Белсенділік танытамыз десек 3 рет шапалақтаймыз!



Өткентақырыптыбекіту (қайталау)

5 мин


Сабақтың ортасы

20 мин


4 мин

4 мин




«Қиындылар» әдісін пайдалана отырып, өткен тақырыпқа шолу жасау.

Оқушылар сурет  қиындыларын құрастырып қандай өлшеуіш құралы екенін және осы құралмен нені өлшейді, жалпы өлшеуіш құралына байланыстының барлығын түсіндіріп береді.



  1. Тізбек жайлы не білеміз?

  2. Тізбек түрлері жайлы не білеміз?

  3. Электр тогы деген не?

  4. Электр тогы бар болу үшін қандайшарттарорындалуы керек?Тұрақты ток деген не?

  5. Электр тогыныңқандайәсерлері болады?

  6. Электр тогынсипаттайтынфизикалықпараметрлердіатаңдар.

  7. Тізбекбөлігінеарналған Ом заңы.

  8. Ток күшідегеніміз не, анықтамасын бер.

  9. Электр кернеуі деген не?

  10. Электр тогыныңқуатыдегеніміз не?

Өткен сабақты түсінгендерін «Қол сигналдары» әдісімен бағалайды.
Топтық жұмыс № 1.

Берілген мәтіндерді оқушылар оқып алады.



Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3   4   5   6




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет