30 Көктөбе орта мектебі. Ашық сабақ. Тақырыбы: Азот, периодтық кестедегі орны, атом құрлысы



Дата17.04.2017
өлшемі54,1 Kb.
#14071
30 Көктөбе орта мектебі.

Ашық сабақ.


Тақырыбы:

Азот, периодтық кестедегі

орны, атом құрлысы,

қасиеттері.
Пән: Химия
9а-сынып
Мұғалім: Жандилдаева Б.О.

Күні: __________________ Тексерілді:_____________ Пәні:Химия

Сынып: 9 «А» Пән мұғалімі: Б.Жандилдаева.

Күні: 20.11.2015 жыл

Сабақтың тақырыбы: Азот, периодтық кестедегі орны, атом құрлысы, қасиеттері.

Сілтеме: Стандарт, химия пәнінің бағдарламасы, орта мерзімді жоспар.

Мақсаты: Периодтық жүйедегі азоттың орнына байланысты оны V топ элементі ретінде

сипаттау, атом құрлысымен және оның физикалық – химиялық қасиеттерімен

таныстыру.

Міндеттері: 1.Оқушы бойында өз бетімен білім алу дағдысын реттеу және сараптау,

салыстыру қабілеттерін дамыту.

2.Есте сақтау қабілеттерін дамыту.

3. Оқушы бойында өз бетімен білім алу дағдысын реттеу.
Күтілетін нәтиже: 1. Ізденімпаздығы мен АКТ-ны пайдалану құзіреті артады.

2. Азот, периодтық кестедегі орны, атом құрлысы, қасиеттері туралы

толық мәлімет алады.

3. Тақырып бойынша ойларын айқын тұжырымдайды.

4. Бір-бірінің пікірін тыңдап, өз ойларын еркін жеткізе

алады.


5. Алған білімдерін өмірде қолданады

Сабақтың түрі: Аралас сабақ

Сабақтың типі: Жаңа білімді меңгерту.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер: «Жедел жауап», «Ой шақыру», «Сәйкесін тап», «Биологиялық диктант» т.б

Дерек көздер: Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау, АКТ

Ресурстар: Оқулық, интерактивті тақта, электронды оқулық, таблица, постер, стикер, маркер т.б
Сабақтың жүру барысы:

Уақыты

Сабақтың кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

3-мин
2-мин

Ұйымдастыру кезеңі


  1. Сәлемдесу , түгелдеу

  2. Психологиялық дайындық. Тренинг «Шаттық шеңбері»




  1. Топқа бөлу.

  2. Топ басшысын анықтау

«Караэтэ» әдісі бойынша

1.Жинақталады

2.Сабаққа назар аударады,оқушылар бір біріне тілектер айтады


3. Түстері арқылы

2 топқа бөлінеді

4.Топ басшысын анықтау үшін оқушыларға орындық, қалам,шатыр, есік, жылқы, кучердің суреті беріледі кім орындықты таңдайды сол топ басшысы болады

Топ басшыға бағалау парағы ұсынылады



5-мин

Үй тапсырмасын тексеру

«Жедел жауап» әдісі



Күкірт қышқылы,сульфаттар.

1-топ.Күкірт қышқылының физикалық қасиеттері.

2-топ.Күкірт қышқылының химиялық қасиеттері


Оқушылар сұрақтарға жауап беру арқылы ойларын нақты жеткізеді, үй тапсырмасын орындағаны жауабынан көрінеді.

3 мин

Өткен сабақты қорытындылау.

«Химиялық диктант»



  1. «Химиялық диктант» әдісімен оқушыларға тапсырма беріп үй тапсырмасын қорытындылау

Оқушылар тиісті сөздерді орнына қойып тапсырманы орындайды.

10мин


Жаңа сабақ.

«Ой шақыру» жұмбақ жасыру.



1.“Көп” сөзінің антониміне тілсіз жауды тіркесең,

көз алдыңда өзгеремін,

қажетті тыңайтқышқа айналамын.

2. V А топшасының элементтерін атаңдар.

3.Электронды оқулық.


1.Сұраққа жауап береді.

2.Оқушылар тыңдайды

3. Оқушылар видео көрсетілім көреді.

4.Постер қорғайды



1-топ Физикалық қасиеттері. Атом құрлысы.

2-топ Химиялық қасиеттері.Биологиялық маңызы.



10 мин

Сабақты бекіту жаттығулары

«Ой толғау»

Электронды оқулықтан 1-2 тапсырма.




Оқушылар тапсырманы

топпен орындайды.

Орындап болған соң бірін-бірі тексереді.


7-мин

Сабақты қорытындылау

«Кім жылдам?» әдісі «Сәйкесін тап» әдісі


Оқушылар тапсырманы

топпен орындайды.

Орындап болған соң бірін-бірі тексереді.Оқушылар берілген тапсырманың сәйкесін табады.


1 мин

Үйге тапсырма

Тақырыпты оқып келу.

№4 есеп


Күнделікке жазып алады.Параграфты оқып келу.

2 мин

Бағалау

Формативті, сумативті бағалау

Топ басшысы әр топ мүшесіне, топ жұмысына баға береді

2 мин

Рефлексия

  1. Бүгін мен……..білдім

  2. Маған ……..қызықты болды

  3. Маған… қиын болды

Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазады

Химиялық диктант.

1.Күкірт қышқылы-................күшті қышқыл.

2.Ол екі қатар тұздар-.............. және............түзеді.

3.Концентрлі күкірт қышқылы-ерекше қасиеті бар

күшті.............. .

4.Концентрлі ..................суда көп ..............ериді.

5.Күкірт қышқылы................................және

.....................алуда,.............кендерін өндіруде,..........

өнімдерін ............... кеңінен қолданады

Химиялық диктант.

1.Күкірт қышқылы-................күшті қышқыл.

2.Ол екі қатар тұздар-.............. және............түзеді.

3.Концентрлі күкірт қышқылы-ерекше қасиеті бар

күшті.............. .

4.Концентрлі ..................суда көп ..............ериді.

5.Күкірт қышқылы................................және

.....................алуда,.............кендерін өндіруде,..........



өнімдерін ............... кеңінен қолданады
Каталог: uploads -> doc
doc -> Тақырыбы: Ғарышты игеру (аудандық семинар)
doc -> Ғарыш әлеміне саяхат
doc -> Сабақ тақырыбы: Шерхан Мұртаза «Ай мен Айша» романы Сабақ мақсаты: ҚР «Білім туралы»
doc -> Сабақтың тақырыбы Бала Мәншүк ( Мәриям Хакімжанова) Сілтеме
doc -> Ана тілі №2. Тақырыбы: Кел, балалар, оқылық Мақсаты
doc -> Сабақ жоспары «Сәулет және дизайн» кафедрасының арнаулы пән оқытушысы, ҚР «Еуразиялық Дизайнерлер Одағының» мүшесі: Досжанова Галия Есенгелдиевна Пәні: Сурет және сұңғат өнері
doc -> Сабақ Сабақтың тақырыбы : Кіріспе Сабақтың мақсаты : «Алаштану» курсының мектеп бағдарламасында алатын орны, Алаш қозғалысы мен Алашорда үкіметі тарихының тарихнамасы мен дерекнамасына қысқаша шолу
doc -> Тәрбие сағаттың тақырыбы: Желтоқсан жаңғырығы
doc -> Сабақтың тақырыбы : Әбунасыр Әл- фараби Сабақтың мақсаты
doc -> Сабақ жоспары Тақырыбы: Үкілі Ыбырай Мектеп:№21ом мерзімі


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет