Бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары



Дата03.05.2024
өлшемі21,52 Kb.
#201697
түріБағдарламасы
Байланысты:
әдеб 14.05


Пәні:

Әдебиеттік оқу

Күні:

14.05.2024ж

Педагогтің аты-жөні:

Нурбаева Рахат

Сынып: 3 «»

Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

«Қуаныш» Әбді Шынбатыров

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

3.2.1.2 шығарманы іштей саналы түрде түсініп, көз жүгіртіп/ шолып/ түртіп алып/ қажетті ақпаратты тауып/ белгі қойып/сын тұрғысынан бағалап оқу
3.2.2.1 шығарма мазмұны бойынша қолдануға (практикалық), бағалауға және шығармашылыққа негізделген сұрақтар қою және жауап беру

Сабақтың мақсаты

Сұрақ қоя алу және жауабын білу

Р.Л Сабақ барысы

Сабақтың
кезеңі/уақыты

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурс
тар

Сабақтың басы
(3 мин)

Ұйымдастыру кезеңі:
Психологиялық ахуал орнату.
Қуанамын менде
Қуанасың сен де
Қуанайық достарым
Арайлап атқан таңға

Өзін көрсетеді


Көршісін көрсетеді
Қолдарынан ұстайды
Қолдарын көтереді

Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!


Сабақ
тың ортасы
(5 мин)


10 мин

«Ой қозғау» әдісі
Суретке қара.
Суреттен не көріп тұрсыңдар?
Қандай ертегі естеріңе түсті?
Сабақтың тақырыбы мен мақсатын хабарлау

1-тапсырма ФС
Ұжымдық жұмыс
«Біліміңді қолдан» әдісі
Мәтінді оқы.
Жыл он екі айдың қазақша атауларын ата.
Мәтіннің негізгі ойына сай келетін нақыл сөздер ойластыр.
«Серпілген сауал» әдісі
1.Ертегі не туралы?


ЕББҚ
Мәтін не туралы?
Талқылау сұрақтары:
1.Мүшел деген не?

Түн дегенде партаға жатады
Оятқан оқушы сұраққа жауап береді
Күн дегенде барлығы сұрақтың жауабын айтады

1. ертегінің мазмұнын әңгімелейді


2.ертегідегі негізгі ойды анықтайды
3. нақыл сөздер ойластырады

Сұраққа жауап береді



Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!
Құмсағат

«Отшашу» арқылы бір-ірін бағалау




Дескриптор:
-ертегінің мазмұнын әңгімелейді(1б)
-ертегідегі негізгі ойды анықтайды (1б)
- нақыл сөздер ойластырады(1б)

ЕББҚ
Дескриптор:
-сұраққа жауап береді

Жыл аттары жануарларының суреті

Оқулық
75-77-бет





10 мин
Сергіту
сәті
2 минут

2- тапсырма
Жұптық жұмыс
«Сен маған, мен саған» әдісі
Мәтінге сүйеніп, әр жылды сипаттап айт.
ЕББҚ
Тапсырманы орындауда қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары:
1.Жылдан құр қалған қай жануар?

«Бұзылған телефон»


ойыны

1. әр жылды сипаттайды
2.жылдың ерекшелігі мен атына тоқталады

Сұраққа жауап береді


Бастаушы келесі оқушының құлағына бір сөз сыбырлайды.
Ол келесі оқушыға сыбырлайды.Соңында бастаушыға қайта келгенде сол сөз жету керек.Кейін сөзді ауыстырып жіберген адам анықталады.

«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-әр жылды сипаттайды(1б)
-жылдың ерекшелігі мен атына тоқталады(1б)


Дескриптор:
-тапсырманы орындайды
Жарайсыңдар!
Керемет!

Оқулық
77-бет



8 мин

3 –тапсырма
Жеке жұмыс
«Анықта» әдісі
Бөлімнің қалай аталып тұрғанына зер сал. Төмендегі сөздер қатарын толықтыр және түсіндір.
ЕББҚ
Сөздер қатарын толықтыруда қолдау көрсету
Талқылау сұрақтары:
1.Тапсырмада саған не оңай, не қиын болды?

1. бөлімнің атауын ертегімен байланыстырып айтады
2.сөздер қатарын толықтырады
3.себебін түсіндіреді
4.қорытынды жасайды
Сұраққа жауап береді

«Комментарий» арқылы
Жұлдызшалар
Дескриптор:
-бөлімнің атауын ертегімен байланыстырып айтады(1б)
-сөздер қатарын толықтырады(1б)
-себебін түсіндіреді(1б)
-қорытынды жасайды(1б)


Дескриптор:
-тапсырманы орындайды

Оқулық
77-бет



Сабақтың соңы


7 мин

Кері байланыс
«Құмсағат» әдісі (Бағалау)
Бүгінгі сабақты толық түсіндім
(9,10 теңге)
Бүгінгі сабақты түсіндім, сұрағым бар(7,8 теңге )
Бүгінгі сабақты түсінбедім
(5,6 теңге )
Үйге тапсырма
Ертегі бойынша 5–6 сұрақ құрастырып, жауап беріңдер.

Бүгінгі сабақтан алған білімдерін сабақ бойына орындаған тапсырмасының нәтижесіне қарай құмсағаттың құм таяқшасын жылжыту арқылы анықтайды.

Мадақтау
Жарайсың!,
Керемет!
Жақсы!
Талпын!

Құмсағат
жылжы
малы құм таяқшасы


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет