Бекітемін мектеп директоры



Дата24.04.2017
өлшемі89,88 Kb.
#14554
БЕКІТЕМІН

Мектеп директоры: _______Р.Сейтжанова
Төле би атындағы №7 жалпы орта мектебінің математика пәні мұғалімі Сауранова Дананың 7 «б»-сынып бойынша қысқа мерзімді сабақ жоспары

Күні: 14.03.2015

Пәні: Алгебра

Сыныбы: 7 «б»

Сабақтың тақырыбы:

Рационал өрнектерді теңбе-тең түрлендіру

Сабақтың мақсаты:

Рационал өрнектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу амалдарын қолдана отырып, рационал өрнектерді теңбе-тең түрлендіруге есептер шығаруға дағдыландыру.

Күтілетін нәтиже:

Рационал өрнектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу амалдарын қолдана отырып, рационал өрнектерді теңбе-тең түрлендіруге есептер шығаруға дағдыланады.

Табыс критерийі:

Рационал бөлшектерді қосу, азайту, көбейту мен бөлу кезінде алған теориялық білімін практикада қолдана білу дағдысын қалыптастыру.

Модульдердің кіріктірілуі:

Оқыту мен оқудағы жаңа әдіс-тәсілдер, СТО, оқыту мен оқуда АКТ-ны бағалау, Оқытудағы басқару мен көшбасшылық, Оқыту үшін және оқуды бағалау, Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, Талантты және дарынды балаларды оқыту.

Дерек көздер, көрнекіліктер:

Оқулық «Алгебра 7-сынып» Ә. Н. Шыныбеков.

«Есептер жинағы» Бейсеков.Жіп, постер, плакаттар, «Есептер» парағы, интерактивті тақта, «Кір жаю» қимасы, «Веер» қағаздары, «Түймедақ» кестесі, стикер, маркер. «Чемодан, ет тартқыш, қоқыс шелек», «Шаңырақ»,. «Кубизм» стартегиясы, «Өрмекші торы»,«Сұрақтар қорабы»



Сабақтың кезеңдері (уақыт)

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

(5 мин)


1.Сәлемдесу.

2. Шеңберде тұрып, мұғалім жаттау айтады.


3.Топқа біріктіру. «Есепте» стратегиясы бойынша қима қағаздар таратып беру.



1.Сәлемдеседі.

2. Оқушылар мұғалім айтқанын хормен қайталайды. Ынтымақтастық атмосферасы орнайды.


3. Қима қағаздарды бір-бірден алып, есептерді шығарып, жауабына қарай 1,2,3 топқа бірігеді.

Үй жұмысын сұрау

  1. мин)

1.«Кір жаю» стратегиясы бойынша үй тапсырмасын сұрау.3 деңгейде сары-қанағаттанарлық, көк-жақсы, қызыл-өте жақсы.

1)рационал өрнек дегеніміз не?

2)бүтін өрнек пен рационал өрнектің айырмашылығы неде?

3)рационал өрнектерді қалай көбейтеді?

4)рационал өрнектерді бөлудің алгоритмін білесің бе?

5)рационал өрнектерді қосу дегеніміз не?


2. Интерактивті тақтадан шығарылған үй жұмысын көрсету.

Өзін-өзі бағалау.



1. Оқушылар 3 деңгейдегі сұраққа жауап беру арқылы кірлерін жаяды. Келесі бетіне аударған кезде, бүгінгі өтілген тақырыптың аты шығады.

2.Өзінің үй жұмысын тақтадан бағалайды, қойған бағасын смайликті көтеру арқылы көрсетеді.



Жаңа сабақты түсіндіру

(10 мин)


1.Рационал өрнектерді теңбе-тең түрлендіру бөлшектерді қосу, азайту, көбейту және бөлу амалдары арқылы да орындалады. Осы амалдарды қолдану нәтижесінде алымы да, бөлімі де көпмүшелер болатын бөлшек аламыз. Егер бірнеше түрлендіру енгізу керек болса, онда алдын ала қандай амалды орындау керек екендігін анықтап алған жөн.
2. «Веер» стратегиясы бойынша парақшаларды таратып беру.

1. Сабақтың тақырыбы бойынша оқушылар өз пікірлерін айтады. Сұрақтарға жауап береді.

2. Бір топ сұрақтар жазады, екінші топқа беріледі. Екінші топ сол сұрақтарға жауап жазады.сосын өздерінің парақшаларын алып тексереді.



Жаңа сабақты пысықтау

  1. мин)

1. «Кубизм» стартегиясы.

1)

2)

3)

4)
2. «Шаңырақ» стратегиясы бойынша сұрақты беру. Оқулықпен жұмыс.

№573


1)

2)

№574

1)




1. Оқушылар кубик лақтыру арқылы есептерді шешеді..

2. Шаңырақты көтереді, содан кейін оқулықтан есеп шығарады. Бір топтан тақтаға бір оқушы есеп шығарады. Қалған топ флипчартқа шығарып, шығарған есептерін қорғайды.





Сергіту сәті

(3 мин)


«Аққу ұшты» ойыны

«Аққу ұшты», «кеше», «сағат ?-те» деп оқушылар кезекпен айтып кетеді. ? келгенде қолын ұрдырмауға тырысады.

Сабақты қорытындылау

(5 мин)


«Өрмекші торы» стратегиясы бойынша жіп беру.

Оқушылар шеңбер бойында тұрып, сұрақ қоя отырып, жіпті екінші оқушыға береді. Өрмекші торын құрады.

Бағалау

(3 мин)


1.Житон беру, мадақтау арқылы, мадақтама қағазын беру арқылы бағалау.
2. «Бас бармақ» стратегиясы бойынша бағалау.

Өзін-өзі бағалау.

3. «Түймедақ» стратегиясы арқылы бағалау.

Топтық бағалау.



1.Оқушылар житон жинайды, мадақтама сөздерді есітеді.

2.Басбармақ жоғарыға қарай = барлығы түсінікті, тапсырмалардан қиналмадым.

Басбармақ көлденең = түсінбеген жерлерін болды, тағы білгім келеді.

Басбармақ төмен қарай = сабақ түсініксіз болды, ештеңе меңгермедім.


2. «Түймедақ» стратегиясы арқылы топты бағалайды. 1,2,3 орынды алған топқа «Мадақтама» қағазы беріледі.

Рефлексия

(2 мин)


«Чемодан, ет тартқыш, қоқыс шелек» рефлексиясы

- егер саған сабақ ұнаса және тапсырманың барлыған сәтті орындаған болсаң, онда стикерді чемоданға сал.

- егер сен белгілі бір қиындықты кездестірген болсаң, ет тартқышқа сал.

- егер саған сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып, мұғалімнің көмегі қажет болса, қоқыс шелекке таста.


Үйге тапсырма

(2 мин)


«Сұрақтар қорабына» сұрақтар салдырту.

№575


«Сұрақтар қорабына әрбір оқушы бір сұрақ жазады. Бәрі салып болған соң, қай алады. Келесі сабаққа сол сұрақтың жауабын тауып келеді.»Күнделікке жазады, бағасын қойдырады.

Қосымша

Үй жұмысы



1)

2)

3)

4)

Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет