Сынып:
|
5
|
|
Пәні:
|
Технология
|
Сабақтың тақырыбы:
|
Электр тізбегі және оның элементтері.
Электр сұлбалар
|
Негізгі түйінді идея:
|
Электротехника және электроника негіздеріне түсінік беру
|
Оқу мақсаты:
|
Электр тізбегі, электр сұлбаларын анықтау
|
Критерийлері:
|
Барлық оқушылар:
|
Көпшілік оқушылар:
|
Жекелеген оқушылар:
|
а)электр туралы біледі
ә)электр өрісіне тән қасиеттерді біледі
б)электр оқшаулағыштар туралы біледі
|
а)электро энергия көздерін анықтайды
ә)электр тізбегін құрастырады
|
а)электр тізбегіндегі кейбір элементтерін және шартты белгілерді білу
|
уақыты
|
кезеңдері
|
тапсырма
|
Формативті бағалау
|
мақсаты
|
Мұғалімнің әрекеті
|
Оқушылардың іс-әрекеті
|
ресурстар
|
4мин
|
Кіріспе,
ұйымдастыру
кезеңі
|
сәлемдесу
|
|
Тақырыпқа оқушы назарын аударуы
|
Сәлемдесу,сабаққа көңіл аударатын әрекет
|
Кезекші мәлімдемесі
|
|
Топқа бөліну
|
Сурет қиқымы арқылы, әр түрлі құрал-жабдықтар топтастырылады
|
|
|
Қиқым қағаз таратып, бағдар береді
|
Алған суреттердің үйлесуі
|
Сурет қималары
|
Сергіту сәті
|
Ағашқа орнатылған шегені балғаның көмегімен кезек-кезек соққы жасап қағу
|
қошеметтеу
|
Көңіл-күйдің серпілуі, жаңа тақырыпқа бейімдеу
|
Шеге, балға.тақтайшаларды дайындау
|
Қауіпсіздік ережесін пайдалана отырып шегені кезекпен қағады.
|
Шеге , балға, ағаш
|
5 мин
|
Үй тапсырмасын пысықтау
|
Электр өткізгіштерді анықтау
|
Топ бағалайды
|
Электр өткізгіштерді анықтай алу,өз білімдерін бағалау
|
Өткен тақырыпты қаншалықты түсінгендігін тыңдап, пікір айтады
|
Пікір алмасады
|
сымдар
|
5 мин
|
Негізгі бөлім
Білу, түсіну
|
(Диалог) тоқ көздері туралы пікір алмасады
|
Түр әлпеті арқылы өз эмоцияларын көрсетеді
|
Тақырыптың мазмұнын ашу
|
Диалогты бақылайды, бағыт-бағдар береді
|
Бағалау парағы арқылы өзін және көршілерін бағалайды
|
Оқушы дәптері
|
20мин
|
Қолдану
(1-2.Постер қорғау)
|
Оқушыларды екі топқа бөлу.
І топ
«Электро бұрғы»
Элетр тізбегі туралы мағлұмат.
ІІ топ
«Қол бұрғы»
Электр сұлбалары
|
Оқушылардың топтағы сабақты қорғау іс әрекеттеріне қарай формативтік бағалау
қошеметтеу
|
Өз білмдерін саралау
|
Тыңдайды бақылайды
бағыт-бағдар береді
|
Тапсырманы топпен талқылап, орындайды.
Пікір алмасады.
|
Түрлі-түсті қағаздар, қаламдар
|
5 мин
|
қорытындылау
|
|
Оқушыларды
|
Сыни тұрғыда ойлау қабілеті
|
Оқушылардың сабақтан алған тыңдау
|
Екі топ оқушылары сабақтан алған әсерлерімен бөліседі
|
Бүгінгі сабақтағы көңіл күйлері
|
3 мин
|
Үй тапсырмасы
|
1.§27 .105 – бет тест сұрақтарына жауап беру.
2.Электр тізбегіндегі элементтердің шартты белгілерін жаттау.
|
3 мин
|
Кері байланыс
|
Не үйрендім?
|
Не білгім келеді?
|
Нені түсінбедім?
|
|
|
|
|