Тарих әдістемелік бірлестік жетекшісі:_______________ Сүлейменова Г.М.
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:
|
Мектеп: НЗМ ФМБ Шымкент қаласы
|
Күні: 29-3 10.11.2018
|
Мұғалімнің аты-жөні: Жамелов Б. А
|
Сынып: 10 сыныптар
|
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
|
|
Сабақ тақырыбы
|
1965-1985 жылдар не себепті «Тоқырау» кезеңі деп аталды?
|
Кәсіби даму мақсаты
|
Диалогтық оқыту арқылы оқушылардың сыни ойлау дағдысын дамыту
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)
|
10.4.2.1 – «Тоқырау» кезеңіндегі өнеркәсіптің ахуалын анықтап, қорытынды жасау;
10.4.1.1 – Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға беру
|
Сабақ мақсаттары
|
«Тоқырау» кезеңіндегі өнеркәсіптің ахуалын анықтап, қорытынды жасау;
Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға беру
|
Бағалау критерийлері
|
«Тоқырау» кезеңіндегі өнеркәсіптің ахуалын анықтап, қорытынды жасайды
Кеңес үкіметі кезіндегі ауыл шаруашылығында орын алған өзгерістерге баға береді
|
Тілдік мақсаттар
|
Қысқаша қорытынды мазмұндама жазу
(жазылым)
Пәнге қатысты лексика мен терминология
урбанизация, репатриант, тоқырау, кеңшар, интенсивті/экстенсивті шаруашылық, бәсекеге қабілетті тауар өндірісі
Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер
1965 жылғы экономикалық реформалардың негізгі мақсаттары ...
Тоқыраудың негізгі себептері...
|
Құндылықтарды дарыту
|
Құндылықтар:
- патриотизм
- көшбасшылық
- төзімділік
- бостандық
|
Пәнаралық байланыстар
|
Дүние жүзі тарихы.
|
АКТ қолдану дағдылары
|
Интербелсенді тақта,
|
Бастапқы білім
|
Оқушылар 10.1 А. және 10.1В бөлімдерінен Қазақстанның соғыстан кейінгі және 1950-60жж. «Жылымық» кезеңіндегі саяси-экономикалық, әлеуметтік даму ерекшеліктерін біледі.
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар
|
Сабақтың басы
|
Сәлемдесу. Сыныпқа жағымды ахуал орнату.
Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаты мен сабақ мақсаттарын таныстырамын.
(БЫМ)
Сабақты бастамас бұрын оқушыларға төмендегі суреттерді интерактивті тақтадан көрсетіп, келесі сұрақтарға жауап берулерін сұраймын.
Берілген суреттерден қандай ой түйін жасауға болады?
Бұл суреттердің арасында қандай байланыс болуы мүмкін?
Жалпы осы кездегі КСРО-ның қоғамдағы жағдайы туралы қандай ақпарат алуға болады?
|
|
Сабақтың ортасы
|
Интерпретация
(М) Оқушыларға «Тоқырау» сөзін қалай түсінесіздер? деген сұрақ қоямын. Оқушылардың пікірлерін тыңдаймын.
"Тоқырау" кезеңінің негізгі ерекшеліктеріне қысқаша шолу жасаймын.
Зерттеу және талдау
Д/Ж «Тұлғаны тану» Леонид Брежнев туралы төмендегі сұрақтарға жауап алыңыз.
ҚазКСР таукен өндірісінің картасын ұсынып, төмендегідей сұрақтар қойыңыз
Интерпретация.
(Б) Интерактивті тақтадан тоқырау жылдарының экономикалық картасын ұсынып, берілген сұрақтар бойынша жұмыс жүргізіңіз.
Картадан қандай ақпарат алуға болады?
Кеңес үкіметінің өзге кезеңдерімен салыстырғанда қандай өзгерістер мен ұқсастықты көруге болады?
|
Достарыңызбен бөлісу: |