9.3А Халықтың этникалық, діни, тілдік көрсеткіштері бойынша топтастыру және олардың таралу ерекшеліктері.
Ж1Таңдаған стиль түрін қолдана отырып, қоғамдық-әлеуметтік, әдеби-мәдени тақырыптарға қатысты іскерлік хат және эссе түрлерін талапқа сай сыни көзқараспен жазады.
Жетістік критерийлері
9.3А Адамзатты этникалық, діни, тілдік көрсеткіштер бойынша топтастыра біледі.
Ж1Стиль түрін қолдана отырып, қоғамдық-әлеуметтік, әдеби-мәдени тақырыптарға қатысты іскерлік хат және эссе түрлерін талапқа сай сыни көзқараспен жаза алады;
Сабақ түрі:
Кіріктірілген сабақ: тарих, география, қазақ тілі, ән-әуез, экономика.
Аймақтар бойынша этникалық, діни, тілдік әркелкі таралу ерекшеліктерінің себептерін талдайды.
Тақырып бойынша жаңа сөздерді меңгереді, сөздікпен жұмыс жасайды, тақырыпқа тілдік тұрғыдан зерттеу жасайды.
Осыған дейін меңгерілген білім
Ұрпақтар көзқарасының алшақтығы туралы, аймақтық тілдік ерекшеліктер туралы жалпы мағлұмат.
Жоспар
Жоспарланатын уақыт
Жоспар бойынша орындалуы тиіс іс-әрекеттер (төменде келтірілген жазбаларды жоспарланған әрекеттермен алмастырыңыз)
Дереккөздер
Сабақтың басы
Қызығушылықты ояту
10 минут
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Оқушылар ортаға шеңбер жасап тұрады.
Адамның жас кезеңдері таратылады:
5 жас 12 жас 16 жас
20 жас 25 жас 75 жас
35 жас 45 жас 60 жас 8 жас
Әр оқушы өзіне келген жас бойынша таныстырылым жасау керек. Мыс: Менің атым –Әсел. Мен 5 жастамын. Отбасымда ата –анам және інім бар. Мен қуыршақтар сатып алғанды ұнатамын.
Критерий:
Аты:
Жасы:
Отбасы:
Ұнататын ісі:
Мектеп қүндылықтарын еске түсіру
Жауапты азаматтық позиция;
Ынтымақтастық;
Өмір бойы оқу;
Академиялық әділдік;
Құрмет;
Еңбек және шығармашылық.
Үй тапсырмасын сұрау Жұпқа бөлу
(жасырылған сөздердің антонимдік мағынасына қарай жұптасу)
2. Үлкендер мен жастардың діни көзқарасындағы алшақтықты анықтай алады, мемлекеттің дамуына Ассамблеяның ықпалын түсіндіре алады. Жаһандану туралы
1.Жаһанданудың үлкендер мен жастарға әсерін (жан-жақты) аша алады. Оқушылар берілген тапсырмаларын жетістік критерийлеріне сай қорғап шығады. Сергіту сәті
Сен автобусқа мініп, алдыңғы орындыққа отырдың. Себебі артқы орындықтар бос емес еді. Келесі аялдамада бір үлкен кісі мен балалы әйел адам мінді. Сенен басқа адамдар үлкендер. Сен үлкен кісіге ме, әлде балалы әйелге орын бересің бе? Сенің баратын жерің алыс. Сіздің әрекетіңіз... (жағдаяттан шығу).
Әншілердің
үнтаспасы-
нан
үзінділер
Презентация
Слайд
Таратпа қағаздар қағаздар
Интернет
жүйесі
Сабақтың соңы
5 минут
Бағалау:Жетістік критерийлері арқылы жалпы баға беріледі. Соңынан бір-біріне дауыс беру арқылы бағалайды, ұсыныс айтады.
Кері байланыс
«1 миуттық эссе». Оқушылар тақырып бойынша түсінгендерін 1 минут ішінде жазады.
Үйге тапсырма:
Қамқорлықты қажет ететін жандарға қол ұшын беру арқылы адам баласы жақсылыққа қадам бастайды. 200 сөз көлемінде эссе жазып келіңіз.
эссе
Қосымша ақпарат
Дифференциация – Сіз оқушыларға көбірек қолдау көрсету үшін не істейсіз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырма беруді көздеп отырсыз?
Бағалау – Оқушылардың ақпаратты қаншалықты меңгергенін қалай тексересіз?
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік ережелері
АКТ-мен байланыс
Құндылықтармен байланыс (тәрбиелік элемент)
Ойлану
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары жүзеге асырымды болды ма?
Бүгін оқушылар нені үйренді? Сыныптағы оқу атмосферасы қандай болды? Дифференциацияны жүзеге асыру қолымнан келді ме? Мен жоспарланғануақытымды ұстандым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?
Төменде берілген бөлімді осы сабақ туралы ойларыңызды жазу үшін пайдаланыңыз. Сол жақ бағанда берілген сабағыңызға қатысты ең маңызды сұрақтарға жауап беріңіз.
Жалпы баға
Сәтті өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (сабақ беру және оқытуға қатысты)? Қандай екі нәрсе сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (сабақ беру және оқытуға қатысты)? Осы сабақ барысында сынып немесе жеке оқушылар туралы менің келесі сабағыма дайындалу үшін қажет болуы мүмкін қандай ақпарат алдым?