Мектеп: №17 жом



Дата08.09.2017
өлшемі58,07 Kb.
#31004
түріСабақ
Қысқа мерзімді жоспар

Мектеп: №17 жом

Тәлімгер:

Пәні: математика

Тақырыбы: Математикалық әткеншек

Күні: 10.11.16 жыл

1 сынып

Оқу мақсаттары:

Бірінші тоқсанда алған білімдерін қорытындылау; шамалар мен сандарды салыстыру дағдыларын бекіту; сандар тізбегіндегі санның орындары туралы білімдерін бекіту; геометриялық пішіндер мен фигураларды анықтай білу дағдыларын дамыту.

Бағалау критерилары:

1.1-10-ға дейінгі сандарды қосу, азайту, компоненттерін атау. -3 балл

2.Шамалар, өлшем бірліктерді қолдану-3 балл

3.Салыстыру-3 балл



Дискрипторлар:

тура және кері ретпен санау дағдыларын; геометриялық фигуралар туралы білімін; шамалар туралы білімін бекітеді.




Тілдік мақсат:

Математика, шамалар

Сабақ барысы:

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Мұғалімнің іс –әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі:

5 минут

Сабақтың басы

Психологиялық дайындық
Шамалар, фигуралар, сандар деп топқа бөлемін.
1.Литрмен нелерді өлшеп алуға болады?

Масса өлшем бірлігін ата

Ұзындық немен өлшенеді?



Математика сабағы қызықты өтсін деп тілек айтады.

Тобына отырады

1.Жауап береді.

2. Фигураларды атап, ережесін айтады.

3. Кеспедегі мысалдардың мәнін табады, компоненттерін атап оқиды.

Сандар, фигуралар

Шамалар

өлшем бірліктері





Сабақтың ортасы
18 минут

№1. 3 топқа: Математикалық пойыз.

Санға байланысты тапсырма.

№2. 2-топқа: «Қорған»

Қорған қандай фигуралардан жасалғанын табады.

№3. 1 – топқа: Орындап көр. “Сандар мен өлшемдерді салыстыру” бөлімі бойынша алған білімдерін бекітуге арналған тапсырмалар орындатамын.

«Шығарып көр» тапсырмасын сыныпқа орындату



№1.Тура және кері бір таңбалы сандарды санату.Көршілерін атайды. Әр оқушы мәні 3,4,5,6,7,8,9,10 қосу, азайтуға мысалдар шығарады.Жұбы тексереді.
№2.

Конус, Цилиндр, текше, шар, пирамида.


№3. 1-кабинада “Қайсысы биік?”. Жауап: керік қояннан биік;

2- кабинада “Қайсысы ауыр?”. Жауап: піл түлкіден ауыр;

3- кабинада “Қайсысы жеңіл?”. Жауап: тышқан мысықтан жеңіл;

4- кабинада “Қайсысы аласа?”. Жауап: ит түйеден аласа;

5- кабинада “Қайсысы артық?”. Жауап: үкілер тиіндерден артық;

6- кабинада “Қайсысы кем?”. Жауап: қарғалар жолбарыстардан кем.

Жаппай орындайды, талқылайды.


әрбір топтағы оқушылар үшін “кабиналар” нөмірі;

әрбір оқушыға арналған әткеншекке кіру билеті.



Сергіту сәті

1минут


Қатты нөсер басылды

Күн жарқырай ашылды

Көктен төмен  әдемi Кемпiрқосақ шашылды


жаймен тырсылдатады

қолдарымен күн жасайды

жарты доға жасайды


Сергіту сәтіне арналған жинақ

Қызықты тапсырма

8 минут





1-т: салыстыру

2-т: фигура сызу

3-т: 5,2,3 л суы бар ыдыс салу


Ламинадталған қағазға берілген тапсырмаларды орындайды.

Ламинад қағаз


Аяқталуы

8 минут


Компоненттерді атату, мысалмен

Өлшем бірліктерді атату

Кім 100-ге дейін санай біледі, санату.


Ауызша орындайды

Оқу құралдары

Сабақтың соңы

5 минут



-Қай тапсырма сендерге ең қызықты болып көрінді?

-Қай тапсырма ең оңай болды?

-Қандай тапсырма ең қиын болды?

— Барлық математикалық білімді алдық деп ойлайсыңдар ма?

— Тағы не туралы білгілерің келеді?

Рефлексия



Оқушылар «Еркін микрофон» әдісі бойынша сабаққа кері байланысты ауызша айтты.




Рефлексия

Жоспарланған әрекет тиімді болды ма?






Жоспарланған әрекетте не тиімсіз болды?





Келесі сабақта нені жетілдіру қажет?






Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет