Оқушылардың білімдерін жетілдіру, сөз қорын байыту



Дата26.08.2017
өлшемі6,99 Kb.
#27867
  • Табиғаттағы өзгерістер.

Оқушылардың білімдерін жетілдіру, сөз қорын байыту.

  • мақсаты
  • Оқушылардың білімдерін жетілдіру, сөз қорын байыту.
  • Қазақша ауызша, жазбаша сөйлеу тілін дамыту.
  • Мемлекеттік тілге қызығушылықтарын арттыру.

«Мені жалғастыр» ойыны.

  • «Мені жалғастыр» ойыны.
  • Мақал- мәтелді жалғастыру.
  • Жазда не ексең –
  • күзде ... ..... !
  • ***
  • Арпа, бидай ас екен, алтын, ..... ... .... .

1 кезең: Сөздікпен танысу.

  • 1 кезең: Сөздікпен танысу.
  • Демалу- одыхать
  • Жиналу – собираться
  • Ерте – рано
  • Тау – гора
  • Тауға шығу – подниматься в горы
  • Жинау- собирать
  • Өзгерістер – изменения
  • Денсаулық - здоровье
  • Жаңа сабақ

Күз мезгілі де келді. Табиғатта үлкен өзгерістер басталды. Құстар жылы жаққа ұшып кетті. Ағаштың жапырақтары сарғайды. Күн салқындай бастады. Біз отбасымызбен демалыс күні тауға шығуға жиналдық. Ерте тұрып, заттарымызды дайындадық. Тауға шықтық. Ауа өте таза екен. Біз таза ауамен демалдық. Таза ауа денсаулыққа пайдалы.

  • Күз мезгілі де келді. Табиғатта үлкен өзгерістер басталды. Құстар жылы жаққа ұшып кетті. Ағаштың жапырақтары сарғайды. Күн салқындай бастады. Біз отбасымызбен демалыс күні тауға шығуға жиналдық. Ерте тұрып, заттарымызды дайындадық. Тауға шықтық. Ауа өте таза екен. Біз таза ауамен демалдық. Таза ауа денсаулыққа пайдалы.

3 кезең: Жаттығу жұмыстар орындау.

  • Берілген сөздерді дәптерге жазып сөз құрамына талдаңдар.
  • Көкөністі, күзгі, бұлтты, мезгілді, көмекші, бақшалар, кітапханалар, суретші, әнші.

Өте, салқын, кеше, болды.

  • Өте, салқын, кеше, болды.
  • Ертең, болады, күн, тамаша.
  • Соқты, жел, кеше, қатты.

Дұрыс жауаптар

  • Кеше өте салқын болды.
  • 2.Ертең күн тамаша болады.
  • 3.Кеше қатты жел соқты.
  • Арпа, бидай.

«Орнымды тап» ойыны

  • Берілген сөздердің орнын тап қайсысы омоним, антоним, синоним сөздер.
  • түс, жеу, қара, тамақтану, түс, ақ, ішу.
  • Омоним Синоним Антоним

Мезгіл сөзіне фонетикалық

  • Мезгіл сөзіне фонетикалық
  • талдау жасаңдар.

Бекіту:«Мақал қуаласпақ» ойыны. Мақал – мәтелді жалғастыр.

  • Не ексең, соны ...... .
  • ***
  • Ексең егін, ішерсің ..... .

"Жұмбақты шеш”

  • Көк ала киім киеді,
  • Күннің көзін сүйеді.
  • ***
  • Аласа талда алуан алма,
  • Ал қызыл болмай аузына салма.
  • ***
  • Үстіне тігіп көк шатыр,
  • Астында қызғылт дәу жатыр.

Қызанақ , қарбыз, қызылша.

  • Қызанақ , қарбыз, қызылша.

Қортынды: «Біліміңді байқап көр»

  • Табиғатта қандай өзгерістер басталды?
  • Құстар қайда ұшып кетті?
  • Ненің жапырақтары сарғая бастады?
  • Отбасымызбен демалыс күні қайда жиналдық?
  • 2- тапсырма.
  • 38 бет

Каталог: kopilka -> uploaded files
uploaded files -> Оқып үйренудің негізгі мақсаты Оқытуда қалыптасатын әдіс-тәсілдер
uploaded files -> Жүсіпбек Аймауытовтың «Әнші» әңгімесіндегі дара тұлға
uploaded files -> Тақырыптың туындау себептері
uploaded files -> Сабақ тақырыбы: Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті Н.Ә. Назарбаевтың ерекше тұлғалық болмысы
uploaded files -> Ххі ғасыр көшбасшысы өткізген
uploaded files -> Жарық туралы дуализм Квант дегеніміз не? Абсолют қара дене Фотон
uploaded files -> Өмірбаяны 1858 жылы қазіргі Павлодар облысының Баянауыл
uploaded files -> Презентация №50 Абай атындағы орта мектеп
uploaded files -> Атақты жазушы Біздің жерлесіміз
uploaded files -> Сабақтың барысы: Сабақтың кезеңі Мұғалім іс-әрекеті Оқушы іс-әрекеті


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет