Рапбекова Ақмарал Киркинбаевна



Дата04.07.2018
өлшемі167,54 Kb.
#46657
түріСабақ
Рапбекова Ақмарал Киркинбаевна,

Шымкент қаласы, Ордабасы ауданы

Шұбарсу ауылы

«Достық» бастауыш мектебі


Сақшылар М.Төрежанов.

Сынып: 4 «Ж»

Қатысқандар саны:16 Қатыспағандар саны:

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Жаңа білімді түсіндіру, кұстар жайлы түсініктерін кеңейту. Оқушыларды топтық, жұптық, жеке жұмысқа тарту.

Сабақ мақсаттары:




Барлық оқушылар: Мәтінді оқи алады.

Оқушылардық басым бөлігі:Құстар жайлы өлең, жұмбақ, мақал-мәтелдер, тыйым сөздер біледі.

Кейбір оқушылар: Сақшылардың әрекетіне баға бере отырып «Бес жолды өлең» жаза алады.

Тілдік мақсат:





Оқушылар: таныс емес сөздердің мағынасын түсінеді.

Негізгі сөздер, тіркестер: Сөздікпен жұмыс.


Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: диалогқа түсу арқылы сөздік қоры молаяды, талқылайды, оқушылар бір-біріне сұрақ қояды.

Талқылауға арналған тармақтар:Тақырыпты ашу үшін өлеңді мәнерлеп оқиды, «Сыр сандық» стратегиясында топтар бір-біріне сұрақ береді.Топтық жұмыс жасайды.

Сіз неліктен... екенін айта аласыз ба?

Жазылым бойынша ұсыныстар:жаттығуларды орындату немесе сөздік жұмысын жүргізу.

Бастапқы білім

Оқушылар «сақшы» сөзінің мағынасын түсінеді

Жоспар

Жоспарлааған уақыт

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар,ескерпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басталуы

І Ұйымдастыру кезеңі (3мин)

«Тату –тәтті жанұя» әдісімен топқа бөлу

ІІ Үй тапсырмасын тексеру (6мин)

«Кубизм» әдісі

«Поэзия сәті»




Психологиялық дайындық.

Күндердің күнінде жанұяда 5,6 адам болыпты. Олар бір-бірінің айтқанын орындайтын.Балалар қалай ойлайсыңдар олар қандай жанұя.Үлкендер балаларын қалай атайды?

І топ «Қолқанаттар» тобы

ІІ топ «Тілалғыштар» тобы

ІІІ топ «Көмекшілер» тобы.

Өткен тапсырманы сұрау «Кубизм» әдісі.

1.Суретте. Таудың көрінісі қандай?

2.Салыстыр. Қандай биік тауларды білесің?

3.Зертте. Қандай таулармен таныс болдың?

4.Дәлелде. «Таудаң бәрі тағдырлы» - дегенді қалай түсінесің?

5.Талда.Көкшетаудағы қандай мүсіндерді білесің?

6.«Қазақстан таулары» өлең шумақтарын жатқа айту. Өлең шумақтарын айту барысында жаңа материалдың тақырыбын ашамын.


Суреттер
Қима қағаздар

АКТ


Ортасы«Жеделдетіп оқыту» әдісі

ІІІ Мағынаны тану

«Ой тастау»

«Тақия тастау»

ІҮ Тәжірибе жасау

(15мин)


«Сыр сандық» стратегиясы

«Бес жолды өлең» әдісі

«Мюнстенберг»

әдісі


Жаңа материал

Сақшылар. М.Төрежанов

-Балалар «сақшы »сөзінің мағынасын қалай түсінеміз?



Автормен танысу

Оқулықпен жұмыс

Оқушылар мәтінді оқып түсіндіріп береді.

Нөмірленген қағаздар таратылады. Ол қағаздар жұбымен жазылған. Оқушылар сұрақ қояды . 1 нөмірдегі бала 1 деген нөмерді алған балаға сұрақ қояды.

Бұл стратегия әр топ кейінгі топқа сұрақ беру арқылы дәптермен жұмыс жүргізеді және толық мәлімет алады. Мысалы: Мәтінді оқығанда сендерге жаңалық болған не?

-Неге таңдаңдың?

-Сақшылардың әрекетіне баға беріп, олардың әрекеттеріне теңеу сөздер жаз.

Шығармашылық тапсырма. Сақшы құстар «Бес жолды өлең» құрастыр

Сергіту сәті «Мина алаңы» әдісімен орындалады.

Оқушылар «Мюнстенберг» әдісімен жылы жаққа ұшып кететін құстарды табады.




т

ы

Р

И

Р

Н

в

О

а




Стикер

АКТ


Оқулық
сандықша
Қима қағаздар

Парақшалар


сурет

Аяталуы

Ү.Қорытынды

(5мин)

ҮІ.Бағалау(2мин)

ҮІІ.Үйге тапсырма

(1мин)


Кері байланыс

«Сұрақ қоятын кез келді.»

Оқушылардан сұрақ-жауап арқылы жаңа сабақты пысықтаймын.

-Ата немерелеріне қандай құс туралы айтты?

-Кейіпкерлер туралы не айтасың?

- «Тырналарды атуға рұқсат етпейді», деген сөзге өз пікірің?

- Соңғы сөйлемдегі Тәуекелдің сөзіне ойыңды айт.



- Құстардың тіршілігі туралы өзің үшін жұмбақ болған нәрсе.

«Ойланудың алты қалпағы» әдісі арқылы кері байланыс

жасаймын.

Ақ қалпақ-Бүгінгі тақырып не туралы болды?

Қара қалпақ-Бүгінгі сабақта саған не ұнамады?

Сары қалпақ-Бүгінгі тақырып саған несімен ұнады?

Қызыл қалпақ-Сабақта қандай сезімде болдың?

Жасыл қалпақ-Тақырыпқа не қосар едің?

Көк қалпақ-Тақырыптан қандай үлгі алдың?

Ноутбук

қалпақтар


Қосымша ақпарат

Саралау

- Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

- Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?


Бағалау

  • Оқушылардың үйрегенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс.

Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері.

АКТ-мен байланыс.

Құндылықтардағы байланыс.



А деңгейінде: «Бес жолды өлең» өлең жаз

В деңгейінде: құстар туралы жұмбақ, мақал- мәтел дер, тыйым сөздер айт.

С деңгейінде: Құстар туралы берілген мәтінді түсініп оқы.


Смайлик

Критерий


Өзін-өзі бағалау

Топтық бағалау

Жиынтық бағалау


Дүниетану, қазақ тілі.

Ток, терезе, орындық.

Интернет. Телефон, ноутбук, сурет.

Құстарға қамқор болайық.



Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?




Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды(оқытуды да,оқуды да ескеріңіз)?

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды ды, оқуды да ескеріңіз)?



Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білді?




Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет