Өтетін уақыты
|
Күні 28.10.2013 жыл
Ана тілі сабағынан қысқа мерзімді жоспары
|
Сабақ 10.35
|
Сабақтың тақырыбы
|
Ана. Баубек Бұлқышев
|
Мақсаты
|
Ана туралы білімдерін кеңейту.
Мәтінді оқи отырып сын тұрғысынан ойлауын дамыта білу Ана сөзінің маңызын түсіну.
|
Жұмыс нәтижесі
|
Мәтінді түсініп оқу;
Дауыс мәнерін келтіре оқу;
Өлеңнің мазмұны арқылы ой тұжырымын жасай алу.
|
Сілтеме
|
Оқулық: Ана тілі.4-сынып С.Рахметова,Т.Әбдікәрімова,Р.Базарбекова. Алматы _,«Атамұра», 2011ж 208-209 бет
|
Негізгі идеясы
|
Адамға өмірдегі ең қымбат, ең мейірімді жан Ана екендігін меңгерту.
|
Қолданылған әдістері мен тәсілдері
|
Диалогты оқыту: сұрақ қою, әңгімелесу;
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету: ЖИГСО
Оқуды және оқыту үшін бағалау: екі жұлдыз, бір тілек;
АКТ-ны қолдану; таныстырылым жасау.
Ынтымақтастық және топтағы бірлескен жұмыс;
Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту.
|
Ресурстар
|
Постер, түсті қағаз, маркерлер, дидактикалық таратпа материалдар, компьютер, проектор, желім, қайшы
|
Сабақтың өтілетін уақыты
|
45 минут
|
Сабақ жоспары
|
Ұйымдастыру: топқа бөлу(түрлі –түсті суреттер арқылы топқа бөлу), мақсат қою
Сабақ барысы: Блум таксономиясы бойынша
Рефлексия
Үйге тапсырма
|
Үйге тапсырма
|
Еркін жұмыс:Оқыған мәтін мазмұнына сәйкес мақалдар жинақтау.
Жеке тапсырма:»Ана » тақырыбында шағын эссе жазу.
|
Ойлау
ды
Блум
бойын
ша жіктеу
|
Мақсат
|
Тапсырма түрі.
Түрткілер.
|
Нәтиже
|
Бағалау
|
Критерий
Лер
|
дескриптор
|
Ұпай
|
Жиынтық баға
|
Білу
|
Үй тапсыр
масы «Аққу,
шортан,
һәм шаян»
Тақыры
бы бойын
ша
білімін анықтау. Қызығушылы-
ғын ояту.
|
Суреттерді анықтау
Суреттер
Ана туралы презента
цияны көрсету арқылы нақты сұрақтар қою
|
Суреттерді анықтау арқылы,презентацияны көру арқылы қызығу
шы
лығы
оянады, білімін көрсете
ді.
|
Білім көлемін зерделеу
|
Сурет толық анықталған
|
3
|
|
Сурет жартылай анықталған
|
2
|
Сурет толық анықталмаған
|
1
|
Түсіну
|
Оқулық мәтінін игерту.
|
Оқулық бойынша топтық жұмыс\
мәтінмен жұмыс,түр
тіп алу.
Мәтінді оқытуға арналған ойын түрі «Анаңды сипаттап бер».
|
Тақырыптың басты идеясын табу
|
Тақырыптың басты идеясын табу
|
Тапсырманы толық орындады
|
3
|
|
Қателіктері болды
|
2
|
Мүлдем орындай алмады
|
1
|
Қолдану
|
Тақырыпқа сәйкес тапсыр ма орындау дағды сын қалыптастыру.
|
І топ Ананың мейірімін суреттеу
ІІ топ Ананың алақанын суреттеу
ІІІ топ.Ана
ның көңілін суреттеу
Сергіту Бейне жазба бойынша ой қозғау.
|
Алған білімін тәжірибеде қолдана
алады.
Жетім баланың анасын аңсауы
|
Іс-тәжірибе жасау дағды сын қалыптастыру
Іщкі сезімін сезінуі
|
Қалыптасқан
|
3
|
|
Толық емес
|
2
|
Қиын
|
1
|
Талдау
|
Анаға деген сезімде рін өлең жолдарымен білдіру ,ой шешімін табу.
|
Слайд. Оқушылар әзірлеген слайдтарынқорғайды..
|
Салыстыру арқылы пікірта ласқа түседі.
|
Пікір талас
қа түсу
|
диалог құрып,қоры тынды жасай
ды
|
3
|
|
тек диалог құрайды
|
2
|
жұмысқа қатыспайды
|
1
|
Жинақ
тау
|
Анасы бар адамдар ешқашан қартай майды...
|
Өздері шығарған өлең жолдарын,.
Шағын ой толғаныстарын оқу.
|
Қажетті лігін салыстыра нақты лайды
|
Жағдаяттан шыға білу құзыреті
|
Толық шықты
|
3
|
|
Қиналды
|
2
|
Шыға алмады
|
1
|
Бағалау
|
Дүниетанымын кеңейту.
|
Еркін жұмыс : Ең мейірімді адам-менің анам. шағын эссе жазу.
|
Ойланып шешім қабыл дайды, ізденеді.
|
Логика лық ойы
|
Креативті
|
3
|
|
Ойы жүйелі, тың ойы емес
|
2
|
Жалпыға ортақ ой
|
1
|