Сабақ №10 Сынып мерзімі Сабақ тақырыбы



Дата24.04.2017
өлшемі0,75 Mb.
#14583
түріСабақ

Пәні

«Технология»

IІ тоқсан сабақ 10

Сынып

мерзімі

Сабақ тақырыбы

Конструкциялау. Алжапқыш тігу үшін өлшем алу. № 3«Алжапқыш пен орамалдың сызбасын тұрғызу» М1:4, М1:1

6 "ә"

6 "а"


13.11

14.11


Сабақ мақсаты

Алжапқыш және үшкіл орамал дайындау технологиясымен таныстыру;

Оқыту нәтижесі

Алжапқыш тігу үшін өлшем алып біледі;

Алжапқыш пен орамалдың сызбасын тұрғызады;



Ұқыптылық пен шыдамдылыққы тәрбиеленеді.

Түйінді идеялар



Жасалатын іс-әрекет түрі

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті


Кіріспе:

1. Ұйымдастыру кезеңі:

Оқушылар мен сәлемдесу, сыныптағы оқушыларды барлау.

Сыныптың толық қатысуы
















3. Өтілген тақырыпты қайталау

Кестені толтыру

нұсқа

Ақау атауы

Ақауды жою












































Жеке жұмыс


Негізгі бөлім:


4. Тақтаға жаңа тақырып аты жазылады


Тақырып бойынша әңгімелесу:





5Мәтінмен жұмыс

Оқушыларға бір мәтінді екіге бөліп оқуға тапсырма беремін.  Оқуға уақыт беру, сосын жұпта, топта талдайды, тұжырымдайды.

1-топқа тапсырма: оқыған мәтіні бойынша  өлшем алу ережесін тобынан екі  оқушы шығып, бірінің өлшемін алып  көрсетеді

2-топқа тапсырма: плакатта адам денесіне өлшем бірліктерін көрсете отырып, өлшем түсіру



Мәтінді оқу




  Өлшем алу кестесін дәптерге түсіру


Кестені толтыру





Сарамандық жұмыс. Тапсырмалар

1.Өз өлшемдерін алу Әр топтан екі оқушы шығып, бір-бірлерінің өлшемдерін алады. Қалған оқушыларға «конверт сұрақ» беріледі.




Оқушылар алжапқыш сызбасын дәптерлеріне орындайды.


Қорытынды:


Сабақты қаншалықты меңгергенін тексеру  мақсатында тест алу.

Тестке жауап беріп болған соң екі топтың тесттерін алмастырып, тақтадан дұрыс жауабын көрсету арқылы тексерту



Жеке сарамандық тапсырма

Ресурстар:


Технология оқулығы, см таспа,

Үйге тапсырма:

Өздеріұсынатын алжапқыш эскизін салу

Тапсырманы күнделікке түсіру.

Рефлексия;

Бағалау.

Смайликтер арқылы кері байланыс орнату


Сандықшаға бүгінгі сабақтан алған әсерлірін қалдырады.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет