Сабақ №15 Қатысушылар саны: Қатыспағандар саны: Сабақтың тақырыбы



бет1/3
Дата14.09.2022
өлшемі1,76 Mb.
#149450
түріСабақ
  1   2   3
Байланысты:
15 сабак - геом
04 Пр.сабақ 10 масс-медиа,технологиялар және қоғам, 04 Пр.сабақ 10 масс-медиа,технологиялар және қоғам, 04 Пр.сабақ 10 масс-медиа,технологиялар және қоғам, Ардагер ұстаздар-Қызылжар, антибиотиктерді колдану Антисептикадагы химиялык эдіс йодтін , 29-30 дәріс

 Бекітемін:



Бөлім:

Үшбұрыштар

Педагогтің аты-жөні

Кайназарова К.К.

Күні: 20.10.20 ж




Сынып:7 ,сабақ №15

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Үшбұрыштың биссектрисасы, медианасы, биіктігі және орта сызығы

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.1.14 теңқабырғалы, теңбүйірлі, тікбұрышты үшбұрыштардың элементтерін білу.





Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар:
Оқушылар үшбүрыштың биіктігі, медиана және биссектрисасы туралы қысқаша түсінік алу арқылы олардың анықтамасымен және сызбасымен танысады

Оқушылардың басым бөлігі:
Үшбұрышты және оның түрлерін жақсы ұғып, есептерде ажырата алып, оларды шығаруға пайдаланады

Кейбір оқушылар: Ережелерге сәйкес ізденісті қажет ететін есептерді шығара алады

Сабақтың барысы

Сабақ кезеңдері

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың басы


5 мин

Сыныппен амандасып оқушылардың сабаққа қатысын, сынып тазалығын қадағалаймын.
Сыныпта жағымды психологиялық ахуал туғызу үшін «Мен сіздерге сенемін» психологиялық тренинг жүргіземін.
Оқушылардың қызығушылығы мен зейінін шоғырландырамын
 Өткен тақырыпқа шолу арқылы қызығушылықты ояту
«Үшбұрыш» сөзжұмбағы беріледі
Қайталау сұрақтары:
1. Түзу бойында нелер орналасқан? /Латын бас әріптермен белгіленетін нелер?/(Нүкте)
2. Қазақтың байырғы өлшем бірлігі? (шақырым)
3. қандай фигураның формуласы (шеңбер ұзындығы)
4. Барлық бұрыштары тік болатын төртбұрыш (тіктөртбұрыш)
5. Қиылыспайтын екі түзу қалай аталады? (параллель)
6. Қосындысы 180˚ - қа тең болатын бұрыштар? (сыбайлас)

Оқушылар амандасады.

Оқушылар сұраққа жауап береді





Өзара ауызша бағалау жүргізу.

Слайд 2

Сабақ ортасы


5 мин

10 мин


1)Екі нүкте арқылы неше түзу жүргізуге болады?
(Аксиома: Кез келген екі нүкте арқылы бір ғана түзу жүргізуге болады)
2)Екі түзудің қанша ортақ нүктелері бар болуы мүмкін?
(Екі түзудің тек бір ғана ортақ нүктесі бар болады немесе ортақ нүктесіә болмайды)
3)Кесінді деген не?
(Түзудің берілген екі нүктесі мен олардың арасында жатқан барлық нүктелерінен тұратын бөлігін кесінді деп атайды.)
4)Сәуле дегеніміз не?
(Түзуде жатқан нүкте сол түзуді жарты түзуге бөледі.Жарты түзуді сәуле деп атаймыз)
5.Тең фигуралар дегеніміз не?
(Сәйкес нүктелері беттесетін екі фигура тең фигуралар деп аталады.)
6.Беттестіргенде ұштары дәл келетін кесінділер қалай аталады? (тең кесінділер)
Жаңа сабақ


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2   3




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет