Сабақ: №24 Мектеп: «Ұлықбек атындағы жалпы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі



Дата26.08.2017
өлшемі59,9 Kb.
#29312
түріСабақ
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Сабақ: №24

Мектеп: «Ұлықбек атындағы жалпы орта мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Пәні: информатика

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні: Есетова Гулбану

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы:

Ұяшықтар пішімі

Сабақ негізделген оқу

мақсаты

Exsel кестелік процессорда ұяшықтар пішімі туралы біледі, кестелік процессорда деректер типтері, ұяшықтағы теңестіру,кестелерді безендірумен таныстыру

Сабақ мақсаттары

Барлық оқушылар:

Exsel кестелік процессор ұяшықтар пішімі туралы біледі

Оқушылардың басым бөлігі:

кестелік процессорда деректер типтері, ұяшықтағы теңестіру,кестелерді безендірумен жұмыс жасай алады

Кейбір оқушылар:

Exsel кестелік процессордың көмегімен практикалық жұмысты орындайды

Тілдік мақсат

Оқушылар:

Кестеде ұяшықтармен, кестелерді безендірумен жұмыс істей алады



Негізгі сөздер мен тіркестер:

Exsel, баған, жол,ұяшық,диапазон,деректер, безендіру, теңестіру

Сыныптағы диалог үшін пайдалы тілдік бірліктер:

1.Кестенің ұяшықтарындағы деректерді пішімдеуге арналған командалар қайда орналасқан?

2.Кестелік процессор қандай деректер типтерімен жұмыс істейді?

3.Сандық деректердің қандай пішімдері сендерге белгілі?

4.Деректер типінің қайсысымен есептеулер жүргізуге болмайды?

5.Ұяшықтағы датаны қалай дұрыс енгізуге болады?

6.Ұяшықтың ішіндегі теңдік таңбасынан кейін мәтін енгізсе, не болады?


Талқылауға арналған тармақтар:

Кестеге Word Art нысанын қалай қояды?

Жазылым бойынша ұсыныстар:

баған, жол,ұяшық сөздерін үш тілде атау

Алдыңғы тақырып

Exsel кестелік процессор туралы жалпы ммәліметтер

Жоспар

Жоспарлаған

уақыт

Жоспарлаған жаттығулар (төмендегі жоспарланған жаттығулармен қатар ескертпелерді жазыңыз)


Ресурстар

Басталуы

5 минут


5 минут

Өткенді қайталау



Шаттық шеңберін құру

«Фигуралы бесбармақ»әдісі

АКТ-да деңгейлік тәжірибелік жұмыстарды дұрыс орындау.

Жаңа тақырыпты қорытындылау.

Ұйымдастыру.

Конфет түстері арқылы 2 топқа бірігу.


«Фигуралы бес бармақ» әдісі.

Оқушыларға әртүрлі фигураларға сұрақтар жазып беремін, сол сұрақтарға жауап береді

Кестелік процессорлардың мақсаты қандай?

Exsel терезесінің элементтерін сипаттаңдар

Кестенің өлшемдерін көрсетіңдер

Кестенің құрылымы қалай өзгертіледі?

Бетке жаңа атау қалай беріледі?

Кестеге жаңа бағанды немесе жолды қалай қосуға болады?

Кестелерді есептеулер қалай жүргізіледі?

Кестенің ұяшықтарындағы деректерді қалай редакциялауға болады?

Формулалар жолы қандай ммақсаттарда қолданылады?

Толтыру таңбасы деген не?

Мәтіндік редакторда толтыру таңбасы қандай команданы алмастырады?

Сандық прогрессияны алу үшін неше ұяшықты ерекшелеу керек?

Үлестірмелер, оқулық, жұмыс дәптері





Ортасы

15 минут
Практикалық жұмыс

10 минут


Оқушы білгендерін тыңдай отырып, жаңа сабақ тақырыбымен және мақсатымен таныстыру.

Ендеше, бүгінгі жаңа сабағымыз



« Ұяшықтар пішімі».

Жаңа тақырыпты «Ойлан, жұптас, бөліс» әдісі арқылы тақырыпты оқуға тапсырмалар беріледі.

1-топ. Ұяшықтар пішімі,деректер типтері

2-топ. Ұяшықтардағы теңестіру, кестелерді безендіру

2 топқа берілген тақырыпты постер қорғауды ұсынамын.

Керекті мағлұматтарды дәптерлеріне жазады.

Оқушылар берілген тақырыпты оқиды.Постер қорғайды

Өзгелерді тыңдай отырып, өз білімін толықтырады.


Оқушыларға практикалық тапсырманы орындауға беремін.

Оқулықтағы 140-141 бет

Оқушылар дәптерге және компьютерге практикалық тапсырманы орындайды.


Оқулық,

маркерлер,

плакаттар,

стикерлер,

үлестірме қағаздар,

интерактивті тақта


Оқулық, дәптер, компьютер

Сабақты қорытындылау

5 минут


Оқушылар тест тапсырмасын орындайды.

Оқулықтағы 142-143 бет

Жауабы:

1-в


2-д

3-д


4-а

5-д


6-с

7-в


Тест, оқулық

Аяқталуы

5 минут



Критерийлер арқылы өзін-өзі бағалау. Топтық жиынтық бағалау.
Үйге тапсырма: §24

Тілек ағашы арқылы кері байланыс алу



Жиынтық бағалау

парағы


Оқулық,

күнделік


Үлестірме қағаздар

Қосымша ақпарат: Информатика 8-сынып Арман-пв баспасы,

авторы Е.А. Вьюшкова, Н. В. Параскун, Б. Қ. Әбенов 2016 жыл



Саралау –

Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз?

Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс. Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері

АКТ-мен байланыс. Құндылықтардағы байланыс

  • Деңгейлік тапсырмалар беру арқылы

  • Критерийлер бойынша бағалау

  • Ағылшын тілі

  • Математика

  • Орыс тілі



Рефлексия
Сабақ/оқу мақсаттары шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен жоспарланған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен берген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?


Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сәйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.



Қорытынды бағамдау.

Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:

2:


Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз?)

1:


2:

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?



Кері байланыста жазылған ұсыныстар мен сұраныстарға негізделемін.


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет