Қысқа мерзімді сабақ жоспары
|
Сабақтың тақырыбы: ІҮ тоқсан. 4- бөлім
«Ұрпақ тәрбиесі»
Т.Әбдіковтің «Қонақтар» әңгімесі 3-сабақ
«Әке – бала – немере»
|
Павлодар қаласындағы Б. Момышұлы атындағы № 22 жалпы орта білім беру мектебі.
|
Күні:
|
Мұғалімнің аты-жөні: Турсынкулова Жанаргуль Камшетовна
|
Сынып: 7
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар:
|
Оқу мақсаттары
|
(7.А/И1). Шығармадағы эпизодтар мен бейнелерді салғастыру
|
Сабақ мақсаттары
|
Барлық оқушылар орындайды: Мәтін бойынша сұраққа жауап береді.
|
Оқушылардың көпшілігі орындайды:
Мәтіндегі образдар жүйесін талдайды.
|
Кейбір оқушылар орындайды: Шығармадағы эпизодтар бойынша өз ойын жеткізеді, бейнелерді салыстырып, өмірдегі оқиғалармен байланыстырады.
|
Бағалау критерийі
|
Шығармадағы бейнелерді салыстырып, өмірдегі оқиғалармен байланыстырады.
|
Тілдік мақсат
|
Оқушылар орындайды: Мәтіндегі образдар жүйесіне талдау жасайды, шығармадағы бейнелерді салыстырып, өмірдегі оқиғалармен байланыстырады.
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: Ата- ана, үміт, немере, адамгершілік, тәрбие, сағыныш.
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер: ата- анаға деген құрмет, отбасылық қарым-қатынас, үлкенге құрмет, перзенттік парыз.
|
Талқылауға арналған сұрақтар: Сапабек пен әкесінің арасындағы қарым-қатынас туралы қандай пікір айтар едіңіз?
|
«Ұл бала- шаңырақ иесі» дегенге өз пікіріңізді білдіріңіз. Не себепті деп ойлайсыз?дәлелдеңіз
|
Ішінара: жұптық жұмыс.
Шығармада ұлттық құндылықтар туралы не байқадың?
|
Құндылықтарға баулу
|
Құрмет, ынтымақтастық, ашықтық, қазақстандық патриотизм және азаматтық жауапкершілік.
|
Пәнаралық байланыс
|
Өзін-өзі тану, тарих, бейнелеу өнері.
|
Алдыңғы оқу
|
Т.Әбдіковтің «Қонақтар», «Көп күттірген қонақтар»
|
Сабақ барысы
|
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған жаттығу
түрлері
|
Ресурстар
|
3 минут
|
Психологиялық ахуал туғызу: «Күн сәулесі кімге түсті?»
«Мозайка» әдісі бойынша топқа бөлу.
|
|
26 минут
10 минут
|
«Бір минут» әдісі. Жұптық тапсырма:
Құрастырған суреттердің көмегімен «Әке – бала – немере» тақырыбы бойынша өз ойыңызды жұбыңызға әңгімелеңіз.
Дискриптор:
-тақырып бойынша ойын жинақтайды;
-тоқтаусыз, қайталаусыз сөйлейді;
- жұбын тыңдайды;
ҚБ «SMS» арқылы жұбын қолпаштап
отырып бағалайды.
«Графикалық органайзер» әдісі. Топтық тапсырма: үзіндіні оқып, кестені толтырыңыздар.
Іс әрекет
|
Кейіпкер бейнесі
|
Көтерілген мәселе
|
Оқырман пікірі
|
|
|
|
| |