Сабақ жоспары: Геометрия пәні Сыныбы: 11 Тақырыбы: Сфера және шар. Сфераның теңдеуі



Дата20.01.2020
өлшемі18,1 Kb.
#56154
түріСабақ
Байланысты:
сфера шар1

Шығыс Қазақстан облысы

Аягөз ауданы

«С.Сейфуллин атындағы жалпы білім беретін орта мектеп» КММ

Математика пәнінің мұғалімі: Қалиева Мәдина Серікқазықызы



Сабақ жоспары: Геометрия пәні Сыныбы: 11

Тақырыбы: Сфера және шар.Сфераның теңдеуі.

Мақсаты - Шар және сфера туралы түсініктер қалыптастыру, формулаларды есеп шығару барысында дұрыс қолдануды үйрету.
Міндеттері - шар, сфера фигураларды ажырата білу;

-сфераның теңдеуін есептер шығарғанда қолдана білу;

- оқушыларды ізденіске, ойлауға баулу.
Қолданатын модульдер:

1.Оқыту мен оқытудағы жаңа тәсілдер.

2.Сыни түрғыдан ойлау.

3. Оқытудағы ақпараттық -коммуникациялық технологияны пайдалану.

4. Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау.

5.Оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу.

6. Оқытудағы басқару және көшбасшылық.

7. Диалогтік оқыту


Сабақ түрі: топтық және жекелей жұмыс.

Сабақ типі: Практикалық сабақ .

Стратегиялар, әдіс-тәсілдер: Психологиялық тренинг / жылы амандасу және лебіздер айту/.

Топтастыру ( Альфа, бетта, гамма бойынша)

«Кубизм», «Қызығушылық ояту», «Мағынаны табу», «Ойлан-бөліс-талқыла», «Миға шабуыл», «Рефлексия».

Күтілетін нәтиже:

- денелерді ажыратады;

- формулаларды іс-тәжірибеде дұрыс қолданады;

- ынтымақтастықта жұмыс атқарады.


Сабақ жоспары:



Сабақ кезеңдері

Уақыты



Мұғалімнің іс-әрекеті



Оқушылардың іс-әрекеті



Бағалау

Ресурстар: осы іс-әрекет үшін маған қандай құралдар қажет?

Кіріспе бөлімі

Сабақтың басталуын ұйымдастыру

3 мин

БІЛУ

Миға шабуыл

5 мин

ТҮСІНУ

Қызығушылық ояту

15 мин

Психологиялық көңіл-күйді реттеу. Мақсаты: жағымды эмоция орнату.

Сәлеметсіздер ме құрметті оқушылар? Оқушыларды ынтымақтастық қарым-қатынасқа түсіру.



Мұғалім оқушыларға сәттілік тілейді:

Күннін шуағындай жылу тілеймін.

Қажымас қайрат тілеймін.

Таудай талап тілеймін. Сәттілік тілеймін.



Топқа бөліну

«Альфа, бетта, гамма» қағаз қиындыларымен

Мақсаты: серіктестік қарым-қатынас жасауға ыңғайлы орта құру.

Оқушылар топта тұрған балалармен қолдарын ұстап алақан жылуы арқылы бір-біріңе жылы лебіздер айтып,сабағымызды бастайық.

1топ,2 топ

Топтасады



1топ-сфера, 2топ-шар

Әр топтан топ басшысы топтарға жылы лебіздер айтады.



Сабақтың ұраны:

Естігенімді - ұмытамын.

Көргенімді - есте сақтаймын.

Жасағанымды - түсінемін. / Конфуций/

«Кубизм» стратегиясы.
«Кубизм» стратегиясының шарты: әр топқа сұрақтар кубик арқылы лақтырылады, қойылған сұрақтарға, тапсырмаларға жауап беру керек.

Мақсаты: оқушылардың өткен сабақтан алған білімдерін жинақтау, қорытындылау, бекіту, оларды жылдамдыққа, ептілікке, алғырлыққа үйрету.

Видео көру

Мақсаты: оқушыларды жаңа тақырыпты жақсы түсінуге, қызығушылықтарын ояту, өмірмен байланыстыруға бағыттау.

Постермен жұмыс

Әр топ оқулықты, ұсынылған материалдарды қолданып тақырыптың берілген бөлігін ашуға жұмыс жасайды.



Сфера тобы: Сфераның ауданы, сфераның көлемі. Сфера теңдеуі

Шар тобы: Шардың ауданы, шардың көлемі


Оқушылар сәлемдеседі, өзара мұғаліммен көңіл күйімен бөліседі, жылы лебіздер айтады бір-біріне

Оқушылар өткен білімді еске түсіреді.

Әр топқа кубик лақтырылады сұрақтарға, тапсырмаларға топ дайындалып жауап беруі тиіс.
видеоны көріп сабақтын тақырыбын ашуға ойларын жинақтайды

постерге түсіру


Постерді қорғау

Жақсы, жарайсын, смайликтер

Бағалау парақшасына топ басшысы баға қояды

бағалау парақшасына топ басшысы топ мүшелерін бағалайды

топтар бір-бірін бағалайды



Оқулық, қиындылар

Кубик


белсенді тақта

Формативті бағалау



ҚОЛДАНУ

Есептер шығару

10 мин

ТАЛДАУ

ЖИНАҚТАУ

3 мин


І. «Ойлан-жұптас-бөліс» стратегиясы. Мақсаты:

топтық білімді жинақтау, ынтымақтаса жұмыс жасай отырып, өз ойларын еркін, дәлелді түрде жеткізе білуге ықпал ету.Әр топ мүшелері берілген тапсырманы толық ашып, содан соң топтын ішінде «Карусель» әдісімен бір-бірін тексереді.



Шар тобы: №1. Шардың көлемін табыңыз. Жауапты мыңдық үлеске дейін жуықтаңыз.

R=4



Сфера тобы: №2. Қалыңдығы 3 мм және радиусы 9 см болатын бос темір шар жасау үшін қанша темір керек екенін есептеңіз. Жауапты мыңдық үлеске дейін жуықтаңыз.
Тест тапсырмалары көрсетіледі

Оқулықпен жұмыс. №

Әр топ мүшесі жеке тапсырма орындайды, бірігіп жұмыс жасайды,топтар бір –бірін тексереді. Бір-бірін тыңдайды, талқылайды.

Тақтаға оқушы шығып жауаптарын жазады




Жарайсын

дар! Смайликтер,

жестермен


Ресурстар

видео


Оқулық. Геометрия 11 сынып

Қорытынды бөлім


БАҒАЛАУ

Рефлексия

3 мин


Бағдаршам түстері арқылы, оқушылардың түсінгенін білу.

Тақтаға ағаштың суреті ілінеді, сол суретке түрлі түсті стикерлер жабыстырады.


  • Қызыл түс – түсінген жоқпын;

  • Сары түс – әлі де практика қажет/сұрақтар бар;

  • Жасыл түс – барлығы түсінікті.

Бағалау. Әр топтың топ басшылары бағалау парағы бойынша топ мүшелерінің бағаларын айтады. Содан кейін мұғалім жүйелеп оқушыларды нақты бағалайды.




Көңіл күйлерін көрсетеді

(бағдаршам түстерімен)



Бағалау парақтарына бағаларын шығарады орташа арифметика бойынша

Қорытынды баға қойылады



Смайликтер,әр түсті бағдаршам

Үйге тапсырма

1 мин


Үйге тапсырма: оқулықтан №

Оқушылар үйге берілген тапсырманы күнделіктеріне жазып алады









Бағалау парақшасы

Шар тобы




Аты-жөні

Білу

( қайталау)



Түсіну

(тақырыпты ашу)


Қолдану

( есептер шығару)


Жинақтау

(тест)

Қорытынды баға

/топ басшысы/

Қорытынды баға

/мұғалім/

1.





















2.






















3.






















4






















5






















6























Бағалау парақшасы

Сфера тобы




Аты-жөні

Білу

( қайталау)



Түсіну

(тақырыпты ашу)


Қолдану

( есептер шығару)


Жинақтау

(тест)

Қорытынды баға

/топ басшысы/

Қорытынды баға

/мұғалім/

1.





















2.






















3.






















4






















5






















6























Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет