Сабақ жоспары Күні: 23. 11. 2016ж



Дата08.09.2017
өлшемі54,61 Kb.
#31214
Қысқа мерзімді сабақ жоспары

Күні:

23.11.2016ж



Пәні:

әдебиет


Сыныбы:

10 «А»


Мұғалім:

Ш. Кенже


Директордың оқу ісі жөніндегі орынбасары: Ж. Байтелиева

Сабақтың тақырыбы:

Шоқан және оның орыс достары

Сабақтың мақсаты:

Шоқанның өмірі мен шығармашылығы, Шоқан-қазақ халқының тұңғыш талантты ғалымы, әдебиет зерттеушісі екенін оқушыға түсіндіру

Күтілетін нәтиже

Шоқанның өмірі мен шығармашылығы, Шоқан-қазақ халқының тұңғыш талантты ғалымы, әдебиет зерттеушісі Шоқан-қазақ, қырғыз ауыз әдебиетін жинап зерттеуші екенін біледі


Ресурстар

Шоқанның суреті, слайдтар, карта, суреттер, үлестірме қағаздар, эпиграф, нақыл сөздер

Алдыңғы оқу

Шоқанның зерттеу еңбектері

Сабақтың барысы

Басы


5 мин

І. Ұйымдастыру кезеңі

А) Сәлемдесу, түгелдеу

Б) оқушылардың назарын сабаққа аудару

В) психологиялық ахуал туғызу
«Өз өзіме сенімдімін»

Түрлі түсті қағаздарға өз бейнесін түсіріп қолмен қию арқылы орындалады.Шыққан бейнегесөздер жазылады.
Топқа бөлу

Топ ережесін сақтау

Топ басшысын сайлау

Бағалау бетшелерін тарату 


1-топ «Шыңғыс»

2-топ «Шоқан»

3-топ «Айғаным»

4-топ «Манас»




10 мин

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау

«Балмұздақ таяқшалары » Таяқшаларға оқушылардың аттары жазылған. Кімнің аты шықса сұраққа сол жауап береді.

  1. Шоқанның өмірбаянына, ата тегіне тоқталу.

  2. Білім алған ордасы

  3. Ш. Уәлихановтың қоғамдық қызметі

  4. Шоқан –әдебиетші

  5. Шоқан- саяхатшы

  6. Шоқаш –суретші

  7. Шоқан –жазушы

  8. Шоқан – «Манасты» зерттеуші

  9. Шоқан Уәлихановтың мемориялдық кешені




Ортасы

20мин


5 мин

Соңы
5мин


Жаңа сабақ


ІІ. Мағынаны тану.  Тыңдалым

«Алаш алыптары» видеофильм көрсету (үзінді)

Оқушылардан фильм туралы сұралады.
Жазылым. Шоқан және оның орыс достары

Гүлдер солып, жұлдыздар сөніп, адамдар дүниеден өтіп жатады. Бірақ адамзаттың бір ерекшелігі сол-одан із қалады, іс қалады, сөз қалады демекші бүгін біз небәрі отыз ғана жыл өмір сүрсе де артынан мол із қалдырған қазақтың талантты да, көрнекті ғалымы Ш. Уәлиханов жайлы сөз етеміз.

Дәптерімізге бүгінгі күнді , тақырыпты жазамыз

Тапсырма беріледі


1-топ 1. Мәтіннен синоним, антоним сөздерді табу

2. «Артығын тап»

3. Шоқан орысша бір ауыз сөз білмеді. Екі-үш жылдың

ішінде озат оқушылардың қатарына қосылды. (бірақ)


2-топ 1. Мәтінде аталған жер-су атауларын картадан көрсету

2. «Артығын тап»

3. Шоқан өте жақсы оқыды. Мұғалімдер Шоқанды

14-15 жасында болашақ ғалым зерттеуші деп атады.

(сондықтан)

3-топ 1. Мәтін қай шығармадан алынған, авторы кім? Мұндағы

Сары бала кім?


  1. «Артығын тап»

  2. Шоқан 30-ақ жыл өмір сүрді. Көп жұмыс атқарды.(бірақ)

4-топ 1. Аударма жұмысы. Мәтін орыс тілінде берілген, аударма

жасау


2.Шығармаларды сәйкестендіру

3. Шоқан қазақтардың қызық көретін бұл салтымен бала

кезінен шұғылданған. Ол қазақтардың аңшылық кәсібін

өте жақсы білетін (өйткені)


Сергіту сәті «Математикалық ойын»

  1. Шоқан қанша жасынан бастап хат таныған

(50:5)-(30:5) -------- 4


  1. Шоқан кадет корпусын қанша жасында бітірді?

(57-50) + (7+4) -------------18


  1. Қай жылы М. Хоментовский басқарған әскерим ғылыми экспедицияға қатысып, қырғыз елін жете зерттеп Ыстықкөл аймағының картасын жасады.

(410*5)* (582:3) ----------------1856




  1. Шоқан неше жасында дүниеден өтті.

(250*200) – 20 -------------------30



  1. Ә Марғұлан Шоқанның еңбектерін қанша жылдық тойына арнап құрастырды?

(100 * 3) - (10*15) -----------------150
Сабақты бекіту «551» стратегиясы

«5» - бес сөз жазады

«5» - бес сөйлем жазады

«1» - бір түйінді сөз жазады






«Моншақ тізу» әдісімен бағалаймын

Үйге тапсырма:

«Шоқандай болғым келеді...» эссе жазу


Кері байланыс

«Алма ағашы» Сабақтан алған әсері мен ұсынысын ағашқа барып жабыстырады.

Рефлексия
Сабақ мақсаттары Оқыту мақсаттары шынайы болды ма?

Бүгін оқушылар нені үйренді?

Оқыту ортасы қандай болды?
Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба?

Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Егер осы сабақты қайталап өткізсем нені өзгертер едім?



Шынайы сабақ үстінде барлық жұмыстар жүргізілді.


Оқушылар үтірдің қойылу орындарын меңгерді.
Оқыту ортасында топтық түсіндіру жұмыстары мен оқулықпен жұмыс жүргізілді.

Оқулықпен жұмыс барысында уақыт созылып, ұтылған жеріміз болды.


Сабақ жоспарын оқушылардың сөйлеу дағдысы жақсатсын деген мақсатпен глоссарий пайдаландым

.

Оқулықпен жұмыс барысында жаттығуды жаздырып, тапсырмасын ауызша орындатар едім.



Каталог: sabaq-kz -> attachment
attachment -> Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі, филология магистрі Амирханова Сара Бекетқызы Коучинг жоспарының тақырыбы: «Lesson study – сабақты зерттеу әдісі»
attachment -> Сабақ тақырыбы: Химияның негізгі түсініктері мен заңдары Сілтеме
attachment -> Сабақтыңтақырыбы: 3 4
attachment -> Сабақ: Алкандардың қасиеттері. Алкандардың жеке өкілдері және қолданылуы
attachment -> Сабақтың түрі: Аралас сабағы Сабақ уақыты: 90 мин. Сабақтың педагогикалық мақсаты
attachment -> Сабақ Алматы қаласы Алатау ауданы «185 жалпы білім беретін мектеп» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Бастауыш сынып мұғалімі Курманова Маржан Сеилхановна
attachment -> Сабақтың тақырыбы Сағат саны Мерзімі Оқып-үйренудің негізгі мақсаты
attachment -> Сабақтың мақсаты: оқушыларға алжапқыштың және бас орамалдың сызбасын есептеуді және құрастыруды үйрету


Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет