Сабақ жоспары Сабақ: 4в мектеп: №10 мектеп-лицей Күні



бет1/2
Дата24.11.2023
өлшемі1,56 Mb.
#193313
түріСабақ
  1   2
Байланысты:
Ашық сабақ Өсімдіктер мен жануарлардың онтогенезі 7 сынып



Тарау 7.4В: Өсу және даму
Сабақ жоспары

Сабақ: 7.4В

Мектеп: №10 мектеп-лицей

Күні:

Мұғалімнің аты – жөні: Әбдіғали Әсел

Сабақ тақырыбы:

Организмнің өсу және даму процестері.
Өсімдіктер мен жануарлардағы онтогенез кезеңдері
Өсімдіктердің ұзарып және жуандап өсу процестері.

Сынып: 7

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Осы сабақ арқылы жүзеге асырылатын оқу мақсаттары:

7.2.3.1-ағзалардың өсу және даму үдерістерін сипаттау:
7.2.3.2- өсімдіктердің ұзарып және жуандап өсу үдерістері.



Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушы: өсімдіктердің тіршілі кезеңдерін ажырата алады,
Басым бөлігі: өсімдіктердің ұзарып және жуандап өсу процестерін біледі.
Кейбір оқушылар: өсімдіктер мен жануарлар онтогенезіндегі ұқсасытықтар мен айырмашылықтарды анықтайды.

Бағалау критерийлері:

  • өсімдіктер онтогенезі қандай кезеңдерден тұратынын анықтай алады;

  • адамның онтогенезінде қандай ерекшеліетер болатынын сипаттай алады;

  • өсімдік және жануар онтогенздерінің ерекшеліктерін анықтай алады.




Тілдік мақсаттар:

Оқушылар орындай алады:
өзгеріс, цикл, анықтау, қайта жаңарту, сүтқоректілер, кезеңдер, даму
Диалог құруға / жазылымға қажетті сөздер топтамасы
Біздің топ… деп болжайды.
Біз ………. екенін анықтадық.
Біз жоғарыға өсетіндіктен, біз ….. екенін байқадық/көрдік

Бірінші/екінші/жасөспірімдік… кезеңде, адам сәби/бала/үлкен адам … өзгертеді/дамиды
Бұл кезең … (жылға) созылады.

Құндылықтарды дарыту

«Мәңгілік ел» құндылығы: бейбітшілік және келісім
Мектеп құндылығы: ынтымақтастық, еңбек және шығармашылық

Пәнаралық дамыту

Тақырыпты математика пәнімен байланыстыруға болады

  • адам дамуындағы әртүрлі өлшемдер (бой, салмақ);

  • графикпен жұмыс.

АКТ
қолдану дағдылары

PowerPoint
Internet
Интербелсенді тақта

Бастапқы білім

Оқушылар біледі:

  • Өсу мен дамуды ажырата білу (6 сынып)

Сабақ барысы

Сабақ кезеңдері

Сабақта орындалуы тиіс іс – әрекеттер

Оқыту ресурстары

Сабақтың басы
3 мин

Сабақтың ортасы
35 минут


Сабақтың аяғы
2 минут



Ұйымдастыру кезеңі.
Оқушылармен сәлемдесу, сабаққа икемдеу.
Алдыңғы тақырыпты шолу мақсатында оқушыларға тапсырмалар беріледі.
Жұптық жұмыс.

Бағалау: «Доллар » әдісі
Жаңа сабақ
Оқушыларға жаңа сабақты ашу мақсатында сұрақтар қойылады.
Бейнеролик:« Организмнің өсу және даму процестері»
Терминдермен жұмыс
Топтық жұмыс.
Топтарға тапсырмалар беріледі, берілген тапсырма бойынша постер қорғайды.
Жеке жұмыс.

Бағалау: «Дискриптор» әдісі.


Рефлексия.
Үйге тапсырма:
Организмнің өсу және даму процестері.
Өсімдіктер мен жануарлардағы онтогенез кезеңдері
Өсімдіктердің ұзарып және жуандап өсу процестері.

Тапсырмалар парағы

Қосымша ақпарат

Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Барлық оқушы: өсімдіктердің тіршілі кезеңдерін ажырата алады,
Басым бөлігі: өсімдіктердің ұзарып және жуандап өсу процестерін біледі.
Кейбір оқушылар: өсімдіктер мен жануарлар онтогенезіндегі ұқсасытықтар мен айырмашылықтарды анықтайды.

  1. Кіріспе сұрақтар

  2. Тапсырмаларды орындауы

  3. Қалыптастырушы бағалауға арналған тапсырмалар

Бағалау критерийлеріне сәйкес оқушылардың жаңа материалды меңгеру кезінде тапсырманы орындау, оқу мақсаттары мен күтілетін нәтижелеріне қаншалықты дұрыс жеткендігі бағаланады.



Сынып ішінде сабақ барысында тыныштық сақтау.
Партада дұрыс отыру ережелері ескеріледі.

Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз.




Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?


Достарыңызбен бөлісу:
  1   2




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет