Шығыс Қазақстан облысы, Өскемен қаласы
«№ 26 орта мектебі» кіріктірілген сабақ жоспары
|
Тақырыбы:
|
Қыс қызықтары
5 сынып
|
Мұғалімдердің аты-жөні:
|
Аженева Жанелла Муратовна қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі
Нигметжанова Альфира Толегеновна орыс тілі пәні мұғалімі Смағулова Күләш Бариевна ағылшын пәні мұғалімі
|
Сабақ мақсаттары:
|
1.Білімділік:Қысқы ойындар сабағы бойынша алған білімдерінің нәтижесін тексеру,қорытындылау. Закрепление знаний о видах переносного значения слов, средствах выразительности русского языка на материале стихотворений о зиме.
2.Дамытушылық:Проблемалық сұрақтар мен мысалдар арқылы оқушылардың белсенділігін тындалым арқылы арттыру,сын тұрғысынан ойлау,өз пікірін жеткізу,сөйлеу дағдысы мен ойға сақтауын, айтылым арқылы сауатты сөйлеу,жазу қабілеттерін жазылым арқылы дамыту. Развитие у учащихся навыков анализа и синтеза, навыков исследовательской работы.
3.Тәрбиелік:Қысқы ойындар арқылы салауатты өмір салтына бейімдеу. Воспитание любви и уважения к художественному слову, воспитание чувства коллективизма.
|
Негізгі түсініктер:
|
Шаңғы, шана, коньки, сырғанақ, аққала, қар, қыс, мұз, аяз, мұзайдын
|
Сабақта қолданылатын материалдар:
|
Сұрақ-жауап, баяндау, «Шаттық шеңбері» тренингі, «Қар атысу» ойыны, диалог, «Хикая картасы», сергіту жаттығуы.
|
Тапсырмалар'>Тапсырмалар:
|
Сабақ барысындағы мұғалім мен оқушының іс-әрекеті:
|
Тапсырма
|
Мұғалімнің іс-әрекеті
|
Оқушының іс-әрекеті
|
Оқушыларға психологиялық ахуал туғызу
|
Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеру. Good day! I’m glad to see you! Today we’ll have an unusual lesson. You’ll have three teachers as you see. So we’ll speak three languages.
Мұғалім оқушыларды «шаттық шеңберіне» тұрғызады. Шаттық шеңбер құрап өлеңмен бастайды.
Бүгін сабақта біз сабақта топпен жұмыс істейміз.Сол себептен пазл бөлшектері арқылы топқа бөлінейік.Енді құрылған сурет бойынша топқа отырындар.
Аққала Ақшақар Шырша
Snowman Snow maiden Fur tree
|
Жадыраған көңілмен
Мейірімді жүрекпен
Сабақты біз бастайық
Ақ тілекті айтайық
Мен саған .... тілеймін.
Оқушылар Пазл бөлшектермен топтарға бөлінеді.
Топта жұмыс істеу ережесін тыңдайды.
|
І.Қызығушылықты ояту
|
Сабақтың тақырыбын анықтау үшін оқушыларға қыс туралы бейнеролик көреді.Бейне роликте не көрідіңдер?
|
Оқушылар бейнеролик көріп, сабақтың тақырыбын анықтайды.
|
ІІ. Мағынаны тану
|
Бүгінгі сабағымыздың мақсаты тақырып бойынша «Қыс» туралы алған білімдерімізді әр түрлі тапсырмалар арқылы 3 тілде , қайталаймыз, жүйелейміз, нәтижелеп қорытындылаймыз.
Қыстың бір қызығы қар атысу.Тақырып аясында «ҚАР АТЫСУ» ойынын ойнаймыз.Т.Ж Ойынның ережесі. Қар кесегі арқылы бір - біріне сұрақ қоямыз. Әр топ қыс туралы 3 сұрақ құрастырып жазады.
We’ll continue to play the game. What is theEnglishfor…(снег,мороз,зима,снежки,лыжи, коньки, санки, снеговик, снегурочка) (snow, frost, winter, snowballs, ski, skate, sledge, snowman, snow maiden )
|
Сабақ мақсатымен Тілдесім. Айтылым. Қағазға қыс туралы сұрақ жазып, басқа топ мүшелеріне беріп, одан жауап алады.
Критерийлері
1.Сұрақтар тақырыпқа сай болуы тиіс.
2. Сұрақтардың жауаптары толық болуы.
3.Сұрақтардың қайталанбауы.
|
Орфографическая и синтаксическая минутки по повторению.
Цель : развитие орфографической зоркости, внимание к художественному слову, воспитание чувства коллективизма.
|
1-тапсырма Мәтінмен жұмыс.
Мәтінді мұқият тыңдайды.
1 топ Хикая картасын құрайды.
2 топ ОЙЫН сөзімен синквейн құрау
3 топ АУА- РАЙЫсөзімен синквейн құрау
2-тапсырма. Читает выразительно стихотворение. Прочитайте в группе свои строки из стихотворения.Обдумайте, какие буквы вставите. Подчеркните
грамматическую основу.
3-тапсырма
True or False:
1. Winter is a nice season
2. The nights in winter are very short
3. The ground, the fields and the trees are white with snow
4. Sometimes it is very warm
5. Boys and girls don’t like to skate
6. Little children like to make snowme
|
Вставляют на инд. листе буквы, подчеркивают Го., подписывают ПП или Сп.
KEY:
1. T
2. F
3. T
4. F
5. F
6. T
|
IV. Бекіту
|
Енді сабағымызды қорытындылайық.
Сонымен біз қандай тақырыпты өттік?
Қандай модульді аяқтадық?
Сендерге сабақ ұнады ма?
|
|
VРефлексия
|
Топ басшыларына сұрақ?
Кім үш тілде ең белсенді жұмыс істеді?
Кімге әлі де білімін толықтыру керек?
Кім аз белсенділік танытты?
|
Енді бағалау парақтарына назар аударайық топ қай топ көп фишка жинады.
|
VI. Бағалау
|
Топта белсенділік көрсеткен оқушыларды бағалайды.
|
Бағаларын тыңдайды.
|
VIІ.
Үйге тапсырма
|
Өткенді қайталау. Homework
|
|
Сабақтың соңы (41-45 минут)
|
Бағалау
|
|