Сабақ жоспарын қайталап жіберіп отырмын. Квитанция өткенде жіберіп едім,маған сертификат келмеді



Дата24.04.2017
өлшемі47,19 Kb.
#14621
Құрметті «Білімгер» сайты мен сіздерге қайталап өзім туралы мәліметпен қоса сабақ жоспарын қайталап жіберіп отырмын.

Квитанция өткенде жіберіп едім,маған сертификат келмеді.

Қостанай облысы Жітіқара қаласы «Естай Есжанов атындағы №9 орта мектеп» КММ биология –химия пәнінің мұғалімі Хазез Алма Сабақ жоспары

8-сынып химия

Сабақтың тақырыбы


Оттектің аллотропиясы. Озон және жердің озон қабатының Жердегі тіршілік үшін маңызы.

Жалпы мақсаты



Оттек аллотропиясы, озон қабатының тіршілік үшін маңызы туралы білімді меңгерту.

Бағалау

Әр кезең сайын қалыптастырушы бағалау, сабақ соңындасуммативті бағалау.

Күтілетін нәтиже

  • 1. Химиялық формулалар арқылы химиялық реакция теңдеулерімен қасиеттерін жазып біледі;

  • 2. Оттек аллотропиясы озонның адам тіршілігі үшін маңызын біледі;

  • 3. Топпен жұмыс жасауда білімді бірлесе меңгеруге дағдыланады.




Негізгі идея

Өсімдіктер тіршілігін қолдайтын элементтері бар суда еритін қосылыстар тыңайтқыштардың түрлерімен таныстыру.

Әдістер

  • Топтастыру

ЖИГСО

Сұрақ-жауап

Венн диаграммасы

Бірігіп сурет салу

Кластермен жұмыс


Құрал жабдықтар

Тұсаукесер, маркер топтамасы, А4 қағаз, стикер топтамасы. Озон қабатының суреті

Ұйымдастыру кезеңі

3-мин


Оқушылардың көңіл-күйін сұрау, (бармақпен көрсету).

Сабаққа дайындығымыз қалай (3-рет шапалақ)

Бүгін біз химия оқу пәнін өтеміз, бүгінгі күнге барлығыңызға сәттілік тілеймін.




Уақыт

Сабақ бөлімдері

Мұғалімнің іс- әрекеті

Оқушының іс- әрекеті

Бағалау


3 мин



Ұйымдастыру

Психологиялық дайындық



1.Оқушылардың көңіл-күйін сұрау

2. Таратылған стикер түстері бойынша топқа бөлу:




Мұғалімнің сұрағына жауап қайтарады

Таратылған стикер түстері бірігіп топтарға отырады

1-топ. Қызыл түс

2-топ. Жасыл түс

3-топ. Көк түс

4-топ. Сары түс

Түстердің бірігіп 1, 2, 3, 4 - топтарға бөлінеді


Сұрақ- жауап

Топқа бөлінеді



7 мин

Біліу

Сабақтың мақсатын талдау қызығушылығын ояту



1.Слайд арқылы жаңа сабақтан хабарлама жасау 2. Тірек мәтін беру

1.Топ оқушылары бірлесе жұмыс жасайды

2.Оқушылар түсініп оқиды,топ ішінде өзара пікір алмасады



Топта оқушылар бағалайды


7 мин

Түсіну



Топтарға жеке тапсырмалар беру

Әр топ осы тапсырма бойынша пливчарт жасау



Аялдама әдісімен топтарға баяндаушы спикерлер түсіндіреді 1-топ.Жерді күн сәулесінен қорғайтын атмосфералық қабат туралы не білесіңдер

2-топ. Оттек пен озон қабатының ұқсастықтары мен айырмашылықтары?

3-топ.Оттектің айналымы және табиғатта таралуы

4-топ.Оттектің жанды организмдер үшін маңызы



Тыңдалым арқылы бағалау



7 мин

Қолдану


1.Мәтінде не туралы айтылған?

2. Озон қабатында оттектің озонды түзуін қалай суреттер едіңіздер және оның сіздер үшін маңызы?



А4 қағазға сұрақтарға жауаптарды жазады. Бір –бірімен салыстырады. Түсінуде жазған А1 қағазға ақпараттарды қосып жазады.

Топ оқушылары бірігіп сурет салады



Суретті топтар өзара бағалайды

10 мин

Талдау

Жаңа сабақты бекіту



1.Жаңбыр жауғаннан кейінгі ауада пайда болған иістің түзілуінің реакция теңдеуі?

2. Пайда болған иістің жойылуының реакция теңдеуін қалай жазар едіңіз?



А4 қағазға сұрақтарға жауаптарды жазады. Бір –бірімен салыстырады. Түсінуде, қолдануда жазған А1 қағазға ақпараттарды қосып жазады.


Жеке және топпен

Кластермен жұмысты бағалаушы бағалайды




7 мин

Жинақтау

Қорыту


1.Оттек элементінің және озонның молекуласының құрылсын , кристалл тор үлгісін жасау.

Берілген құралдар арқылы топ оқушылары үлгілерді жасайды. Түсінуде, қолдануда,талдауда жазған А1 қағазға ақпараттарды қосып жазады (Кристалл торлар)

Кластермен жұмыс


4 мин

Бағалау


Оттек аллотропиясының сіздер үшін маңызды қасиеттері? Сіздер үшін озон қабаты маңызды ма?

Түсінуде, қолдануда,талдауда,жинақтауда жазған А1 қағазға ақпараттарды қосып жазады

1.Сабақ барысында оқушы көзқарасы

2.Өзара бағалау



3.суммативті бағалау



Достарыңызбен бөлісу:




©engime.org 2024
әкімшілігінің қараңыз

    Басты бет